Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как стигнахте до джипката ??

    Абе я качи някоя снимка на тая Шкода Октавия Скаут. че да те видим..
    Георги 00356/ 77777016 Малта
    Lаnd Rover 110 /Series II‎

    Коментар


    • От: Как стигнахте до джипката ??

      Това си е лека кола....и с паркетник не може да се мери там където няма път.......!
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Как стигнахте до джипката ??

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3111458.jpg
Прегледи:2
Размер:127.8 КБ
ID:5205208чесно да си кажа, все още не съм тествал проходимостта на Скаута, така че съвсем не се наемам да споря. Причината да се ориентирам към такъв автомобил , беше ходенето на ски и подсиленото ( във сравнение със стандартните коли ) окачване. Сигурно колегата е прав ,че там където няма път , не мога да се меря дори и със "паркетник", но от друга страна ,цената на самата кола и на поддръжката ми се струва приемливо по-ниска, от това което съм чувал за джиповете. Ето така изглежда Скаут-а..))
        Последно редактирано от karate161; 01-09-10, 16:31.

        Коментар


        • От: Как стигнахте до джипката ??

          Хайде и тук да се отбележа, още от малък се заглеждам по големите и агресивни машини, направо настръхвам като видя звяр качен на 35-ци които "зловещо" се подават на 5-10см от калника. А и винаги съм обичал движението извън пътя, както се казва "не върви по утъпканото а мини там където няма следи и прокарай ти път". Първите ми стъпки извън пътя бяха с една лада 1500, после с опел корса и двете ме удивиха с постиженията си. После си взех АТВ - е няма такъв кеф да се заровиш в калта...
          Първият ми "джип" е Кия Спортидж от по новичките - причина за неговата покупка бяха пътните условия в милата ни родина както и сигурността, някак по безопасно е да си една идея по- високо от другите и при ПТП да влизат под теб а не варху теб, вече имаше един мерцедес който се навря под задницата... За почистените улици зимата няма какво да ви говоря друго си е 4х4.
          За съжеление се оказа че таз кия не става за разходки извън пътя разбрах го след като трябваше гражданска защита да ме вадят от плажа на един от курортите ни ....
          А както вече споменах няма по голям кеф от това да се заровиш нейде из калищата в горите на красивата ни страна, така стигнах и до покупката на XJ-я
          Това да се осмелиш и да продължиш там където другите казват "не може" и "няма начин" да нарушиш ограниченията на праволинейността, това постоянно да показваш че няма невъзможни неща а има липса на достатъчно желание... това ме подтикна към покупката на джип.
          поздрави на всички обичащи предизвикателствата и всичко извън пътя и извън всякакви граници, и не само отнасящи се до края на асфалта, а и до всичко в живота
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Как стигнахте до джипката ??

            Никой не се заяжда. Всеки има своите предпочетания, само дето пишеш в тема/ Как стигнахте до джипката ?? /..... Пък ако някой ти направи една Оff Road разходка едвали ще сравняваш Джипката с кола .....
            Георги 00356/ 77777016 Малта
            Lаnd Rover 110 /Series II‎

            Коментар


            • От: Как стигнахте до джипката ??

              Приемам мнението, но докато разглеждах темата ми се стори че има и други, не съвсем "истински" джипове..))
              Също така, това може да се приеме като стъпка към нещо по-сериозно в off-road насока, когато купувах Скаута, YETI още не се беше появил на пазара , а последните години Шкода ми се струва съвсем приемлива комбинация между цена, качестви и надеждност на автомобил. Сигурно разбира се това зависи от възможностите...

              Коментар


              • От: Как стигнахте до джипката ??

                Колега екстра ти е колицата.......все пак е 4х4......така че компромис......! Шкода са си на ниво...все пак е VW
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Как стигнахте до джипката ??

                  Аз доскоро карах БМВ Е34 525 тдс комби. За първи път се замислих да го сменя, когато тръгвайки за морето не ми стигна багажника за багажа на 4-членното ми семейство. Точно тогава си намерих изгодно БМВ Е38 730Д и реших, че това ще е следващата ми кола (беше ми слабост). Чаках около два месеца да стане сделката (беше служебно от банка) и ми се отвори възможност да отида на есенна почивка на Стрелча, където в близост има язовир и бях решил да си "начешам крастата". Това трябваше да ми е последното пътуване със старата кола, като следващото трябваше да е със 7-цата. Каква беше изненадата след като се бях настанил в хотела в Стрелча и тръгнах към язовира. Човека, който трябваше да ме заведе каза, че ще ме чака на отбивката за язовира "където имало някакво състезание"... Отивайки до отбивката установих, че "състезанието" е Офф-роуд по пътя към язовира... (след като бяха решили, че става за Офф-роуд, аз какво щях да правя със свалената 5-ца със задно предаване без шпер дори...) Както и да е ... стигнах до язовира (с цената на задната добавка на бронята и одрана предна броня) ... и тогава нещо ми се вклини в мозъка... Прибрах се в София и разбрах, че са ме прецакали със 7-цата - нямаше да я взема. Това реши казуса за секунди... Трябваше само малко да се разтърся и да стигна до новата ми кола. Вече знаех, че трябва да има по-голям багажник от БМВ 5-та серия, да е с 4х4, около 2000 г. и да е под 10к лв. Всичко това, наред с проучването на пазара и факта, че един комшия си беше купил чисто нова Фронтера още при излизането й за пръв път на пазара и от тогава ми е слабост предопредели избора... Така вече съм собственик на ОФДБ Б 2,2 дтл и както много хора ми казаха (а и аз се убедих) няма да се кача вече на лека кола.
                  OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                  Коментар


                  • От: Как стигнахте до джипката ??

                    Леките коли си ги караме.....Когато си купих джипката за 4-та кола....много се заглеждах по тия фронтери.Това е типичната семейна кола и ако джипката ми беше единствена щеше да е като твоята ...много ме кефят особенно с хардтоп-а....Да ти е честита...много добре изглежда...!
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: До: Как стигнахте до джипката ??

                      Еми просто с лек автомобил не може да се окаляш така както с джипа :Д:Д:Д

                      Коментар


                      • От: До: Как стигнахте до джипката ??

                        Минах през ЗАЗ, Жигула, Лада, Опел Кадет, Рено 5, Рено 19, Форд Мондео, Форд Фиеста, фен съм на Алфа Ромео, имам КИА Соренто, но просто в нашата държавица си е лема да си с джип(КИА-та не е точно). Сега съм с КИА-та, надявам се след няколко месеца с една Фероза натокана

                        Коментар


                        • От: Как стигнахте до джипката ??

                          Необходимост в земеделието,необходимост през зимата,за лов и риболов през останалото време. Така стигнах до Паджерото.
                          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                          Коментар


                          • От: Как стигнахте до джипката ??

                            Хубавите ни пътища и това че отлично ги почистват през зимата
                            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                            :D

                            Коментар


                            • От: Как стигнахте до джипката ??

                              ДЖИП - единствения разумен начин за придвижване.
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар


                              • От: Как стигнахте до джипката ??

                                Като почнах да къмпингувам по горите, джипките не ги даваха на кой да е. Пък и да се докопаш - подлежаха на военен отчет.
                                Та затова аватара се правеше (доста успешно) на джип. След това една Лада 2105 игра тази роля.
                                После по размер - гаража ми е доста тесен. И така, с рулетката - Киа спортидж.
                                Последно редактирано от Пенчо; 07-01-11, 15:36. Причина: поправка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X