Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

    На тия вериги, аз им викам "велосипедни вериги".
    Това е веригата на старото Паджеро 2,8 (4м40):




    Новото 3,2 (4м41) е с два РВ, (разбирай по дълга верига) и от типа "велосипедна". Съответно масово се къса, дори преди предписания интервал за замяна.
    Всеки може сам да си отговори, защо производителя умишлено е заложил такъв капан на клиентите. От там може да си прави и изводи, кой производител е коректен и кой не.

    Коментар


    • #62
      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

      Нормална стратегия, лошото е, когато някой конструктор се е престарал и в комбинация с лоша изработка и некачествени материали се произведе един скъп продукт, който става постоянна тема за дрязги между разни фанатици. Все пак това са уж иновации, които се поднасят на клиента като НАСА технологии, в крайна сметка се оказва, че са добрият маркетинг за голям обем от резервни части. Просто ефектът на доминото им е приоритет още при проекта, поради тази причина от едно звено за 2.40 на една верига в случая, сменяме двигател. Все пак това се случва на немалко километри, но в България сме обречени точно тогава да си купуваме "новите" автомобили...
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #63
        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        ...
        От там може да си прави и изводи, кой производител е коректен и кой не.
        Чакай, че е..ти глупуста казах!
        "Кой бил коректен, и кой не"!! Ми няма "коректни", не останаха. Които до последно държаха, фалираха и ги купиха тия където от рано се усетиха и колите им ги правят счетоводителите.

        Коментар


        • #64
          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

          Радвам се че така мислиш Колега Мечков, би ли ми казал къде се произвежда жИлязУ или цветни метали без да се влага скраб? Ако Субарото не е надежден автомобил кой е?голфУ или големиЮ Гоуф? Тойотата е с чисто нов двигател, защото предишния собственик не е познавал Джамбазов да му каже как се сменява маслото, процедурата е лесна и елементарна и не я ли спазиш последиците са трагични Отново да благодаря на Джамбазов номер 1 за Тойота съм го признал, както и Димата номер едно за Jeep Слушаш ли ги тези господа няма да имате никога проблеми с дадената марка Аз лично съм доволен, че е с чисто нов двигател, то за това и я купих, всичко беше сменено което е необходимо, скорости обслужени всичко
          Последно редактирано от Rady1st; 29-01-13, 19:36.

          Коментар


          • #65
            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

            Ами, колега РадиФърст, ако пуснете в гугъла едно търсене, и прочетете резултатите, дали няма да придобиете едно усещане за тичане бос по пясъка?

            Щото, освен уважение към това, което може и прави Любо, май друго не остава...

            Извинявам се на Любо, че му вдигам завесата, ама май вече беше необходимо...

            Коментар


            • #66
              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

              Ради, обещах да не комуникираме и да се излагаме за тия два модела. Но понеже се чувствам длъжен да ти отговоря - пич, колкото минуси има 120-ката, толкова и туарег. Понеже ме окачествяваш на голфаджия, аз не се обиждам. В този форум съм влезнал, защото съм малко, или много и маниак на офроуда, главен виновник за това са едни видни тук форумни терористи и едно дискавъри 2, което оборва твоето твърдение, че съм пернишка натура, което не е лошо де. Така като цяло първо ми е такава работата, че минават толкова много джипове през мен, че някак си имам наблюдения. Като говорим манияшки джипове, аз не сменям накладки и масла! Второ около мене са само луди хора с всевъзможни джипове, тунинги по тях, лудница, ще се потретя - манияци Трето аз също съм болен от тяхната болест. Четвърто това ми е манияшко хоби, един вид няма нито един в моторните спортове, който да ми убягва - рали, офроуд, писта, планинско, всииичко - от пилоти до техника. Просто съм един голям фен и обективен най-важното. Всяка марка си има добър модел, но не всеки модел оправдава очакванията от дадена марка, ето от това мото се водя и утре, ако дачия изкарат яка бегачка и мога да си я позволя и вътрешно знам, че е наистина добра, ще я взема... Малко е искрено и лично, но държа да се знае - аз не чета, не слушам други мнения и позиции, просто гледам какво се случва, анализирам го, синтезирам го, смилам го и, когато някой се нуждае от съвет го снасям, това е пичага.... Мир!

              Колега Вени1, благодаря за супорта, аз това със спорта го правя не за уважение, просто съм много голям фен като повечето българи, ние обичаме превозните средства повече от жените си
              ТКЗС за цял живот

