Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как стигнахте до джипката ??

    1 за лов
    2 имам вила насред гората и пътя до там е лош.
    3 винаги съм обичал природата,карането сред нея и мощните машини (затова карам Lada Niva )

    Коментар


    • До: Как стигнахте до джипката ??

      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
      Интересно ми е кой как е стигнал до идеята че му е нужен джип....
      Кое го е накарало да мине от тъмната страна.... Едва ли някой се е събудил с идеята че от утре леката кола не го кефи..... Споделете кой/какво ви докара до това "дередже". Ще е интересно за статистиката.....
      Ами точно така си беше......събудих се една сутрин, погледнах "европейските" улици на "Нашия град" и реших, че трябва да си купя нещо по здраво за каране.....сега като ме питат къде карам офроуд аз пък задавам въпроса "а къде е онроад във Варна" ........да ни е жив и здрав кмета

      Коментар


      • До: Как стигнахте до джипката ??

        Единственото превозно средство което съм карал е велосипед Никога не съм искал кола.Живея на канарите и за 2 години събрах толкова багаж та свят ми се завива като си помисля че всичко тва трябва един ден да се прибере в БГ.Тръгнахме с жената да и търсим кола.Идеята беше да е някакъв ван-пикасо,еспейс.....Един приятел ми каза че шефа му си продава Диското та отидох да го видя.Още от Камбоджа имам слабост към Ленд Ровър.На следващия ден беше мое.Жената като го видя тихичко заяви-аз тоя камион няма да го карамНе го и кара.Нейсе прибра се в БГ а аз си имам шофьор с когото февруари тръгваме за БГ.За времето от както станах собственик на камиона редовно чета форума и се зарибих толкова че нямам търпение да се прибера да изкарам курсовете и да хващам гората
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от droba; 19-12-08, 16:10.
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • До: Как стигнахте до джипката ??

          първо по работа.. ходех за дърва с него ама то да ходиш в гората по време на дъжд за дърва за да избегнеж горските си е направо офроуд

          Коментар


          • До: Как стигнахте до джипката ??

            не обичаш вобще джиповете докато преди 2 месеца не ми дадоха един джип да си ходя с него на бачкане и от там мн се запалих и преди седмица си купих и аз джипка нисан терано и смятам вече само джипове нищо друго
            Nissan Terrano 92г. 2.7 ТД

            Коментар


            • До: Как стигнахте до джипката ??

              Aз живях 10-тина години в Америка и много ме кефеха как ги вдигат джипките там,особено в Калифорния,исках някой ден и аз да си направя един такъв и да го карам с кеф.Най-голямата вина има Евгени,който си е направил джипа супер офроуд и той запали бензина в моята кръв,сега стягам едно чероки и много се кефа,защото ми доставя истинско удоволствие

              Коментар


              • До: Как стигнахте до джипката ??

                АЗ ,мразя да се сьобразявам с дупките по пьтищата на колите все пазиш картер окачване гуми и всевазможни дреболии та затова обикнах 4х4(джип).

                Коментар


                • До: Как стигнахте до джипката ??

                  Аз стигнах до Диското ми след като карах Голф 3 със спортно окачване(на 1 кутия цигари от асфалта беше) и Митсу Галант с джанти 17" на 30 височина.Та след неколкократно правене на картери,гърнета,гуми и джанти,та дори и брони,дойдох на тоя акъл-карай си джипката и да ти е мирна главата
                  [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

                  Коментар


                  • До: Как стигнахте до джипката ??

                    Преди 5 години ме взеха като пътник на една хард разходка на Клуба на собственици на Тойота ЛендКрузер в Rocky Mountains. Там там имаше много лед, сняг, планина, камъни, лебетки, палатки и темподобни неща след който заразата бе посадена дълбоко в мен и беше въпрос на време вече

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      След многократно ходене за риба и гъби на трудно достъпни места с Пежо 405 и безкрайни ремонти на предница, броня и изправяне на картера, реших че ми е нужна високопроходима кола. Сега съм убеден, че това е правилното решение за мен и се чудя защо не го направих по-рано!?
                      0898496264 -Пламен

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        На времето си купихме ИСУЗО ТРОПЕР дълга база а пък с две врати но не беше лош за 90-те г .Тръгнахме по горите и много се запалихме от тогава смених 18 джипа и минах през всички марки ,и в момента имам джип за дълго и джип за гората.В нашият град е трагедия сигурен съм ,че в България няма такива дупки ,като при нас.ML 270 -за 20 ,000 хлд км се разбиха долните шарнири и накрайниците.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • До: Как стигнахте до джипката ??

