Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите SUV-ве

    Позволявам си да открия тази тема по няколко причини.
    Намираме се във второто десетилетие на 21-век. (Дали да не отклоним погледа си за малко от последното и предпоследното десетилетие на миналия век).
    Все по-голямото търсене и производство на този тип автомобили. SUV (UrbanSUV + още няколко подвида)
    Голямото разнообразие от марки и модели.
    Новостите, които буквално ни заливат всеки ден за този сегмент.
    Практичноста и иновациите, които са предпоставка за търсенето и предлагането им.
    Проблемите при експлоатацията, ремонтопригодност и надежност. Освен лукса и удобството.
    Размиването на границите между SUV и класическите 4Х4.
    Ще ми бъде интересно да видя (а предполагам и на вас) компетентни мнения на колеги, с опит и практика за различните марки и модели.
    237
    Разбира се. Удобни и практични са.
    58.65%
    139
    Зависи. Най-вече от цената.
    19.41%
    46
    По-скоро не. Там където отивам не може да стигне.
    11.81%
    28
    Какво е това? Модерна тенекия?
    10.13%
    24

    Анкетата е изтекла.

    Последно редактирано от ivied; 19-05-13, 16:14.

  • #2
    От: Новите SUV-ве

    Нови регистрации в Германия за 2012 г.

    1 VW Tiguan 55.615
    2 Nissan Qashqai 28.982
    3 BMW X1 27.004
    4 Audi Q3 25.741
    5 BMW X3 25.680
    6 Skoda Yeti 22.246
    7 Audi Q5 20.167
    8 Ford Kuga 20.138
    9 Dacia Duster 19.218
    10 Mercedes-Benz GLK-Klasse 18.776
    11 Mercedes-Benz M-Klasse 14.844

    Коментар


    • #3
      От: Новите SUV-ве

      1. Марка, модел, година:
      2. Изминати км.:
      3. Разход:
      4. (+):
      5. (-):
      6. Вашата оценка по скалата от 1 до 10:

      По следната схема, личния ми опит е с няколко автомобила. Бих започнал с:
      1. BMW X5 3.0d - 2008 г.
      Дизел - 173 kW (235 PS) - автоматик
      Изминати километри: над 5000 км.
      Разход: с немски/австрийски дизел 10 л. в БГ нормално 12 л. стигал съм до 16 л.
      (+) Много висока степен на комфорт, стабилен, сигурен, истинско удоволствие за дълъг път
      (-) Очудващо лошо поведение на лед (поне за мен), много високи експлоатационни разходи, скъпи резервни части, висок % на риска от кражба
      Оценка от 1 до 10: 7

      2. Mazda CX-7 2.3l Turbo - 2007 г.
      Бензин - 190 kW (258 PS) автоматик
      Изминати километри: около 600-700.
      Разход: 15 л. Супер Е 96
      (+) Беше американско изпълнение с всички възможни екстри, ксенон, саунд система Bose, кожен салон и т.н. Изключителна динамика като спортен автомобил, доста комфортен, лесен за управление и т.н
      (-) Висок разход, беше нов модел за времето си и на приятеля ми му предстоеше да се сблъска с непознаването на спецификата на модела, ако стигнеше до сервиза. Не стигна до слагането на LPG.
      Оценка от 1 до 10: 6
      Последно редактирано от ivied; 19-05-13, 17:56. Причина: разлика с немски/австрийски дизел

      Коментар


      • #4
        От: Новите SUV-ве

        1. Марка, модел, година: Шевролет Каптива
        2. Изминати км.: 200 000 /двеста хиляди/
        3. Разход: извън града твърдо 10, без значение как караш, в града 14
        4. (+): Евтин, струва 50 000 лева с една камара екстри, проходим, не бие на очи, не се краде, на практика стигаш където поискаш, стига да не се нуждаеш от истински джип, поддръжката е като на лека кола, за изминатите километри нищо не се счупи. Карана от мен 4 години и всички километри са лични.
        5. (-): Шумна, висок разход на гориво за кола 150 коня
        6. Вашата оценка по скалата от 1 до 10: Няма как да се даде оценка, защото с какво да я съпоставя? С Тойота за 100 000 лева, с Кашкай дето е само с предно евтиния вариант? За това, за което беше купена е перфектна.