              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

              Коментар


              • #67
                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                Интересна тема.Доста глупости се изприказваха,ама и доста истини се казаха.Не знам автора ,дали избистри или се обърка повече.Всяка една кола е баланс между качества и цена на подръжка,удоволствие от употреба,визия и нащо странно чуство за хубост.Преди години ако някой ме питаше между паджерото и МЛ-а щях да викна с две ръце за паджерото.Виждам на паркинга пред сервизите им ежедневно как са строени за ремонт.После покарах,поремонтирах..От другата страна на уравнението застана удоволствие от употреба....и нещата се поизравниха.Значи кефа компенсира ли похарчените пари за подръжка и ремонти.Паджерото ми беше тромаво,трудно за управление,адски шумно .МЛ-а пък като се счупи си викаш айде и това да оправим и на другия ден друг компютър гърми.Ама много вървеше.И какво накрая?Всичко е измама.Няма пълно щастие.С ГОЛФА и Тойотата нямам личен опит и мълча
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • #68
                  От: Re: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                  Ето поредната тема, която се напълни със спам и забивки м/у участниците. Автора вече от 3 страници може би няма интерес и не пише, може вече да си е избрал джипка, но сигурно не и от споменатите в темата модели. И всеки друг, който търси нещо подобно, като прочете тази тема няма да се ориентира.
                  Сори за спама.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                    Значи малко стана с главата надолу темата, но нищо, хубаво е човек да споделя своя опит. Много добър и на място въпрос. Първо е интересно как почти всеки кораб със скраб от острова пътува за Япония, а в бюлетините им излиза, че го изнасят Второ проблемът в частност на някои японски гнилочи е абсолютно съвместим с вашето мнение, антикорозионната им защита и бои явно са далеч от качеството в други държави, или поне някои марки и някои модели. Аз също съм жертва с доста японски автомобили и тяхното гниене. Така проблемът с черните метали е ясен - няма добра защита, няма добро покритие, първото нещо, което си го показва е рамата и предния капак. Всяка Тойота, всяка Мицубиши на първия сняг вече има лоши последици. През лятото осъзнаваш, че чисто новичката ти кола вече има гнили язви по предния капак -от камъчета, то е ясно, но не са матово сиви, както е при поцинкованите добре материали, а направо са си ръжда. Както подчертах лошо покритие, лоша защита, това са мои наблюдения. Сега най-големият проблем от мой личен опит са всичките проводници, за съжаление масово са от скраб! Масово! Няма Япония, няма Европа, след три-четири години вече са силно окислени със зеленикаво-черен отенък. Колегите, които се занимават с елекроника и електротехника ще ме разберат как се запоява това и какво специфично съпротивление има такъв кабел. Просто някои примеси и химични реакции при претопяването остават, явно остават и окиси, не разбирам, защото не съм химик, както подечратх - просто съм наблюдател. Един автомобил произведен до към 2004-та няма тези проблеми. Така второто доказателство точно в частност от Японските коли е, че техните алуминиеви детайли като корпус на скорости, корпуси на някои диференциали, планки, тръби и тн.. след една година са на язви, това нещо неможе да се види в европейски автомобил дори от най-нисък клас. Да не съм голословен ще пиша само за автомобилите изброени тук - Честите проблеми със заден изпарител на климатика на паджеро идват от некачествен материал на климатичните тръби под купето, гниещи стоманени стойки по купето, корозирало ТРВ, което половината е навън отзад, пак алуминиево. Такова нещо при МЛ и туарег няма да видите, след 15 години пак ще си изглеждат като нови. 120 също като се отвори предния капак на 5-6 годишна такава е ужасия, нищо не се разглобява, всичко е в някаква патина, която изчезва само с обезмаслителен препарат със съдържание на солна киселина, един вид алуминият се трансформира в отпадък. Честите проблеми с изгнили радиатори също не са непознати, много хора набеждават само солта по улиците, за съжаление не е така, всичко е И до качеството на материалите.

                    Малко отклонение - от четири години се състезавам с японски автомобили в нашия шампионат. Първият беше ево 9, произведен 2008-ма, каран две години по улиците. Тотален отпадък! Тотален, всичко алуминиево корозирало, първи признаци на ръжда по основни заварки по купето, кола на 30 000 километра! Преди това съм се състезавал с фордове от модел ескорт косуърт, бяха от порядъка на производство 1993-1995 година. Мръсни, гадни, омаслени, измиваш ги и всичко от черен до цветен метал НОВО, инсталация, алуминиеви корпуси, носачи, шенкели, всичко! И не е от ранната година на производство на качествени коли, днес също разликата е голяма! Не е трудно човек да качи на криковете два автомобила от един и същи клас и година на производство от Япония и Европа и да ме разбере! Естествено при сходна експлоатация. Ето това са ми елементарните наблюдения, все пак редовно ходя и по разни специализирани места и това със скрабта не е световна конспирация, а просто в тези среди се коментира свойски ето така - "нали знаете за какво говорим?" и толкова...
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #70
                      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                      Благодаря за мнението.
                      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                      Lexus LS430

                      Коментар


                      • #71
                        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                        Мечков ,доста добра информация имаш.За съжаление големите постове не се четат тук много.Съгласен съм донякъде с теб,но не виждам защо Отделяш МЛ-а и Туарега.За химията също не си прав.Колкото повече се умеша джилязото толкова повече се легира,демек облагородява.И аз имах Ескорт RS -английски 86-година и по голям ръждив кенеф не съм карал.Ел-инсталацията 92-96 година беше изключително качествена,после нещата се глобализириха и качеството падна.Само че това е програмирано,с цел балъците да си сменят колите на 5 години и е при всички марки.Искам да ти кажа ,че качествения контрол на Японците няма аналог по света,така че със сигурност няма дефекти ами допустими толеранси за глупавия европеец.Не вярвам твоето ЕВО и японското с левия волан да има нещо общо.Таргет пазара е мръсна дума......
                        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                        Disco 1 бекъп
                        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                        Коментар


