Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

    Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
    Пишете абсолютни глупусти, скоро може да се откажа да чета този раздел, а дори и форума!
    Как въобще е възможно да сравнявате МЛ и ЛК?

    ...
    Точно ние не ги сравняваме а ги сравнява АутоБилд. Виждал ли си някога тлк120, Мl W163 и пажеро V60 на подемник? Въпроса е риторичен, явно не си иначе нямаше да напишеш пост №27.
    За теб и за останалите които не са ги виждали упражнението е открийте разликите в окачването. Дори бих включил и Туарега и то в сравнение по-скоро с пажерото.
    Аз притежавам и 120-ка и мл. и двете държат в гората еднакво на трошене. Ами трошат си се, въобще не лесно, но все пак нали са от желязо...
    Някой да иска да знае какъв ми е МЛ-а и колко ходя в планината с него?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #32
      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

      Значи прави ми впечатление, че има хора, които знаят какво представляват тези автомобили и такива, които си пишат просто, защото са чули, или предположили, или просто са ги разделили по марки тези модели... Ако гледаме обективно "уж" трябва 120 и Паджерото да са в един сегмент, а МЛ и Туарег в друг, но дефакто на доста места ги сравняват заедно. Много е лесно да заблудиш някой, като набързо му скалъпиш уникално мнение, което е адски несериозно и необективно. Все пак сме се събрали да си правим услуги... А си правим ЛОШИ такива. Какво виждате в една тойота 120 ??? Един четирицилиндров двигател, който не се справя особенно добре с аеродинамиката на автомобила при висока скорост, високи експлоатационни разходи по подръжката му, няма значение, че е конвенционален и няма почти никакви иновации по него. Често "чупи рапани", или поне така се чува поради серия от проблеми по горивната система и пълненето. Много некачествени материали навсякъде по този модел, много... Не искам да коментирам офроудвъзможностите му, защото лично аз очаквах много повече, за съжаление съм грешал. Също така след пет години отдолу този джип прилича на изваден фрагмент от Титаник...
      Туарег.... Як двигател, непретенциозен, скъпи експлоатационни разходи, много добър за офроуд, неочаквано бих казал. Блокажът и електрониката на диференциалите е един много голям плюс, направена е да може да помогне дори и на лаици, без дори да разберат какъв късмет имат. Минусите са, че е малко гадно да го очукаш по деретата, просто броните и повечето неща са проектирани и направени за шосеен автомобил и всяко нещо се пука, пръска и чупи с едно докосване. На пътя е в пъти по-добър от ЛК120, просто нямат нито една допирна точка. Ако е с въздушно окачване е много удачен високо вдигнат за офроуд и ниско свален за висока скорост. Но нивоматът не е безпроблемен, лош монтаж и стареене на въздушните магистрали водят до протриване и спукване на тръбите, прекомерна работа на компресора за въздух и износването на буталото и цилиндъра му. За щастие се продават резервни части, които са на достъпни цени и не се налага да се плащат хиляди левове за компресор комплект с разпределител и стойки, както се продава от дилъра. Честите електрически и електронни бъгове не са непознати, чекът си е дежурен доста често за всевъзможни пренебрежими глупости.

      За МЛ и Паджеро нищо не мога да напиша, защото имам само косвени наблюдения и не е коректно спрямо автора на темата. Само знам, че такива теми обикновенно просто подготвят човек за проблемите и плюсовете на автомобила, който така, или иначе вече е избран. Ние всички си купуваме превозно средство, което ни харесва, въпреки минусите. Темата е просто информационна и съм сигурен, че насоката е взета, така, или иначе отдавна
      ТКЗС за цял живот

      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

      Коментар


      • #33
        Re: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

        Веднъж един Туарег тръгна с нас на офроуд. В началото собственикът му беше много ентусиазиран от клипчетата в интернет, но след 2км благоразумно го паркира на една полянка и се прекачиха в другите джипове.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #34
          От: Re: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

          Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
          Веднъж един Туарег тръгна с нас на офроуд.
          Като детска приказка .....
          Постъпил е правилно не е бил подготвен за това , не е с подходящи гуми, липсвала е лебедка и т.н....
          Създателя на темата иска мнение за конкретни машини ,изрично споменава, че няма да се ползват извън пътя ., не иска да е ван! спрял се е на ML,LC,Toureg,Pajero
          това е. То излиза, че всеки който си купи 4х4 автомобил е длъжен да го използва извън пътя.
          Последно редактирано от Stefan Dimov; 25-01-13, 09:11.

