Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

    Някой има ли такива наблюдения над VW Фаетон 3.0TDI?
    Незнам дали е тук мястото за сравнение между:
    1. Лексус ЛС 600
    2. С500 4Матик
    3. А8/Фаетон
    Последно редактирано от TLC14; 05-02-13, 10:48.

    Коментар


    • #77
      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

      Не разбрах защо СААБ и Ровър са фалирали - от прекалено високо качество или?
      Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 05-02-13, 11:59.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

        Има ли някой наблюдение специално МЛ320цди, без еърматика, но с регулиращите амортесьори как вози?
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #79
          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Не разбрах защо СААБ и Ровър са фалирали - от прекалено високо качество или?
          Според мен Сааб и Волво бяха от производителите, които правеха много качествени автомобили на времето и влагаха много. В тази надпревара спечелиха "счетоводителите" и даже ги изкупиха в последствние на безценица...

          Коментар


          • #80
            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

            Където FuckGM стъпи трева не никне - историята на СААБ показва как систематично развойната дейност, техническото съвършенство, сигурноста и перфекционизма излизаха постепенно извън обхвата, грижата и интересите на колемите концерни... Затова лично аз никога повече "FuckGM"!
            Rover (да не се бърка Land Rover) няма нищо общо със случая на шведската марка (за която има надежди да бъде възстановена с производство и в Швеция).

            Коментар


            • #81
              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

              "Спам" Спомних си нещо от сервизната книжка на ....японка правена от скраб: "Periodic inspection and replacement of the camshaft drive
              chains on the 3.0 L models is not required. А задницата се повдига на крик направо с крика под алуминиявия диференциал.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар


              • #82
                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                "Спам" Спомних си нещо от сервизната книжка на ....японка правена от скраб: "Periodic inspection and replacement of the camshaft drive
                chains on the 3.0 L models is not required. А задницата се повдига на крик направо с крика под алуминиявия диференциал.
                Ами то това с веригата го пише на почти всички автомобили с веригаС тази разлика, че ние си купуваме нови коли, които според предписанията отдавна е трябвало да станат на скрап и да се направи поредната японска мания от нея(обогатена с уникално качество). За това, че вдигаш на крик на диференциала си нямам идея защо трябва да е показател за здравина? Ако този корпус се пукне от вдигане, значи ще се разпраши и на първото сецане на блокаж И защо всеки защитник на японците скача срещу мен, при положение, че назад в темата съм написал какво съм видял и какво ми се е случвало, като съм подчертал в частност 120! Ако тука има слепи от това, че карат точно този модел и не виждат другите модели на Тойота, които и след 20 години изглеждат по-добре от нея си е техен проблем. Бях написал - САМО 120! фен съм на Тойота и съжалявам, че, когато трябваше да избирам не си взех ЛК100, ама беше с 35 бона по-скъпа от туарег. Ето колко е елементарно - 120 с повечето екстри е 130лева, туарегът е с 10 по-малко, е какво получавам спрямо 120 по-малко ??? Ето, темата е за тези два модела ? Какво е предимството на 120 спрямо туарег ? Че струва с над 10 лева повече ? Двигателят от мотокар ли ? Скоростите модел 64-та ??? Пластмасата от кофички от кисело мляко? Лошото покритие? Спартанската обстановка? Гниещата рама? Изключително лошата кожа? Водата в стоповете и фаровете ? Нуждата от смяна на масла по скорости, раздадки и дифове на всеки 30 000 километра? Гресирането? Кое е повечето? Значи е така като чета ми става неприятно, че няма нищо обективно в някои писания... По-горе съм написал какви разходи и какво ми е направило впечатление в тези два модела, защото са на разположение от нови! Защото се експлоатират по един и същи начин, защото са със сходен пробег, защото в гаранционен срок са се правели, където трябва, защото след гаранцията са се правели на едно и също място... Явно такъв ми бил късметът, но едва ли, всеки ден се уверявам и успокоявам, че не е така по наблюденията ми на клиентски такива...
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #83
                  От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                  Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                  Ами то това с веригата го пише на почти всички автомобили с веригаС тази разлика, че ние си купуваме нови коли, които според предписанията отдавна е трябвало да станат на скрап и да се направи поредната японска мания от нея(обогатена с уникално качество). За това, че вдигаш на крик на диференциала си нямам идея защо трябва да е показател за здравина? Ако този корпус се пукне от вдигане, значи ще се разпраши и на първото сецане на блокаж И защо всеки защитник на японците скача срещу мен, при положение, че назад в темата съм написал какво съм видял и какво ми се е случвало, като съм подчертал в частност 120! Ако тука има слепи от това, че карат точно този модел и не виждат другите модели на Тойота, които и след 20 години изглеждат по-добре от нея си е техен проблем. Бях написал - САМО 120! фен съм на Тойота и съжалявам, че, когато трябваше да избирам не си взех ЛК100, ама беше с 35 бона по-скъпа от туарег. Ето колко е елементарно - 120 с повечето екстри е 130лева, туарегът е с 10 по-малко, е какво получавам спрямо 120 по-малко ??? Ето, темата е за тези два модела ? Какво е предимството на 120 спрямо туарег ? Че струва с над 10 лева повече ? Двигателят от мотокар ли ? Скоростите модел 64-та ??? Пластмасата от кофички от кисело мляко? Лошото покритие? Спартанската обстановка? Гниещата рама? Изключително лошата кожа? Водата в стоповете и фаровете ? Нуждата от смяна на масла по скорости, раздадки и дифове на всеки 30 000 километра? Гресирането? Кое е повечето? Значи е така като чета ми става неприятно, че няма нищо обективно в някои писания... По-горе съм написал какви разходи и какво ми е направило впечатление в тези два модела, защото са на разположение от нови! Защото се експлоатират по един и същи начин, защото са със сходен пробег, защото в гаранционен срок са се правели, където трябва, защото след гаранцията са се правели на едно и също място... Явно такъв ми бил късметът, но едва ли, всеки ден се уверявам и успокоявам, че не е така по наблюденията ми на клиентски такива...
                  Не бих писал в тази тема, но голяма част от казаното за TLC120 не е вярно.
                  Цената на най-скъпия модел беше 110, а не 130к лв.
                  Маслата на раздатката и дифовете се сменяват на 60, а не 30 000км.
                  Спартанска обстановка - това е субективно. На мен ми харесва.
                  Лоша кожа - може би при мен е изключение. Кожата е много добра.
                  Вода във фаровете и стоповете - сигурно пак имам късмет, но при мен няма.
                  Ръжда няма никаква никъде, дори и по рамата. Ако някой иска, мога да дойде и да види.
                  Захабяване на таблото, в резултат на пластмасата от кофички от кисело мляко - при мен таблото е като ново.
                  Може да съм късметлия, но имам приятели със същия модел, при които също няма ръжди, вода във фаровете и т.н.
                  За да не излезе, че съм някакъв фанатизиран фен на Тойота, бих казал слабите и места, поне според мен.
                  Шумен двигател - с това съм съгласен.
                  Проблеми с дюзи - аз не съм имал, но това им е слабо място.
                  Недомислица е модел от 2008г, да излезе от магазина с фабричен касетофон.