                        • #72
                          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                          Нямах възможността да вкарам снимков материал, скоро и това ще стане и ще анализираме. Така е най-добре, от сега подчертавам, че нагледно нещата изглеждат потресаващо между японски и европейски изглед отдолу, радиатори, боя и интериор....
                          ТКЗС за цял живот

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                          Коментар


                          • #73
                            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                            Няма нужда да пускаш снимки.Ние не спорим.Имам 20 годишен стаж с тия таралясници.
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • #74
                              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                              Със сигурност всяка кола има своите положителни и отрицателни черти. Все пак обаче има много класации отразяващи броя повреди, посещения в сервиза и тн. Там категорично японските и корейски автомобили са на челните места.
                              Иначе като чели наистина немските автомобили са произведени с много качествена антикорозионна защита, наистина след много години май отдолу изглеждат по-добре от азиатските. Но в крайна сметка това не се отразява по никакъв начин докато автомобилът "навърши" двадесет години и вече многократно се е изплатил.
                              В крайна сметка се вижда кой е номер едно по продажби и кои автомобили имат най-малък спад на цената си в годините.
                              Факт е, че за някои модели на Тойота, Субару и тн вече качеството не е каквото беше, но за съжаление това е глобализацията. По тази причина фалираха Волво, Сааб и други като тях.
                              Поздрави на всички

                              Коментар


                              • #75
                                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                                Както написа един колега тук - откакто счетоводителите проектират автомобилите, нещата станаха зле...
                                Маркони, нямам идея какво имаш предвид, че разделям мл и туарег, с мл нямам никаква практика, визирам само и еи.динствено 120 и туарег, защото са налични, а и доста клиенти се извървяха. В крайна сметка, ако ненавиждах японските коли, нямаше и да имам, ще се потретя в частност 120 от мой личен опит и наблюдения на други такива направо ме възмути. Малко факти, понеже имам време:

                                Тойота 120 2007-ма D4D 204 конски сили:
                                120 000 километра:
                                инжектор и ремонт на горивната система - 1800 лева, преди това добавка за 300 лева се изля в резервоара, в следствие на което - проблем с печката - нова горелка - 470 лева.
                                Амортесьори предни - 830 лева
                                Висящ лагер, не помня какво беше, май към 400 лева оправиха нещата.Малко тука наизуст, че не правена под мое наблюдение...
                                В момента проблем с ключалките, шумен заден диференциал, двигателят се чува като ИФА.
                                Неравномерен празен ход, теч от скоростите и раздадката, теч от капака на клапаните и първи признаци от теч от картера, силно корозирали радиатори за всичко. Шумен компресор на климатика, ръжда по рамата, ръжда по предния капак в особено големи размери, вече я няма, пребоядисан е за втори път. Силно захабен интериор- всичко пластмасово е протрито - копчета и тн...

                                Туарег 2007-ма 98000 километра V6 TDI 224 конски сили
                                Ремонт в гаранция на отопление на едното огледало и скъсан кабел на пиропатрона на единия колан.
                                Протрити тръби на кулера за скоростите от лош фабричен монтаж, или от един лек удар. - 170 лева тръби, 120 лева труд в Порше.
                                Протрити въздухопроводи на въздушното окачване, вследствие, на което - нова глава и бутало на компресора, както и един Г-сензор - 540 лева, трудът си е мой, защото е елементарно и вече беше извън гаранция. За сега само леки поскръцвания по таблото чувам, но може и да е мой проблем - профилактично го разглобих и смених релето, което управлява компресора за нивомата, защото след време му нагарят контактите. При брутална експлоатация като например пълно безхаберно каране на сняг и опити за дрифт блокират скоростите. Гасиш, палиш и си готов. Разходът му е 13.5 на градско и до минимум 8.8 извън града, колкото е и на тойотата. Като качество на материалите - нищо общо със 120-ката, всичко седи като чисто ново, има на задния ауспух три точки първоначална повърхностна корозия, при 120-ката вече всичко прилича на г@з...

                                Понеже тука един голям радетел на 120-ка ми написа за амортесьорите на тойотата и туарега.... За туарег с нивомат амортесьорът е 630 евро, което включва регулируем амортесьор, въздушна възглавница и половината шенкел, както и датчик за нивото. Няма как да струва 400 лева като на тойотката, ми те нямат нищо общо и като архитектура, и като действие дори, едното е цял комплект, другото част... Понеже скоро ще проверя дали няма някакъв проблем с отдушника на крузъра, все пак ще го нащракам, просто не е ежедневно при мен и за сега само на голфа мога да снимам, то не, че има какво да се снима - нова кола отвсякъде
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X