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
            Кой от всичките двигатели визираш на туарег ? Извън пътя туарег само ти се иска да не става, да не се окаже, че 120-ката въпреки шасито си е по-слаба на офроуд, че аз като всезнайко имам такива наблюдения Тойотката на пет години горката е цялата тръгнала отдолу, двигателят е много претенциозен, честите проблеми с инжекторите са факт. Просто ми се струва много необективно написаното, или просто съм изпаднал от друг свят. И си се объркал за 120-ката, че се държи добре на пътя и извън него, и си се объркал, че са й евтини частите, които са по-скъпи в доста случаи от на туарег и МЛ, въобще си личи, че нямаш особен опит с тези автомобили
            Еми всезнайко от написаното от теб нищо конкретно няма. Имахме МЛ чисто нов радвахме се че го гепиха, Туарег да визирам тоя който е написан, след като предпочетох да си чакам парите вместо да ми дадат Туарег на 2г топ модел, доста го покарах. Когато и където кажеш отиваме да тестваме проходимостта на туарег с 120ката. След МЛа купихме 1 служебна 120ка да замести туарега и веднага след това си купих и моя лична. Тия проблемите с дюзите и т.н нещо си чел недочел да ти кажа. Цената на частите са следните за Туарег и за 120ка- Въздушно окачване 1бр 120ка=265лв оригинално, Туарег 3500лв оригинално. Обслужване на двигател всичко с ремъци и т.н 120ка около 500лв с ролки всичко оригинални Туарег 3500лв с веригите, които се късат. Туарега е един скапан голям голф, МЛа е тесен и се клати ужасно, няма никаква проходимост. ТЛКто щъка и на северния полюс. Да не споменавам качеството на материалите в Туарег. Да не споменавам и като цяло качеството и на механиката и на скоростите и чупещите се колелца из раздатките и т.н. При 180 ТЛКто седи добре на пътя, големию голф с нископрофилните гуми седи по-добре, ама джип с гуми високо 3см...

            Като чета за 120ката виждам че карам много скъп за поддръжка автомобил. Явно е така, частите консумативи са по-евтини от на с2ката която също имам, разхода е от 6до 13, при туарега е от 16 до 22. 120ката била мудна може и така да е, но сравнена с какво? с туарег и то кой? Купете си ТТЕ и няма да ви е хич мудна, не се справяла на пътя, еми аз по няколко пъти ходя до германия годишно и къде ли още не и се пътува супер, даже и 180 ги поддържа без никакъв проблем. Само че не се разваля и като кривна от пътя съм сигурен че ще стигна дори и на хард офроуд (тествано) само с надрани ламарини и счупени пластмаси. какво като е с 4 цилиндъра, това е двигател за джип, на Туарега е двигател от кола, скапан та скапан 6так... Е сега верно гроздето е кисело, туарег лъскач може да се купи за половината та и по-малко от хубава 120ка. Ама това си е мое мнение, всеки да кара кой каквото си иска, аз избора си съм направил с 2 120ки и докато не се разпадне няма да я сменя, ама като гледам за 410 000 колко се е разпаднала, значи поне още 20г ще сме заедно
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-01-13, 07:58.

            Коментар


            • #36
              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

              Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
              Еми всезнайко от написаното от теб нищо конкретно няма. Имахме МЛ чисто нов радвахме се че го гепиха, Туарег да визирам тоя който е написан, след като предпочетох да си чакам парите вместо да ми дадат Туарег на 2г топ модел, доста го покарах. Когато и където кажеш отиваме да тестваме проходимостта на туарег с 120ката. След МЛа купихме 1 служебна 120ка да замести туарега и веднага след това си купих и моя лична. Тия проблемите с дюзите и т.н нещо си чел недочел да ти кажа. Цената на частите са следните за Туарег и за 120ка- Въздушно окачване 1бр 120ка=265лв оригинално, Туарег 3500лв оригинално. Обслужване на двигател всичко с ремъци и т.н 120ка около 500лв с ролки всичко оригинални Туарег 3500лв с веригите, които се късат. Туарега е един скапан голям голф, МЛа е тесен и се клати ужасно, няма никаква проходимост. ТЛКто щъка и на северния полюс. Да не споменавам качеството на материалите в Туарег. Да не споменавам и като цяло качеството и на механиката и на скоростите и чупещите се колелца из раздатките и т.н. При 180 ТЛКто седи добре на пътя, големию голф с нископрофилните гуми седи по-добре, ама джип с гуми високо 3см...
              Колега, бавно се превръщаш в клонинг на Пенчо .Не го приемай лично .
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #37
                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                Господин Радисте,
                Аз ли да съм чел недочел ??? Я малко върни газта, че аз не чета, аз ГИ ИМАМ! Дали има разлика ??? Не "на шефа ми си купихме, продадохме, дарихме и чух" ! Купихме, покарахме, продадохме, страшна драма! Като незнаеш кой е срещу теб е хубаво малко по-кротко да го даваш! Хубаво е, че споделяш мнение, което се лансира по заведенията за обществено хранене, ама си го остави за там!


                Да попитам аз всезнайкото лично ТИ коя от изброените четири модела си имал ??? Или имаш ? Късали се веригите на туарега, потресен съм от това... За качеството само като прочета и ми става мъчно как можеш въобще и да го коментираш. Ако не ти е ясно Япония няма полезни изкопаеми, всичко се прави от скраб, доставена с баржи през Англия, някак си нещо не ти се покриват нещата хич!
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #38
                  От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                  120ката доминира пред туарег от къдет и да го погледнеме!според мен избора трябва да е между мл и тлк,от туарег нищо хубаво не съм видял,даже не ми харесва как вози!