                  Много се изписа и много се изтри в тази тема и мисля, че едва ли вече има какво полезно да се каже.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #84
                    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                    А как да коментираме този проблем при D-4D мотора на TLC 120:
                    Автомобил, който е закупен нов, собственост на търговско представителство, на реални 115000 км. Сменяни масла и консумативи само в официален сервиз в София. Двигателят започва да чука и да издава странни звуци. При разглобяване се установява, че е с тотално задръстен филтър на маслената сонда в картера. Вследствие на това двигателят е страдал от постоянен недостиг на масло, заради което е повлякъл и надрал основните и биелните лагери, коляновият вал е за шлайф или за смяна, газоразпределителният механизъм е в същото плачевно състояние. Никой в официалния сервиз не е казал нещо за необходимостта от смяна на този филтър в картера, нито пък го е включил в някоя от сервизните акции при гаранционното обслужване или смяна на консумативи. После става ясно, че е имало изискване този филтър да бъде сменен на 70 000км. И това за нещо, намиращо се в картера на двигателя, което за да се смени, трябва да се свали целия двигател.






                    И това е трети случай с този двигател D-4D, за който аз зная, и то в малък град като Видин. Отделно случаите, в които някоя заседнала дюза е унищожила буталото под себе си.
                    Та до тук с "пословичната здравина" на японските автомобили. Бяха, но струва ми се до TLC100, от там нататък и те май го удариха на проектиране от счетоводители, а не от инженери.
                    Поздрави!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #85
                      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                      Niki P, радвам се, че имаш такъв късмет, дай Боже всеки му... Цената е 114 и нещо си без печка и без първите такси и застраховка, демек над 127... Туарегът е 106! С доста повече екстри, кожата и всичко като изработка му е несравнимо, за мен! На 30000 се сменят маслата в диференциалите, не съм малоумен, дори и на 200-ците е така, ебаси колите, 2012-та година се гресират и сменят масла през ден... Страшна мания, човек да си отвори масларно...