        1. Марка, модел, година: КИА Соренто 2013 2.2 GRDI
        2. Изминати км.: 5000 /пет хиляди/ за два месеца
        3. Разход: 8 извън, 12 в града
        4. (+): Безшумна, движи се толкова тихо, че чак се впечатлих. Страхотна тяга когато трябва да набира, добър демараж, има некви блокажи, изключително комфортна за дълъг път, не бие на очи, няма нито една открадната откак са внесени тук /поне по официална статистика/, за комфорта и това което дава не е скъпа 65 000 лева, красива е. Впечатляващо качество на изработката.
        5. (-): Не става за офроуд по смисъла на хард феновете
        6. Вашата оценка по скалата от 1 до 10: 10



        Това е на новото трасе за офроуд край Суходол, точно започнах да преодолявам камъните и elbgt ми запречи пътя, и ме спря, за да не откажа останалите участници

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130519_154151.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5482718


        Ходовете си заслужават всяка вложена стотинка.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130519_154212.jpg
Прегледи:1
Размер:152.0 КБ
ID:5482719


        Стотинка казах, не левче

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130519_154241.jpg
Прегледи:1
Размер:196.6 КБ
ID:5482720
        Последно редактирано от kok4o1; 19-05-13, 16:48.

        Коментар


        • #5
          От: Новите SUV-ве

          AUDI Q5 2.0TDI - 2010 г.
          Дизел - 173 kW (170 PS) - ръчна скоростна кутия
          Изминати километри: над 60 000 км.
          Разход: средно 6,6-7л.
          (+) Много висока степен на комфорт, стабилен, сигурен, истинско удоволствие за дълъг път
          (-) много високи експлоатационни разходи, скъпи резервни части, висок % на риска от кражба
          Оценка от 1 до 10: 8
          AUDI Q5, 2TDI

          Коментар


          • #6
            От: Новите SUV-ве

            Kok4o, 50 и 65 правят 115к...не е ли по добре вместо две евтини, да е едно скъпо? Или целта е да се две твърдо?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Kok4o, 50 и 65 правят 115к...не е ли по добре вместо две евтини, да е едно скъпо? Или целта е да се две твърдо?
              На мен това са ми лично служебни коли. Каптивата мина в запас и е заменена от Сорентото. Няма разумна причина според мен, поради която да се дадат 115000 лева за Тойота със същите качества на 80%, каквито имат двата корейски лъва. Всичко е в баланса.
              Колегите ми в Германия за кожен салон на Ауди чакат по шест месеца, а аз закупих налична кола с една камара екстри. Въпрос на нужди.

              Помисли, колко от качествата на една Тойота ще използваш за четири години, които няма да имаш в двата други паркетника? Освен имидж....

              Коментар


              • #8
                От: Новите SUV-ве

                Subaru Forester 2.0D, 2010година , всички екстри,;45000км изминати лично от мен. Разход градско 7.2-8.0 , извънградско 6.0-8.2(160км/ч по магистрала)
                (+) много добър комфорт и динамика. Двигателят не се чува , а е дизел. Досега ме е закарвал до там където съм поискал извън пътя. Върховен кеф на сняг до 30 см. , на по-дълбок ляга по корем . Върви като лека кола. Ниски експлоатационни разходи .
                (-) на жената не и харесва климатроника как духа. Сменени биалети на 30000км, ABS компа даде фира на -20гр , ама неше BOSCH.Сменен гаранционно. Малко по-спартански интериор сравнен с Хонда и КИЯ. Дизела няма автомат.
                Сега пускат CVT+дизел и ще се ъпдейтна пак с Фори.
                Оценка :9

                Коментар


                • #9
                  Re: Новите SUV-ве

                  Моето мнение е, че за нашата пътна обстановка СУВ-ът е точния избор. Имаш практичността на комби, висока позиция на седене, големи огледала и т.н.

