Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

    Явно всеки има своята истина за тези коли и никой няма да излезне прав!

    Аз от изброените бих се доверил на МЛ ако ми трябва кола за дълги пътувания при всякакви условия и да е представителен!
    Ако ми трябва за работа - пътуване на далечни разстояния и после да се ползва извин пътя при средно тежки условия категорично бих избрал 120ката (Тойотите са едни от най-използваните джипове за преходи в цял свят)!

    Искам само да обърнете внимание, че критериите за купуването на стар автомобил съществено се различават от това на нов (обикновенно за нов човек иска като тегли чертата след четвъртата или петата година и да види колко ще му стува с поддръжка, разход на гориво и т.н.), също състоянието на нов винаги е безупречно и човек знае какво е правил и за колко, докато настаро обикновенно, ако е нов внос нищо не се знае (котка в торба) и избора на запазена кола е доста ограничен. Отделно има и рискови групи (пример - дизелова кола на 8-12 години от Италия), които според мен трябва да се избягват.

    Това е моето мнение, което не трябва да ангажира никой!

    Коментар


    • #47
      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

      Със сигурност и с Туарега няма да имат никакъв проблем да отидат на ски,или да теглят каравана,но ако хората искат просто да се натоварят в джипа,да метнат ските отгоре и да заминат за където и да е,то тогава Тойотата е най-удачна и със сигурност няма да изпитат и грам колебание да пътуват във каквито и да е пътни условия,независимо от товара им.Сигурноста е приоритет,хората предпочитат да не с въздушно окачване,да има място за багаж и куче,споменават,че ще се ходи на ски,всички знаем в България колко е проходимо и при най-малкия снеговалеж,така че аз им препоръчвам Тойота,има не малко инфо в нета,не вярвам да ги заблуди нечие мнение тук!Относно интериора наистина тлк-то е по постно,но за мен това не е фактор!
      Поздрави,Янис!

      Коментар


      • #48
        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

        За да не остана неразбран, че робувам на някоя марка, ще поясня, че конкретно, ако трябваше да избирам между туарег и ТЛК100, винаги бих избрал тойотата. За мен 120-ката е евтино произведен компромис и това от тойота много добре си го знаят, след няколко години ще видим и 150 спрямо 200 как е.
        ТКЗС за цял живот

        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

        Коментар


        • #49
          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

          С риск да се превърна в ПЕнчо, който мисля че е много готин, скоро ще се видим ТА мога да дам кръгче с моята Със сигурност съм си купил колега повече коли чисто нови за мен от магазина, та не ми прави сметка. ТЛКто се спрях на него след доста други машини които съм имал и ползвал. МЛа също беше от магазина и не се харесваше на никой, тесен е и не седи добре. Туарега за който говоря е 2009та купен от Порше топ модел, човека който ми го предлагаше има да ми дава до ден днешен пари, карах го достатъчно, тази кола е едни гаден гнусен голф, харчи не върви, като качество е съпоставим с голф и шкода. За проходимост казваш кога да ги тестваме където и както кажеш, само да няма клони че не ми се пребоядисва пак тойотата. Да ти кажа за 3 дена съм навъртал 5000км на Тойтата като част от тях бяха с 180 и не съм усетил да рискувам каквото и да е. Разбира се че паркетника Гофъл с нископрофилни гуми ще стои по добре от 120ката с високите гуми, просто физика. Не коментира скъпата поддръжка на 120ката, сравни я с ГолемиУ Голф, защото като минеш през Порше с под 2000лв няма да си тръгнеш. Да ен говорим пак за надежност, но Туарег на 400 000 може да ми покажеш ако има жив някой да сравним. За ръждата отдолу,ч е било леш и т.н ще го приема като майтап, а не на сериозно След като съм купил 2 120ки явно има за какво да са ми харесали, сега даже замислям 3та да взема къса да я правя за гората, ама не намирам нищо читаво каквото да ми хареса.

          Коментар


          • #50
            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

            Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
            Господин Радисте, .....