                      Алекс Маринов, не хвърляйте тия инжектори по земята, че четирите струват колкото набедената тойота Това с филтъра сефте го чувам, но си признавам, че тихичко се побърквам от кеф...
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • #86
                        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                        Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                        .........................
                        Алекс Маринов, не хвърляйте тия инжектори по земята, че четирите струват колкото набедената тойота Това с филтъра сефте го чувам, но си признавам, че тихичко се побърквам от кеф...
                        Е, точно на тези "манипулации" не съм аз автор. Това е в сервиза на мой близък приятел. В конкретния случай двигателят на тази Тойота изобщо не го ремонтираха. Писаха го "тотална щета" и направо купиха следващия. Този и за части не ставаше, освен някой и друг капак от него.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #87
                          Мале мила
                          Японски автомобил не бих купил отново.
                          Моята Тойотка и се пълнеха фаровете и стоповете с вода, купена от Венци Габрово - нова. Мотора от 50к километра започна Масло да гори и стигна до 1литър на 800км.
                          Едно лято се понапече добре за около месец и се нацепи боята все едно е цялата в кит
                          от гугъл разбрах, че не съм само аз така, ламарините тънки и от нагряване боята страда.
                          Пребоядисах я няколко пъти, щото докато разбера това и пак се нацепваше новобоядисаната боя
                          Толкова за Тойота 2005г.

                          А от въпросните коли Туарега (поне за мен) си струва парите, те пак еди пари ...... Лека вечер !

                          Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Има ли някой наблюдение специално МЛ320цди, без еърматика, но с регулиращите амортесьори как вози?
                            Май няма такъв вариант. Или е с въздушно, което се регулира по твърдост/височина, или е с нормални амортисьори, които не се регулират никак. Сори за двойния пост.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-02-13, 10:09.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #89
                              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                              И при мен Тойота вече НЕ.Корола Версо 2008 2.2 d4d.Горната ми жабка се отваряше сама още от нова,на всичко от горе стоеше на криво капака.Долната жабка постоянно и се откачаше системата която я държи да слиза меко.Много е гадно от шофьорското място като посегнеш да я отвориш,направо се тръшва изненадващо в ръката.Сглобката по таблото просто лъхаше на ефтиния,криви фуги,а след 10-тина хил. почна да скърца,като жива.Това всичкото се преживяваше,защото автомобила ми беше служебен,а както всички знаете по добър от служебния автомобил е новия такъв.Истинските ми проблеми настъпиха на втората зима когато автомобила стана на 30тина хил.Започна да пали много,ама много трудно.Занесох го в сервиза мушнаха ми една присадка и ми го върнаха за нов.Да ама престоя в сервиза два месеца и зимата се беше изнизала,е да палеше ама температурите вече бяха плюсови.Третата зима при първте +2 направо настана Ад.
                              Започнах писменна кореспонденция със сервиза в Русе и не след дълго автомобила се озова в сервиза.Промиха дюзите с някаква химия и ми се обадиха да отида да я взема"готова е".Да ама не,на следващия ден отивам да я взема и гледам вкарали я в сервиза.Викам си,научили са си урока,вкарали са я на топло да запали лесно.Хората ми обясниха,че след промивката пак не искала да пали като е студена.Смениха ми дюзите и колата се оправи,пали на -20 без никакви грижи.Ремонта беше от порядъка на 5500 само,че мина гаранционно.Аз имах късмет и я хванах на време,но един приятел нямаше този късмет и едното бутало падна в картера,лошото е че се случи в Австрия.От ши....та нафта се пре....ват дюзите и почват да пръскат с голямо налягане на едно място,което рано или късно го пробива.

                              Коментар


                              • #90
                                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                                Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                                Niki P, радвам се, че имаш такъв късмет, дай Боже всеки му... Цената е 114 и нещо си без печка и без първите такси и застраховка, демек над 127... Туарегът е 106! С доста повече екстри, кожата и всичко като изработка му е несравнимо, за мен! На 30000 се сменят маслата в диференциалите, не съм малоумен, дори и на 200-ците е така, ебаси колите, 2012-та година се гресират и сменят масла през ден... Страшна мания, човек да си отвори масларно...

                                Алекс Маринов, не хвърляйте тия инжектори по земята, че четирите струват колкото набедената тойота Това с филтъра сефте го чувам, но си признавам, че тихичко се побърквам от кеф...
                                Къде си видял тази цена, че ми стана интересно? А и опцията ПЕЧКА? За първи път чувам в цената на автомобила, да се включва застраховката. Така погледнато, ако включим и нафтата за първата година, цената ще отиде...

                                ПП: По късно ще направя копие на гаранционната книжка, в която са дадени сервизните интервали - и по-точно смяната на маслото в диференциалите и раздатката.

                                ПП: Проблема с цедката го знам. Обикновено е следствие на проблеми с дюзите, но това също е голям МИНУС за Тойота.
                                http://www.nakladkibg.com
                                накладки, спирачни дискове, съединители

                                088 8613380

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X