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от Rady1st
                    Като чета за 120ката виждам че карам много скъп за поддръжка автомобил. Явно е така, частите консумативи са по-евтини от на с2ката която също имам, разхода е от 6до 13, при туарега е от 16 до 22. 120ката била мудна може и така да е, но сравнена с какво? с туарег и то кой? Купете си ТТЕ и няма да ви е хич мудна, не се справяла на пътя, еми аз по няколко пъти ходя до германия годишно и къде ли още не и се пътува супер, даже и 180 ги поддържа без никакъв проблем. Само че не се разваля и като кривна от пътя съм сигурен че ще стигна дори и на хард офроуд (тествано) само с надрани ламарини и счупени пластмаси. какво като е с 4 цилиндъра, това е двигател за джип, на Туарега е двигател от кола, скапан та скапан 6так... Е сега верно гроздето е кисело, туарег лъскач може да се купи за половината та и по-малко от хубава 120ка. Ама това си е мое мнение, всеки да кара кой каквото си иска, аз избора си съм направил с 2 120ки и докато не се разпадне няма да я сменя, ама като гледам за 410 000 колко се е разпаднала, значи поне още 20г ще сме заедно
                    Туарег и Тойота ли имаш да попитам ??? Като чета не гроздето ти е кисело, а моето л...но е мармалад! И аз съм си направил избора, ама аз колите си ги купувам от магазина, а не лъскач от битака, дали има разлика ? И дали съм обективен? Защото ти не си! И тая тойота като я изпържиш със 180 си рискуваш живота във всяка една секунда, а за офроуд явно не си пробвал с туарег със същия клиренс и същите гуми да ти се объркат сметките съвсем. Съжалявам, че не ти одобрявам избора на автомобил... Така, или иначе никой няма да си признае за реалните разходи и проблеми с автомобила си, добре, че са ми до болка ясни и туарег и набедената тойота, та виждам слепотата, или некоректността на другите да пишат колко е евтина и готина точно 120-ката...

                    Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
                    120ката доминира пред туарег от къдет и да го погледнеме!според мен избора трябва да е между мл и тлк,от туарег нищо хубаво не съм видял,даже не ми харесва как вози!
                    Не ти харесва как вози спрямо МЛ туарега ли ??? Да не си се качвал на голф ?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-01-13, 08:00.
                    ТКЗС за цял живот

                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                    Коментар


                    • #40
                      От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                      Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                      ....Също така след пет години отдолу този джип прилича на изваден фрагмент от Титаник...
                      Да не ти е бил служебен?

                      Коментар


                      • #41
                        От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                        Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                        Да не ти е бил служебен?
                        За съжаление не, нямам идея защо се получава така, но е факт, както и две мицубишита същата година и те отдолу са в ужасно състояние. Нито те, нито тойотата са имали бесен офроуд, карат се паркетно...
                        ТКЗС за цял живот

                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                        Коментар


                        • #42
                          От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                          Не спрямо тойота без въздушно окачване туарег 2010 ЧИСТО НОВ вози по лошо..не говорим за състезания,а за нормално шофиране.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                            Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
                            Не спрямо тойота без въздушно окачване туарег 2010 ЧИСТО НОВ вози по лошо..не говорим за състезания,а за нормално шофиране.
                            Човек заблуждавате в момента автора на темата! И аз нямам идея как вози туарег 2010-та, ама не ми и трябва, тука се пита за преди и след фейслифта, демек от създаването му до към 2009-та....
                            ТКЗС за цял живот

                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                            Коментар


                            • #44
                              От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                              Идеята ми беше,че колата ще се ползва от 4 може би 5 човека,във този случай тойотата би била най удачният вариант за много хора и багаж,без това да оказва никакво влияние над автомобила!Както вози тойотата от тези години натоварена качествено,дори и с куфар отгоре,другите коли не возят и не биха дали тази сигурност,та дори и извън пътя поведението ще е на макс!Това е лично мнение не ангажирам никого и се извинявам,ако съм заблудил автора на темата!
                              Последно редактирано от qnis; 25-01-13, 10:32.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ML 320 CDI (224), Touareg 3.0 TDI (224), Pajero IV - 3.2 Di-DC (165) AT

                                Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
                                Идеята ми беше,че колата ще се ползва от 4 може би 5 човека,във този случай тойотата би била най удачният вариант за много хора и багаж,без това да оказва никакво влиание над автомобила!Както вози тойотата от тези години натоварена качествено,дори и с куфар отгоре,другите коли не возят и не биха дали сигурност та дори и извън пътя поведението ще е на макс!Това е лично мнение не ангажирам никого и се извинявам,ако съм заблудил автора на темата!
                                Ако говорим за обем, смятам, че наистина е така, за много товарене нямам идея, никога не съм товарил толкова багаж, само каравана дърпам с туарег и стават нещата супер.
                                ТКЗС за цял живот

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X