            ... За качеството само като прочета и ми става мъчно как можеш въобще и да го коментираш. Ако не ти е ясно Япония няма полезни изкопаеми, всичко се прави от скраб, доставена с баржи през Англия, някак си нещо не ти се покриват нещата хич!
            Това изби рибата с лопатата ... Колега, нямам нищо против да си броите новите коли с адаша, но не ставай смешен с такива изказвания !!!

            П.П. Сори за спама, ама ... не се сдържах, просто!

            Коментар


            • #51
              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

              Явно хората тук имат различни представи за офроуд,щото коларските пътища не са съвсем офф.Иначе както казах и по рано за мен Тойотата е доста надежден джип.Виж В класа СУВ нещата сигурно са различни.А и съм ги виждал всичките на подемник и кой ли имаше поне един цял мост с твърд блокаж макар и като екстра?А за това какво да си купи автора на темата,което и да е може да се каже че е котка в чувал.Може да уцелиш а може и да не.
              Борис 0888 999 едно едно9
              PATROL Y260 RB30S

              Коментар


              • #52
                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                Това изби рибата с лопатата ... Колега, нямам нищо против да си броите новите коли с адаша, но не ставай смешен с такива изказвания !!!

                П.П. Сори за спама, ама ... не се сдържах, просто!
                Изби рибата да, защото имам правописна грешка и съм написал скраБ, другото е отдавнашна тенденция Nippon Steel&Sumitomo Metal да произвеждат от скраб уж само композитните материали и полупроводниците за автомобилната им промишленост. Това, че Япония е един от най-големите производители на метали не означава, че тези метали са качествени в автомобилостроенето. Не е трудно да се поинтересуваш и да видиш, че рибата съм я избил не с лопатата, а направо с мотиката
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #53
                  От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                  Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                  С риск да се превърна в ПЕнчо, който мисля че е много готин, скоро ще се видим ТА мога да дам кръгче с моята Със сигурност съм си купил колега повече коли чисто нови за мен от магазина, та не ми прави сметка. ТЛКто се спрях на него след доста други машини които съм имал и ползвал. МЛа също беше от магазина и не се харесваше на никой, тесен е и не седи добре. Туарега за който говоря е 2009та купен от Порше топ модел, човека който ми го предлагаше има да ми дава до ден днешен пари, карах го достатъчно, тази кола е едни гаден гнусен голф, харчи не върви, като качество е съпоставим с голф и шкода. За проходимост казваш кога да ги тестваме където и както кажеш, само да няма клони че не ми се пребоядисва пак тойотата. Да ти кажа за 3 дена съм навъртал 5000км на Тойтата като част от тях бяха с 180 и не съм усетил да рискувам каквото и да е. Разбира се че паркетника Гофъл с нископрофилни гуми ще стои по добре от 120ката с високите гуми, просто физика. Не коментира скъпата поддръжка на 120ката, сравни я с ГолемиУ Голф, защото като минеш през Порше с под 2000лв няма да си тръгнеш. Да ен говорим пак за надежност, но Туарег на 400 000 може да ми покажеш ако има жив някой да сравним. За ръждата отдолу,ч е било леш и т.н ще го приема като майтап, а не на сериозно След като съм купил 2 120ки явно има за какво да са ми харесали, сега даже замислям 3та да взема къса да я правя за гората, ама не намирам нищо читаво каквото да ми хареса.
                  От този ти пост,човек остава с впечатлението,че твоята 120 си я купил нова и си и навъртял 400к километра...Обаче нещо някак си не се връзва...А и Туарега твой ли е или на приятел?Поста ти е от 04.02.11 , та малко ме съмнява...