                  Х5 2010г изминати 100х км от мен.
                  Минуси са рискът от кражби, сравнително слабата шумоизолация и цените на поддръжката, рънфлат гумите са зле като поведение но могат да се сменят с нормални.
                  Плюсовете са пътното поведение, съчетано с добър комфорт и изненадващо голяма пригодност в ежедневието.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    На мен това са ми лично служебни коли.
                    Ааа...така кажи! Няма по-добра кола от служебната. А за разликата между Тойота и корейците.....повярвай, доста е! НО който тръгне да купува Тойота, той няма нужда от допълнителна мотивация. Той знае защо му е точно тази кола! Но за служебна си прав за сегмента, който ползваш!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новите SUV-ве

                      Тук не попада Land Cruiser-a, по скоро RAV4 (който май, навремето сложи началото на сегмента SUV) и Urban Cruiser-a.
                      Лично на мен ще ми е интересно да споделят опита си хората с Nissan Qashqai - в средния ценови сегмент и тези с Dacia Duster-a (в ниския). Дали нямаха обща база след кооперацията на Рено и Нисан?
                      Последно редактирано от ivied; 20-05-13, 16:19. Причина: Nissan Qashqai, Dacia Duster

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новите SUV-ве

                        Сред най-безопасните автомобили на 2013 според IIHS от предлаганите в Европа попадат:

                        Малки всъдеходи:
                        Mitsubishi Outlander Sport
                        Subaru Forester
                        BMW X1
                        Ford Escape
                        Honda CR-V
                        Hyundai Tucson
                        Jeep Patriot
                        Kia Sportage
                        Mazda CX-5
                        Toyota RAV4
                        Volkswagen Tiguan

                        Средноголеми всъдеходи:
                        Hyundai Santa Fe
                        Ford Explorer
                        Jeep Grand Cherokee
                        Kia Sorento
                        Subaru Tribeca
                        Toyota 4Runner

                        Средноголеми луксозни всъдеходи:
                        Volvo XC60
                        Audi Q5
                        BMW X3
                        Infiniti EX
                        Lexus RX
                        Mercedes GLK
                        Mercedes M class
                        Volvo XC90

                        Големи луксозни всъдеходи:
                        Volkswagen Touareg

                        http://www.cars.bg/news/curious/view...13-spored-IIHS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новите SUV-ве

                          1 ден до премиерата на новия Qashqai... От Nissan "обещават", че новият Qashqai щял да бъде „най-значимият“ автомобил в съвременната история?! Чак да не повярваш !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новите SUV-ве

                            1. Марка, модел, година: LAND ROVER DISCOVERY 3
                            2. Изминати км.:70 000
                            3. Разход:10-16/100 km
                            4. (+):два блокажа, добри ходове...Просторен, светъл (моя е със стъклен покрив) ,много екстри,
                            5. (-):електрониката.
                            6. Вашата оценка по скалата от 1 до 10:9


                            П.П. Първия СУВ ...си е ,,джип'' от всякъде
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Land_Rover-Range_Rover_Classic_mp29_pic_74091.jpg
Прегледи:1
Размер:178.3 КБ
ID:5534117
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новите SUV-ве

                              1. Марка, модел, година: Нисан Кашкай, 140к.с. бензин / 6ск. . 2008
                              2. Изминати км.: 40000км
                              3. Разход: между 6 и 13л/100км извънградско...
                              4. (+): Компактен, много добро поведение по пътя извън града - почти като лек автомобил, много 'спокойна', неусетна и ефективна работа на 4х4 , има и принудително блокиране на раздатката, а при изключване на ЕСП се включва нисанското 'електронно' следене и блокиране на диференциалите ABLS (през спирачките). Много добро поведение на сняг и лед, много добър просвет за 'градски СУВ'. Комфорт като лек автомобил средно луксозен клас - двузонен климатроник, ел прибираеми огледала, стъклен таван и т.н.
                              5. (-): Сравнително лошо качество на изработката (за 30х.км - износена пластмаса около колана, смяна тампони на задни амортисьори, а днес - смяна на предна биалетка, а колата е само на 40х.км), прекалено дълга първа скорост - много неудобно при лош път по границите на просвета....
                              6. Вашата оценка по скалата от 1 до 10: 7


                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X