                          стигнах лесно... не можах да си изтегля колесара с лодката 1-2 пъти...
                          с джиповете установих, че се затъва по-лошо...
                          досега със Санта Фе-то не съм затъвал, а за вбъдеще планирам да мина на ФВ Мултиван 4х4 ... той още по-малко вероятно да затъне...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • До: Как стигнахте до джипката ??

                            Не че имам джип, но предстои-решението е взето TLC 90 и никога повече автомобил.Когато ни направят пътища, може някоя турбинирана резачка че си е тръпка, но винаги поне едно 4x4 в гаража.След време може и един самурай , че обичам да се човъркам сам с железарията....

                            Коментар


                            • До: Как стигнахте до джипката ??

                              Ами минах през доста коли - трабант, лада, омега и други, вадили са ме от калта много пъти и закономерно реших да пробвам с нещо по-проходимо. Диско ми се видя приемлив избор и за пътя, и за извън пътя, та така...

                              Коментар


                              • До: Как стигнахте до джипката ??

                                Първоначално публикуван от kameloot Преглед на мнение
                                Стигнах до там да си купя 4х4 е,че търсихме куче да си купим, а тук в Русе са скъпи и... ни се обадиха от Сливен и оттам взехме на доста ниска цена,а то се оказа,че кучето е във село на 20км. от Сливен,те така.На връщане да не минаваме обратно през балкана,решихме да минем през Твърдишкият проход- Твърдица-Елена....... ужас,пътя е около 30км.,10км. асвалт,20км. е камъни,та тези 20км. не можахме да ги минем с кола 2 часа, и така се стигна до 4х4,те тогава по тези камъни ни се изпречи едно 4х4, и си казахме- джип
                                Приятелю аз съм от нова загора на 20 г. съм.. и почти всяка седмица минавал през този път.. за да стигна до вилата си в с.Буиновци(до кадето е и лошия път)... отсечката е 14 км.. и е наистина ОВРАТ.... а за ремонта на отсечката дочух че преди Фирма "Биндер" Сливен са взели....... моля за внимание ..... 34 МИЛИОНА ЛЕВА.... незнам ко ще правим така... Този приход е най-късия през балкана.. и е затворен... ужас..... все казват че ... щели да почват да го правят... ама с кола ако не си "шоферче".. да си избираш пътя... можеш да брадясаш насредата на балкана... със спукан картер(не на един човек сме помагали с баща ми) отврат е пътя... Един човек от селото... е изпратил поне 5-7 писма до.. различни отдели .. ама 10-12 години пътя си стои непипнат..... кво да прая незнам... някви Господари на ефира ли ....? незнам.....


                                Та да започна и с моята история как съм се престрастил към 4х4-то......

                                Бил съм на около 10-тина години, когато сме живяли в близкото новозагорско село Загорци...(МОГО ЧЕРНОЗЕМ!!!).. баща ми се занимаваше със свиневъдство... а аз съм бил неодлъчно до него.... той беше купил 2 текезесарки (Газ 69).. едната на части... ...
                                с тази джипка съм израснал до 17г.
                                когато неставаше за нищо а аз не съм разбирал чак толкова много...
                                замина на отпадаци с работещ двигател... .. та с тази Газка... бащами няколко години е поливал и пазел царевицата на кооперацията......
                                от това трябва да ви е станало ясно защо сме се зарибили по джипките...... ама ще продалжа нататак...... 2000-2001 година развихме малък бизнес в Нова Загора... в сверата на търговията.. и до днес си работим... тук... баща ми 2002-ра си купи една Рапидка(с която в момента аз си върша работата.. )2004-5 построихме къща в това село Буйновци на 8 км от Елена... стана ловец в тамощната дружинка... и купи една Фронтера 95г 2.0ин. ... и от тогава започна незнайното взимане на фронтерата за нощно ходене по горите... сабужда се на сутринта бащата ... фронтерата цялата кална.....
                                преди година купихме и чистонова Гранд Витара 1.9 дизеловия мотор...
                                много сме доволни от джипката... вече е на 42000км.. без забелешка ..
                                и подръжката не е никак скъпа като за нова джип... !!!
                                Ама фронтерката скоро я направихме пушка... няма мърдане за лов и в не малко съкаци съм си вдигал адреналина... имаме чифт гуми Я-192 (215/90-15) НЯМА НАЗАД....

                                ОФРОУД ЗАРАЗАТА С ВСЕКИ ДЕН ВСЕ ПОВЕЧЕ МЕ РАЗБОЛЯВА.......
                                лошите неща .. ме правят по добър човек...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X