Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как стигнахте до джипката ??

    Занимавам се с земеделие,след като непрестанно дърпах С-класата закъсала с трактора из нивите,накрая чашата преля и открих света на джиповете
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • До: Как стигнахте до джипката ??

      Аз съм инженер геодезист и всеки работен ден ми се налага да газя по труднодостъпни места. Освен по задължение, офроуда ми доставя и огромно лично удоволствие, знаете как е...
      Георги Тонев

      Коментар


      • До: Как стигнахте до джипката ??

        Моето си е чиста доза позьорство
        Края на март се запознах с Боби, с който се заговорихме за коли. Аз споделих, че вече година и половина не мога да си избера автомобил. Критериите ми бяха автомобилът да бъде голям, може би комби, за да мога да си товаря екипировката за ендуро. Последно май се бях спрял на мазда комби. А да, и да има теглич за да мога да си тегля ремарке с мотора. След кратък разговор той се похвали че кара Диско2, и отидохме да я погледнем. Беше подготвен, носеше лаптоп на който си беше записал клипове от последните излети на приятелите от форума с Ленд Роувъри записани от Вельо(камера мен). На тръгване ми подари тениска с емблемата на Ленд Роувър.

        Сега като се замисля май тениската ме спечели
        След това видях във форума, че на 30 Април ще се отбележат 60 години Ленд Роъвър. Нямах много време. На две на три организирах едно ходене до Германия(самолет + влак + обратно с Диско1) и така на 28 април се прибрах в София, на 29.април направих безуспешен опит да я регистрирам в КАТ и така на 30 се включих в колоната за разходката с все още червения номер.


        http://www.irlandetza.com
        Forever is our today
        http://www.lre-bulgaria.org
        мотора на аватара е на Gorgio

        Коментар


        • До: Как стигнахте до джипката ??

          Стигнах до джипка заради риболова, основното ми хоби
          Омръзна ми да се съобразявам с времето, дали ще завали,
          дали ще може да се измъкнем от язовира и т.н.
          Пък и багаж събира много.
          2000 Jeep Grand Cherokee WJ 3.1

          Коментар


          • До: Как стигнахте до джипката ??

            А без джип къде да паркираме в София и как да ходим за риба където си искаме?

            Коментар


            • До: Как стигнахте до джипката ??

              Ами аз както веднъж писах-заради ужасните ни пътища,които ми ограничават скоростта на придвижване и мобилността(когато съм с лека кола),което за мен си е ограничаване не свободата!Аз искам да се чувствам свободен!И другото е-след един тест драйв на всъдеход в гората...

              Коментар


              • До: Как стигнахте до джипката ??

                Като малък си мечатех за голям камион... /някъде тогава прочетох, че немците са направили Унимог - товарна машина, която може да преодолее невероятните 45 градуса наклон - 100%!/... Еха!
                Аз също съм геодезист и ми трябва нещо за извън пътя.
                Започнах кариерата си на офроудър с нещо рядко спиращо - ЮМЗ 80 - мнооого бавно.
                Първата ми собствена кола беше ВАЗ 2106 - абе, трудно вървеше извън пътя, но вървеше
                После ползвах 7 години така оплювания от някои в този форум "ГОУФ" - мога да ви кажа, че се движеше отлично като offroad кола, нищо че беше само с две задвижващи колела.
                След това в къщата ми се появи някаква френска кола, която не искам да коментирам, но колкото пъти се опитах да слезна с нея от асфалта и се получаваше ексцесия. Душата ми плачеше, че не мога да се придвижвам, както и където искам.
                Така някъде много високо в мен се зароди имагинерната идея, че трябва да се използува нещо, което е направено за тази цел. През практиката ми съм ползувал доста машинки - започнах с УАЗ - невероятен автомобил, но за 60-те години на миналия век, тогава горивото е било евтино, а на удобството не се е държало.
                После Нива - същото като за УАЗ-ката, само дето вози малко по-меко.
                Самурай, това чудо го ползувах всеки ден, но за целта имах на разположение 3 броя - един за работа, един в бокса и един чакащ части .
                Хай лукс - много готина каруца, жалко, че малкият двигател не може да те качи навсякъде.
                Л200 - само много готина каруца, дори невероятна.
                Когато вече имах възможност за нещо по-сериозно се бях спрял на Терано, Паджеро- евтин вариант, Патрул, ТЛК или на някоя от каруците /знаете коя съм си харесал/.
                Доста се почудих, доста колички поогледах, но когато видях тъмно синия дзвер ТЛК 90 се Флюбих от пръв поглед - за пръв път докосвах кола, която ми пасва и на ръста и на изискванията - и.... КАПИТУЛИРАХ!
                Не знаете колко усилия ми костваше да убедя да я вземем другарчето в живота ми, но когато й се качи и тя беше слабо казано очарована .
                Та сега пред нас е като автокъща, даже плочки за паркинг си купих, да не задръствам улицата .
                Поздрави, Атанас!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • До: Как стигнахте до джипката ??