                  Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                  За да не разводнявам темата за закупуване на 120ка пускам нова. Както писах има някакво дрънчане, което влиза в резонанс. Оказаха се много неща, доста от щипките бяха паднали на подкалниците, екраните над ауспуха ги позакривих, 2 болта бяха безследно изчезнали от интеркулера, но остана още някакво вибриране в таблото, което мисля да разнищя. Навигацията си я записах, но с 1000 мъки. трябва да е на МАКСЕЛ носител ДВД+ ДЛ а се записва като -, отделно имаше още някакви врътки, но в крайна сметка стана. ДОста е постна и единствената полза е че поне се вижда главния път. Имам някакво притропване, което е биалетка, тези дни ще я сменя. Колата е перфектна, има съвсем леко приклащане на задницата, което е сравнимо с комби колите, нищо общо с джиповете като пътно поведение. Вътре ми е много удобно и дори на 3тия ред се пътува много добре ако изключим много високия под. Определено не съжалявам че взех на въздух, разликата е огромна. Онзи ден сипаха нафта на Лукойл и мъката започна, колата почна да трака все едно съм смлял клапаните, оттам в ТМ и докато се чудеха какъв е проблема колата загря добре ( те са близо до нас) и се оправи. Искам да изкажа благодарност към ТМ (след Люлин) за невероятно професионалното отношение и към колата и към мен, за първи път фирмен сервиз е на такава висота ( имам доста нови коли, но ТМ са без забележка). След това сипах на ОМВ и тракането изчезна, само шока остана все още в сърцето ми. Който се чуди дали да купува 120ка мога да му кажа, единствено да не жали пари за екстри и да взима най-яката. Доста колици съм имал но 120ката и един крайслер за сега са на 1во и 2ро място, пред всичко останало. А другата приятна изненада е поддръжката на тая кола, честно казано цените на частите са смешно малки, 245лв ми излезна смяна на масло и филтри, е с отстъпка, но нафтовия филтър е 13лв, а на ситроен С2 1,4ХДИ е 90. Не са менте частите в фирмен сервиз са но на друга марка. Биалетката е 45лв Делфи, 30лв е на 307 пежо, та тоя камион сравнен с евтините за поддръжка френски коли е просто перфектен, да не го сравнявам с Туарега на мой приятел...
                  Нищо лично.
                  Последно редактирано от бат'Марто; 25-01-13, 21:47.
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #54
                    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                    Тази Тойота я купих от ТМ ауто не чисто нова но в гаранция. Тракането в двигателя от кофтито нафта, не мисля че е проблем на Тойота, а на Лукойл. Туарега е на мой приятел, който искаше да ми го даде вместо пари които има да ми дава, сравнението с Туарега МУ е с хилядите който той плаща и стотинките които аз, самия той вече не го кара почти, а си купи S8 и освен ако не е як сняг го кара него. Наистина не разбирам защо си постнал това мнение, само показва че не съм си променил мнението за 120ка? За желязото от скраб и мен ми е смешно доста, преработката на скраб с нищо не влошава качеството на материала, ако се спазва технологията, даже напротив. А и се вижда крайния резултат, има Тойотки на доста години и са доста читави Ама който както си иска да си прави избора, аз съм го направил своя на базата на доста проучване и тестване, още 2003та баджанака като купи 120ка много ми хареса, после опити с МЛи и кво ли не и за мен ТЛКто е най-доброто. Аз с моята над 130-140 не вдигам, имах си пежо, мерцедес за 200+ и крайслер, висока скорост не ме кефи, камо ли пък с джип да юркам. Ако ще си купувам кола за да ходя на ски по отъпкания път ще си купя Субаро, надеждно много добро пътно поведение, определено е по-добре от Туарега с всичко, ако искам машина която ще ме заведе където си искам, солидна ще е 120ка, ако искам да съм кисел с анцунга пред барчето в Люлин ще си купя Х5ца

                    Коментар


                    • #55
                      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                      Първоначално публикуван от New hunter Преглед на мнение
                      Притежавам Pajero 4...
                      Общо взето джигателите които могат да надхвърлят 1 000 000 км са Тойота и Паджеро
                      Недей да бъдеш толкова лекомислен! Няма "милионници" от обсъжданите автомобили. Даже бих казал от "съвременните автомобили". Неизбежно нещо ги предава. Резултата е, че или не подлежат на ремонт, или ремонта струва колкото колата. Твойта знам какво я предава и ако продължаваш така да мислиш, в скоро време ще бъдеш на коренно различно мнение!
                      Ради, ти що си с нов двигател, като е толкова убава Тойота-та!?

                      А ето и какво ги чака собствениците на другата хвалена марка :

                      Коментар


                      • #56
                        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                        Aз бих избрал МЛ от тези... все пак бих го взел бензинов и ако идва скъпо горивото, газов инжекцион... общото с АГУ е горивото само... или най-добре течна фаза ако ще се кара повече годинки. СЪвременните дизели не им понася съвременнта нафта у БГ...

