Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Как стигнахте до джипката ??

    Първо се сдобих с 2 деца и вече нямаше как да драпам по 30 км пеш с раницата на гърба и с 2 деца под мишниците, та трябваше нещо да се направи - или джип или вкъщи пред телевизора ... на кои му се седи в къщи ? И така ... джип! А и доста ми помогна форума мерси на всички и най-вече на Симо!
    Джипа ми е от днес, така че ... ще се видим по горите.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • До: Как стигнахте до джипката ??

      Аз стигнах до този избор (преди почти 3 г.) по следния начин. Търсех да си закупя автомобил, който да отговаря на няколко условия едновременно:
      1. Да може да вози цялата фамилия с багаж в цялата страна.
      2. Да мога да я ползвам през цялата година (не през зимата да "кисне" пред къщи).
      3. Да мога да пътувам до селската къща през зимата при неразринат път (знате нашите пътни служби).
      4. Да не се страхувам, че някой "джигит" с Голф2 примерно ще ме отнесе и ще ме направи на консервена кутия.
      5. Да мога спокойно да отида в планината на хижа, без да одера пода или да избягвам горите.
      6. Да не харчи като БТР/ танк/ Т150......
      7. Да не струва като чисто нов лек автомобил.
      Та така се сдобих с Jeep Cherokee 2.1 td 1988 г. Като такава "достолепна" машина, возилото си има "дертове", но ги решавам поетапно (монякога с големи мъки, но нейсе) и ми служи за всичките цели, за които съм го купил.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • До: Как стигнахте до джипката ??

        Как стигнах до джипката?? със автобус беше в друг град.А защо?свобода да караш където си поискаш
        По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

        Коментар


        • До: Как стигнахте до джипката ??

          Още в началото на 90-те, когато Банско беше едно чудесно място да отидеш и да покараш ски, а вечерта да седнеш в някоя механа... размечтах се. Когато през нощта навалеше сняг, сутрин беше цяло приключение да се качиш до пистата. Та още от тогава си мечтаех за нещо проходимо. Купих си Субару - един прекрасно проходим автомобил. Като го продадох, бях решил твърдо да взема джипка - ДУПКИТЕ в София бяха вече огромни. Тогава обаче ми предложиха Пасат 4х4 в отлично състояние с почти вс.екстри - чудесна кола за заснежени и заледени пътища, но толкова ниска, че започнах да я задирам по бордюрите. За това си взех една Витарка, за да мога да я карам поне в София. Сега обаче продавам Пасата и съм решил да взема голям джип - смятам че това е най-универсалното ППС за нашите условия.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • До: Как стигнахте до джипката ??

            Защото искам всичко Както се казва в една небезизвестна реклама.

            Да е бърза, да минава от всякъде, да е готина, да е комфортна и луксозна... Мисля че моя Range Rover Sport ми дава всичко това Това е решението ми в търсенето на ultimate car
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • До: Как стигнахте до джипката ??

              Първо, след като 15 години се качвах на Шилигарника с кола с вериги, ми се скъсаха веригите и това ми направи ремонт за 1000 лв.
              Второ- искам да качвам бордюрите без проблем, защото паркирането винаги е проблем.
              И трето, хареса ми като се качвах в джипки на приятели- широко, просторно и луксозно, колкото можеш да си позволиш.
              Иначе не съм офроудър. Но например на 02.01.2008 година и магистрала Тракия беше офроуд.

              Коментар


              • До: Как стигнахте до джипката ??

                две кучета и влечение към планините и зиме и лято
                емил златков
                паджеро 2.5тд
                ве стром 650

                Коментар


                • До: Как стигнахте до джипката ??

                  биах малак и видиах репортаж от Париж-дакар,след това WRC,и от тогава...корозиа,ниама лек.пораснах(на ръст)и доиде ред на лова,аиде джипле,но човека е ненаситно същество.сега вехт PATROL 160 3.3td и много идеи и запретвам ракави...
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • До: Как стигнахте до джипката ??

                    Риба, палатки, къмпинги... все свързано с труднодостъпни места, ако държиш на спокойствие, понякога дори за джип. Първото ми МПС въобще беше джип (за съжаление ми се наложи да го продам). Следващото пак ще е джип.

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      и аз като джорджио и няколко други реших да взема нещо по здраво и проходимо от субаруто.тъй като съм противник на дизела остана само един вариант-витара.най доброто според мен за 80% шосе и 20% офф. кола с двойно (субару) купих още щом почнаха да ги внасят заради работата .произвеждам антифриз и не мога да си позволя зимата колата ми да затъне в някакви си 30 см сняг.

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        Риба-сигурност-спокоиствие и детска мечта и хоп Нисан Терано

                        Коментар


                        • До: Как стигнахте до джипката ??

                          Преди 30 години, още от картинките в дъвките Би-бип си бях харесал Land Rover Range Rover (Classic). Извънземна кола! По късно си я купих от корекома на метална количка.. Нашите ме спукаха от бой

                          Години по късно разбрах. Кръвта вода не става и така станах собственик на Диско2.

                          И както беше казал някой тук из форума: Важното е всеки път като я видиш да ти радва и душата и окото! Е.. при мен е така!!!
                          LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                          LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                          [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                          Коментар


                          • До: Как стигнахте до джипката ??

                            прииска ми се да ходя пак там, където съм ходил с мотора. Само че вече с жена(страх я на мотор), по-дърт, а после и с дете, вила - та се наложи и втора джипка да взема

                            е, не мога да ходя там, където ходих с мотора все пак, но доста близо

                            Коментар


                            • До: Как стигнахте до джипката ??

                              От "Camel Trophy"... После се разбра, че:
                              "Няма лошо, има само това, което те огорчава.
                              Няма хубаво, има само това, което те радва."

                              Коментар


                              • До: Как стигнахте до джипката ??

                                Хубава тема - и аз да обясня.
                                Като ученик и студент бях луд фен на мотоциклетите. Сглобявах, рязах, правех от камара желязо ставаха интересни машини. Ходех по събори и се кефих на другите самоделки, защото обичам да виждам проявено творчество и имаше чудесни изпълнения без вложени големи средства, но с много мерак. После в края на 90-те самоделките започнаха да изчезват. Всеки идваше на събор с нова или втора употреба машина, но в почти заводски вид. Не искам да обидя никой от рокерите, защото и сега се появява по някоя готина доработена машина, но са рядкост.
                                Сега вече на 35 карам хубави коли, минавам много километри и нямам свободно време, но мечтата ми да човъркам не ме е напускала. Четях във форума какви доработки правите на джипките как си обменяте информация части и др., прверявах обявите за продажба и ..... един ден видях, че в Казанлък се продава Витара 1.6 с десен волан и с части за обръщане на волана. Отидох да го видя и не издържах - купих го. После 3 седмици не спах докато му обърна волана, да го стегна и пребоядисам. Сега намирам време поне веднъж в месеца да го разтикам със семейството и пак мисля какви доработки да му направя- климатик, лебетки, лифт...
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X