Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по УАЗката днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по УАЗката днес.

    Отворих кормилната кутия и въпреки пълната липса на масло нямаше износване и луфтове. А пък лагерите се оказаха със сферични и ролкови съчми а не с квадратни. Смених семеринга на хебела - гумата на стария се беше напукала от годините, но новия пак просълзява. Масло налях Улита, обаче от механизма за натягане на ролката леко капе - как да се уплътни заводски там няма гарнитура? Семеринга го взех от старците но нямаха никакви гарнитури нито за капака, нито регулиращите за червяка, нито за капака на спирачната помпа от стария модел. Дайте идея къде да търся. Сложих отзад едни измислени разделни светлини защото се оказа че Весем няма кой да достави - мъка.... Моята е с оригинален червен стоп 3 в 1 - стоп, мигач и габарит.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160308_151510.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:5706045
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160308_151326.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5706046
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160308_151341.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5706047
    УАЗ 452АЭ 1975г.

    Коментар


    • От: Какво направих по УАЗката днес.

      Първоначално публикуван от botsko Преглед на мнение
      Отворих кормилната кутия и въпреки пълната липса на масло нямаше износване и луфтове. А пък лагерите се оказаха със сферични и ролкови съчми а не с квадратни. Смених семеринга на хебела - гумата на стария се беше напукала от годините, но новия пак просълзява. Масло налях Улита, обаче от механизма за натягане на ролката леко капе - как да се уплътни заводски там няма гарнитура? Семеринга го взех от старците но нямаха никакви гарнитури нито за капака, нито регулиращите за червяка, нито за капака на спирачната помпа от стария модел. Дайте идея къде да търся. Сложих отзад едни измислени разделни светлини защото се оказа че Весем няма кой да достави - мъка.... Моята е с оригинален червен стоп 3 в 1 - стоп, мигач и габарит.
      [ATTACH=CONFIG]855847[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]855848[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]855849[/ATTACH]
      Трябва да потърся капака под двигателя ,като гледам с какъв мерак го правиш, ще ти влезе в употреба .

      Коментар


      • От: Какво направих по УАЗката днес.

        Благодаря колеги. Тя системата била много проста,ама аз съм за е...не щото докато се бях навел надолу с глъвътъ съм гледал с кьоравото око.

        Коментар


        • От: Какво направих по УАЗката днес.

          Измислих си калобрани.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:уаз3.jpg
Прегледи:3
Размер:64.4 КБ
ID:5710095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:уаз 1.jpg
Прегледи:2
Размер:27.9 КБ
ID:5710096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:уаяз2.jpg
Прегледи:2
Размер:62.8 КБ
ID:5710097
          Последно редактирано от borislavdragiev; 06-04-16, 21:27.

          Коментар


          • От: Какво направих по УАЗката днес

            Направих малка ревизия на десните главини. На предната се оказа че семеринга не е монтиран правилно заводски - монтирах нов. При запълването на лагерите с грес отидоха около 150~200 мл, вижда ми се доста но понапълних хубаво, при вас колко слагате? Смазах и шенкела през гресьорката но и там помпах доста - колко напомпвания с такламита са нужни, явно при повече нагнетяване започва да се пълни поворотния кулак а там обема е над 0,5 литра.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160425_121756.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5712384
            При свалянето на задната се оказа че наличната грес се е смесила леко с трансмисионното масло от картера на диференциала и е в полутечна консистенция при температура 20 градуса. Конструктивно няма нищо което да спира маслото от проникване между ръкава на моста и полуоската та чак до лагерите на главина. При вас така ли става, нормално ли е това и може ли да се избегне по някакъв начин. Интересно беше че вътрешната черупка на външния лагер имаше отчупване на малко парченце което беше залепнало по греста в пространството между двата лагера и не е заклинвало никъде. Намерих го лесно с магнит, лагера оставих същия - по отчупения участък ролките не преминават.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160425_152319.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5712385
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160425_152314.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5712386
            УАЗ 452АЭ 1975г.

            Коментар


            • От: Какво направих по УАЗката днес

              Задните лагери се мажат от маслото на моста. Там грес се слага само при първоначалния монтаж-да не е съвсем на сухо при първите обороти на лагера. После си идва масло от моста и маже.

              Я да попитам-трябва ми предна дясна полуоска(късата), или поне неизносена външната част. Че с новите гуми руските железа започват да се предават, а каквото имаше налично като резервна част в гаража-свърши.
              Другите три полуоски имам по една резервна(засега), само предната дясна ми е проблем.

              Някой да има за продаване?
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво направих по УАЗката днес

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Някой да има за продаване?
                Аз скоро ще имам.
                Взел съм си от новите полуоси с каретата, само трябва да стигнат до Соти или някой друг желаещ. Съответно старите хартисват и поне едната е напълно в ред (сигурно дясната).

                Коментар


                • От: Какво направих по УАЗката днес

                  "Скоро" е разтегливо понятие.
                  Може ли маалко по-определено във времето...

                  Я кажи за какви нови става въпрос, да не би да са по-яки от старите? Ако има такива-да вземам и аз.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по УАЗката днес

                    И на мен ми е любопитно какви са новите и дали са по здрави . А моя днес получи истински демпфер , от Патрул .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7955.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5716449
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Какво направих по УАЗката днес.

                      Аз пък подкарах изгнилата каросерия да я разглобявам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0045A.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5716453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0044A.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5716454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0043A.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5716455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0042A.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5716456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0038A.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5716457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0032A.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5716458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0031A.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:5716459
                      УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                      Коментар


                      • От: Какво направих по УАЗката днес

                        Само да вметна,че задните главини на гражданските мостове НЕ се мажат от маслото в моста. Там също има семеринг в ръкава. За главините и на четирите колела трябва грес за лагери.
                        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                        Коментар


                        • От: Какво направих по УАЗката днес

                          Семеринг в ръкава на задния мост няма. Има само на предния.

                          Sent from my JY-S3 using Tapatalk
                          УАЗ 452АЭ 1975г.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по УАЗката днес

                            Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
                            Там също има семеринг в ръкава.
                            И в коя въртяща се част уплътнява, че не се сеща, задните полуоски да имат стругована част в съосие с центъра, каквато имат предите?

                            Въпрос към по-знаещите-полуоските от Хънтър(с ШРУСовете) стават ли 1:1 за старите мостове? По яки или по-кекави са от стария модел?
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по УАЗката днес

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Въпрос към по-знаещите-полуоските от Хънтър(с ШРУСовете) стават ли 1:1 за старите мостове? По яки или по-кекави са от стария модел?
                              Аз точно за такива говорех по-горе. Има ги в изпълнение като за УАЗ469 - т.е. тя едната е същата като на Хънтър, ама правят и другата.

                              Твърди се че са по-държеливи. Аз още не съм проверил.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по УАЗката днес

                                Това не го разбрах-кое е като за 469, и коя дооправят?

                                Директният ми въпрос е "Ако взема две предни полуоски за хънтър-мога ли да ги сложа на старите мостове без да се налага намеса на струг, фреза, адронен колайдер?..
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X