                        ПП Всичко е въпрос на компромис... с гумите ... и да мо'еш да караш...
                        ПП2 Аз предпочитам или чист паркет и сериозен офроудър или паркет с блокажи

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          Тази Тойота я купих от ТМ ауто не чисто нова но в гаранция. Тракането в двигателя от кофтито нафта, не мисля че е проблем на Тойота, а на Лукойл. Туарега е на мой приятел, който искаше да ми го даде вместо пари които има да ми дава, сравнението с Туарега МУ е с хилядите който той плаща и стотинките които аз, самия той вече не го кара почти, а си купи S8 и освен ако не е як сняг го кара него. Наистина не разбирам защо си постнал това мнение, само показва че не съм си променил мнението за 120ка? За желязото от скраб и мен ми е смешно доста, преработката на скраб с нищо не влошава качеството на материала, ако се спазва технологията, даже напротив. А и се вижда крайния резултат, има Тойотки на доста години и са доста читави Ама който както си иска да си прави избора, аз съм го направил своя на базата на доста проучване и тестване, още 2003та баджанака като купи 120ка много ми хареса, после опити с МЛи и кво ли не и за мен ТЛКто е най-доброто. Аз с моята над 130-140 не вдигам, имах си пежо, мерцедес за 200+ и крайслер, висока скорост не ме кефи, камо ли пък с джип да юркам. Ако ще си купувам кола за да ходя на ски по отъпкания път ще си купя Субаро, надеждно много добро пътно поведение, определено е по-добре от Туарега с всичко, ако искам машина която ще ме заведе където си искам, солидна ще е 120ка, ако искам да съм кисел с анцунга пред барчето в Люлин ще си купя Х5ца
                          Субару и надеждност ??? Човек, много съжалявам, че въобще бях навлезнал в спор с теб... За материалите от скрап ти препоръчвам да се поинтересуваш по-задълбочено, защото, както за субарата, така и за металите нещата ти са ясни на ниво "заведение за обществено хранене". До тук бях, някак си се срамувам, че сме имали комуникация...

                          Андро 160, напълно съм съгласен с мнението ти за пробега на съвременните двигатели, само за едно не си прав, понеже визираш "хвалените две марки". Аз лично не хваля туарег, даже съм написал проблемите, с които съм се сблъсквал, не са ми стрували малко хич. Даже нямам идея дали МЛ, или Паджеро не са по-хубави и от туарег и от 120, просто споделих наблюдения. Гледам да съм обективен, за разлика от други мераклии на късия разказ.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-01-13, 08:04.
                          ТКЗС за цял живот

                          http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                          Коментар


                          • #58
                            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                            Тез вериги съм ги гледал и на живо.По якото е как се стига до тях.Но все пак това е за 3.0 тди,а има и бензинови ,има и V10TDI....Принципно веригите се сменят на пробег,но както казват на Горубляне и у Дупница-,,Тоя мотор е с верига бе пич.К'ви смени,к'ви 5 лева.Само нафта и газ'',край на цитата,а по натам и на колата която е на реални 120000 максимум!
                            Борис 0888 999 едно едно9
                            PATROL Y260 RB30S

                            Коментар


                            • #59
                              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                              До тях се стига така
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14112009601.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:5447521
                              Това е двигател на 470 000 км,през последните около 60 х. км не му сменяно маслото.Работеше малко шумно но си вървеше.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14112009598.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5447541
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14112009599.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5447545
                              Веригите като цяло са здрави не съм чувал за скъсана верига на двигател,износват им се плъзгачите- на снимката на Андро се виждат.
                              Иначе V10 TDI няма верига и със сигурност има ресурс да изкара 1 000 000 км.
                              Последно редактирано от Stefan Dimov; 26-01-13, 21:28.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                                Е това имах предвид.Веселичко е,а за плъзгачите съм съгласен,ама като се стигне дотам не е ли редно да е комплект с веригите?
                                Борис 0888 999 едно едно9
                                PATROL Y260 RB30S

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X