Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Аз така орязах уаза ,че вентилацията ми е в по-вече даже и таванче си нямам, замисля се лебедка под или зад пасажерската седалка.
    Главно за това преместих акум-а.Плюсовия кабел на леб. е 50кв.
    Мартин Димитров
    УАЗ

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      И ще му дишаш изпаренията ...
      На сценика е под пасажерската седалка, та това ме подсеща да попитам Ясен, акумулаторите, който се слагат вътре в купето трябва ли да са специални?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Те и най-специалните акумулатори като ги изпържиш с напрежение почват да миришат гадно.

        Иначе акумулаторите в купето са малко особена тема. Има опасност от разливане при преобръщане и от експлозия при най-различни обстоятелства. Затова при нормалните коли от купето ги отделя поне една добре закрепена ламарина. За разливането - съвременните акумулатори трудно се разливат, а има и гелови дето и да искаш не могат.

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          Че то на буханката, не стига че е в купето, ами че е и зад гърба и по надолу даже... по принцип, на повечето акумулатори, май че, трябва да има извод за маркуче да се надява и другият му край да е някъде извън купето изведен. Или пък да е неубслужваем акумулатора. Освен на сценика, се сещам, че и на витото е под седалката.
          Не важно кто напротив, важно кто рядом.

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес.

            Първоначално публикуван от borislavdragiev Преглед на мнение
            Ей сега таман си правя люкчето на парното че седеше малко на криво. Оправих го но имам един въпрос" Като дръпна да затвори се прибира но като пусна и зяпва 1 2 сантима и така седи. Имали механизъм на ръчката отвътре като отваряш и затваряш да щрака? Врях се половин час и се борих с кабелите че отдолу е като паяжина дело на някой велик еладжия,но гледам някаква лостова система от две части и някаква пружина. Рових из нета да видя схема но не намерих. Благодаря предварително.
            Намираш си oще едно жило за жалузите и с малко "ухищрение" си решаваш проблема със "зяпането". То си има съчма фиксатор и назъбено стебло на дръжката.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес.

              Колега на джипа ръчката за капачето на парното се движи в една шина с отвор за водещия болт. На този болт от към гайката за затягане има пружина,стояща между шината и гайката. Така колкото пристягаш по-трудно се движи ръчката и би трябвало да не ти зяпва вече. На мен на джипа ми падаше при отворено положение.Проследи лостовата система,няма начин да няма реглаж там.
              Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bild0321.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5694014Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bild0326.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5694015Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bild0330.jpg
Прегледи:2
Размер:93.0 КБ
ID:5694016 За тази зима ,ще имам лебедка обещал съм .
                Подготовката продължава ,ще си правя дюза за въжето но чугун от къде. Мисля за Гира от втор.сур. после обработка на струга дали е удачен вариант ?
                Някой да ли е пробвал, стругаря ме офертира за текстолит
                Мартин Димитров
                УАЗ

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес.

                  С текстолит няма и теоретичен шанс да стане.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес.

                    След две прибирания на въжето няма да имаш дюза или по-точно ще е прорязана до основата, особено ако дърпаш под ъгъл. Пресован плат и смола срещу стоманено въже - кое ли е по-здраво!?

                    P.P. Верно, че едно време се майсторяха "коксови" лагери за Москвич от многодневно киснати в масло парчета текстолит, но не съм сигурен, че усилията са едни и същи.
                    Последно редактирано от коко келеша; 02-12-15, 08:57.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Освен това аксиалният лагер трие по гладка и относително чиста повърхност.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес.

                        Волана се въртеше с огромно усилие и след като вече си направих самоделен ключ квадрат 10 мм, развих пробките на кормилната кутия и що да видя - за 41 години вътре никога не е имало масло!
                        сухите пробки
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of IMG_20160113_151117.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5698735
                        отвора на горната пробка
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of IMG_20160113_151123.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5698736
                        отвора на долната пробка
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of IMG_20160113_151134.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5698737
                        Понеже в момента съм вдигнал предния мост на стойки кажете кое правите първо реглажа на лагерите или на накладките /моята е със старите спирачки с ексцентрици/. Каква грес се слагате на лагерите?
                        УАЗ 452АЭ 1975г.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес.

                          Тези лагери всякаква грес ядат но молибденова е най-добре. Графитна ако е изостанала отнякъде - втори вариант. В краен случай обикновена литиева. Калциева - не.

                          Първо нагласи лагерите и после накладките, ако направиш обратното ще гласиш накладките два пъти.

                          Кормилната кутия хич да не те учудва.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес.

                            С тая суха кутия ...дори и масло да сложиш може би няма да се оправи . А за лагерите - литол.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес.

                              На твое място, бих разглобил кутията и ако случайно другото е здраво, бих сменил поне лагерите, защото както е известно, съветските лагери са с квадратни сачми. Съвсем отделен въпрос е, че ако просто налееш масло, кутията ще текне като гивгир.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес.

                                Днес машината получи нов семеринг на раздатката и ново феродо на ръчната Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7256.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5703003...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7257.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5703004
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X