Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как стигнахте до джипката ??

    Здравейте на всички!
    От три месеца съм "гост" във вашият форум, но досега не посмях да се регистрирам, защото все още не притежавам джип. Днес 26.02.2008 г. се престраших да се включа и благодаря, че ме приехте!
    Относно темата: Идеята е била скрита подсъзнателно в мен.С вашите теми и дискусии ВИЕ колеги ми показахте верният път.
    Сърдечно благодаря на всички ви!
    Вече съм се спрял на няколко модела, но като реша окончателно, ще задам конкретни въпроси.
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • #92
      До: Как стигнахте до джипката ??

      Здравейте всички Преди около четири месеца се регистрирах във форума и от тогава всеки ден чета по нещо. Не се включвам в дебатите, защото съм лаик на тема офф роуд. Карам служебна РАВ 4 и явно това беше "фитила". Хобито ми е риболов, но единствено и само на пъстърва. До нея обаче се стиге трудно с нормална кола.Омръзна ми всеки уикенд да врънкам приятели и познати с джипове да ми дадат колата си. Луднал съм по Ниссан Патрол /къса база/ Y 61 , 2.8 дизел. Осигуря ли нужните средства за продобиването му ще задръстя форума със снимки.
      Nissan Pathfinder 2.5 dci

      Коментар


      • #93
        До: Как стигнахте до джипката ??

        В момента съм в процес на стигане до джипката. Този форум си е цяло богатство, което не се купува с пари. Никой не може да ти помогне за избора на джипка така както мненията на всички от форума. "Стигането" до джипката не е еднократен акт, който свършва с купуването. Това си е един дълъг процес по време на който можеш да сбъркаш само ако не си чел достатъчно. Та след като се разболях от този вирус, който тресе всички /или почти всички/ от форума си харесах една джипка Сузуки Витара 1.6 16V дълга база 99г.-бонбон със всички глезотии/екстри, които може да има модела /че и някои допълнително/. Но... Трябваше ми известно време да осъзная, че все пак това не е нещото, което ми е на сърцето и което ми се иска. Сега се оглеждам за Терано ІІ дълга база, но все още избистрям концепцията. Нещата се свеждат до това, че хем ми се иска, хем не ми стиска. Доколкото идеалната джипка не съществува, явно ще трябват компромиси.
        Дискавъри 300 тди ръчка
        Витара тди автомат
        XT660R

        Коментар


        • #94
          До: Как стигнахте до джипката ??

          Първоначално публикуван от jumbo1 Преглед на мнение
          ...Та след като се разболях от този вирус...
          Де да беше вирус - той се лекува...

          Коментар


          • #95
            До: Как стигнахте до джипката ??

            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
            Интересно ми е кой как е стигнал до идеята че му е нужен джип....
            Кое го е накарало да мине от тъмната страна.... Едва ли някой се е събудил с идеята че от утре леката кола не го кефи..... Споделете кой/какво ви докара до това "дередже". Ще е интересно за статистиката.....


            Един ден Disco-to ме намери, седеше си кротко паркирано под един навес, разтуптя ми се сърцето, гърлото ми пресъхна. не спах цяла нощ и... Предишния собственик (и той върл почитател на Ланд Ровер) си беше взел чисто нов Дефендер преди 20-а дни и моето ме чакаше... Иначе отдавна гледах Camel Trophy и още тогава казвах на един приятел: Ганди, му казах, мракът ни обгръща, и какво можем да направим, но хайде и всъщност защо да не купим някоя страшна кола (Едно Discovery) и да подкараме, той ми отвърна, За Бога, внимавай къде отиваш !
            Последно редактирано от ivied; 03-03-08, 09:46. Причина: снимки

            Коментар


            • #96
              До: Как стигнахте до джипката ??

              Като гледам и чета постовете на другите повечето от малки са се захласнали по джипки,при мен не беше баш така.Всичко почна с излъчванията на Кемъл Трофи не поня по коя програма на националта телевизя,след това през 2000 година мисля че за пръв път гледах по БТВ офроуд състезание от БГ Пещера Трофи там видях уазките на Златко Милев и Коце Величков и о любов,накрая ме довърши един репортаж от Карпат Трофи със същите участници и край вече бях убеден какво возило искам за себе си.Започна ходене по състезания като зяпач търсене на информация от интернет и тн. и в последствие нещата стигнаха до Сузуки Самураи който сега имам и подготвям сам за разходки в гората с по хард насоченист,това ми е и колата за в града е да не е комфортна луксозна жените не ги кефи ма мене си ми харесва и обичам да си я карам.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #97
                До: Как стигнахте до джипката ??