                  Да не кажа,че ми е било детска мечта,но от години си ми беше мечта......е накрая се сбъдна

                  Коментар


                  • До: Как стигнахте до джипката ??

                    Първият автомобил ми беше вартбург,даден от тате докато го чупя да се науча и да шофирам,обаче почти веднага го вкарах в калта и 2 часа го повдигах и подлагах камъни докато го измъкна.Затова,когато''порастнах''и лелките от банката ми дадоха парички естествено си купих 4x4.Същото лято в Гърция законът на Мърфи за 4x4 се оправда на един плаж,но успях да се измъкна сам с цената на някакъв съединител ама това са подробности,тъкмо спахме на плажа още 2 дни докато го сменят.Абе дотук нищо по различно от всички вас,но да се включа и аз най после стига съм се спотайвал,като воайор.
                    Тома Томов
                    Вече с Kia Sportage.

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      Ми стана така:
                      1986 година май ядох доста маруля и си играх в пясъка през лятото и вследствие на това станах близо два метра и около 130кг - обуща - 48-49номер.Курса за шофьор карах на три коли - Б4, Джета и Ц220. Не се събирах в нито една от тях както трябва и РЕШИХ в такова МПС повече да не ми стъпва крак. А сега си имам Терано1 и по-доволен не съм бил.
                      Черно, мирише и разваля характера!

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        На Нова година на път за едно затънтено родопско село Освен това ходим на къмпинг, който напоследък е трудно достъпен, т.е. пътят е дооооста черен, а седя там цяло лято и една лека кола би се потрошила за нула време. Освен това обичаме диви места, имаме дете и куче. Та така стигнахме до извода, че освен голяма, колата трябва да е и проходима.
                        Последно редактирано от София; 17-10-08, 13:05.

                        Коментар


                        • До: Как стигнахте до джипката ??

                          След една нелепа катастрофа /при скорост 20км/ч обръщане по таван заради една дупка/ мъжът ми каза ще купим по-сигурна кола. Като чух за какво си мисли първо се притехних,нали през седмицата аз ходя на работа със семеината кола. Но сега за нищо на света няма да сляза от звяра. Вече забравих старото комби.
                          Абе като се почне........................
                          [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                          Коментар


                          • До: Как стигнахте до джипката ??

                            Първоначално публикуван от Tiger-D Преглед на мнение
                            След една нелепа катастрофа /при скорост 20км/ч обръщане по таван заради една дупка/ мъжът ми каза ще купим по-сигурна кола. Като чух за какво си мисли първо се притехних,нали през седмицата аз ходя на работа със семеината кола. Но сега за нищо на света няма да сляза от звяра. Вече забравих старото комби.
                            Абе като се почне........................

                            Дааа, и при мен беше подобно, първия път си викам "Абе, дали ще се оправя с тоя камион?!" и като се качих, забравих за всичко друго, което съм карала. Оттук нататък - само камиони

                            Коментар


                            • До: Как стигнахте до джипката ??

                              Ние след JEEP-а си купихме камион "ИФА" за мъжа ми и ATV за детето.
                              Но така и не съм се престрашила още да подкарам Ифата.
                              Последно редактирано от Tiger-D; 24-10-08, 11:58.
                              [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                              JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                              Коментар


                              • До: Как стигнахте до джипката ??

                                След една нощ, в средата на една локва, с Берлинго. А трябваше да тестваме новите си стойки за шаран Въдиците останаха в калъфите, аз мокър. Развръзката: на сутрИната - търсене на трактор, той взе, че дойде сам, но не ме извади щот бързал (спокойно, проклел съм го вече). Извади ме една НИВА (голЕм човек, ей). После сложих клетва и купих джип
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X