                Баща ми имаше Isuzo,много ми харесваха разходките извън пътя и се запалих,после изкарах курса за ловец и няма как трябва жипка попадна ми случайно една витара малко огрухана, но с кеф я стегнах и я карам каде по пътя каде извън него,но нещо ми умаля и си купих ГАЗ 69 специално за лов и за мъкнене,а витарата за всеки ден.

                Коментар


                • #98
                  До: Как стигнахте до джипката ??

                  Тъййййй...... тва ще да ми е първото мнение в този невероятен форум
                  Значи от година и половина карам един Дефендер 110 2.5 TDI (служебен) и таз зима наистина видях истинските преимущества на 4х4......и така се стиган и до моя първи джип (Витарка) които очаквам да взема днес в късния следобед или най късно утре след обяд.
                  Само да се докопам до него и ще се похваля и със снимки
                  Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                  BMW Е46 330d 04

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как стигнахте до джипката ??

                    Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                    Като гледам и чета постовете на другите повечето от малки са се захласнали по джипки,при мен не беше баш така.Всичко почна с излъчванията на Кемъл Трофи не поня по коя програма на националта телевизя,след това през 2000 година мисля че за пръв път гледах по БТВ офроуд състезание от БГ Пещера Трофи там видях уазките на Златко Милев и Коце Величков и о любов,накрая ме довърши един репортаж от Карпат Трофи със същите участници и край вече бях убеден какво возило искам за себе си.Започна ходене по състезания като зяпач търсене на информация от интернет и тн. и в последствие нещата стигнаха до Сузуки Самураи който сега имам и подготвям сам за разходки в гората с по хард насоченист,това ми е и колата за в града е да не е комфортна луксозна жените не ги кефи ма мене си ми харесва и обичам да си я карам.
                    Един да каже нещо различно.Ехх горите горите.Всеки в този форум го привличат.
                    Митко много бъркаш за леко хард.Направо се гмуркай у харду както казват в една област в България а й жените да ти кажа честно се кефят на повечето ни машини.
                    А да си дойдем на темата.Вината до някаква степен да стигна до джиповете има една не малко извесна личност в българския офф-роуд но сега няма да се занимавам с имена.След ходенията по няколко състезания в родината се запалих страшно много но заради възраста нямах възможност да имам собствен и затова се въртях покрай всеки който имаше допир до офф-роуда.Така поне от 5 години все това ми е главата.Ако може всяка събота и неделя ще се излиза.Може да има дни да не се яде но в гората ще се отиде.
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • До: Как стигнахте до джипката ??

                      Реших да сменям семейната кола.
                      И понеже реших да сменя позаседналия си начин на живот - та Терано. Обаче продължението ми намирисва по-скоро на лодка или каравана (продължението на теглича на джипката де)

                      Коментар


                      • До: Как стигнахте до джипката ??

                        Бях обяснявал в другата подобна тема. Тук се обаждам, само защото имам и илюстрация. Взех "жипката", защото се сдобихме с приятно, но труднодостъпно бунгало (Бел. прев. - барака на бетонна основа). Толкова трудно, че там и вода не може да се стига, освен отгоре - във вид на дъжд, градушка или сняг. Снегът пък прави имота още по-трудно достъпен.

                        Та на снимката ще видите японска водоноска в Искърското дефиле.

                        Само че благодарение на форума тези дейности станаха странични. Сега само гледам къде каква "расотка" се задава и как да си уредя почивен ден. В момента си го уреждам за събора на "Сузуки"-тата.

                        Поздрави!
                        Прикачени файлове
                        Искам България чиста!

                        Коментар


                        • До: Как стигнахте до джипката ??

                          Вила, лов, лодка, детски мечти...
                          кофти пътища - направо ми се къса сърцето кат престържа с колата през някой легнал полицай или зейнала яма, а джипката... само леко се поклаща, но мина време и открих ... те по нашите пътища взели да правят ями и за джипки!!!
                          БТР-а не е лоша машина ама много харчи, така че ще си карам джипката
                          ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

                          Коментар


                          • До: Как стигнахте до джипката ??

                            Писна ми от малки коли дето горят много. Сега разхода си съответства на возилото.

                            Коментар


                            • До: Как стигнахте до джипката ??

                              Ходейки цял живот на риба с лек автомобил и влачейки по километър на гръб такъмите поради това, че колата не може да стигне или ако може и завали пък няма да може да излезе реших, че най-добре ще е да спра да се занимава с леки коли и в момента се оглеждам за джип

                              Коментар


                              • До: Как стигнахте до джипката ??

                                Когато баща ми, реши даме научи да карам, имаше под ръка една нова УАЗКА (на около 5000 км.) ! И се почна по малко, по черно към вилата и ........... !
                                .............айде-е-е-е-е-е, както е казал народа "Уйде коня у барата"
                                Наистина е болестно състояние !
                                Р.П.(RFF) 0898677590
                                Пътна помощ
                                ДЕНОНОЩНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X