Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Бавно работата продължава, но както е казал народа: "Бърза работа-срам за майстора". Главата е рендосана 3мм., ще се сменят само лагери и сегменти. Познат ми подари руски сегменти за ГАЗ 53, като сложих нормалните в ризата разстоянието на ключа е 0,3-0,4 мм. по дължината на цялата риза, при 1,2мм. за старите. Проблема дойде като се опитах да ги монтирам на буталата - каналите са тясни 2.0мм., а сегментите 2.5мм.
    В комплекта има лъскави и матови компресионни сегменти, за работила риза кои са за предпочитане?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_212331.jpg
Прегледи:1
Размер:149.8 КБ
ID:5608419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_212300.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5608420
    Взех и набивка на Viktor Reinz за по-голям диаметър 78х84х8мм., поради липса на указаната в друга тема.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:набивка.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5608421

    Двигателя ще се събира и пробва, но не е отминала и тази идея:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193451.jpg
Прегледи:2
Размер:142.7 КБ
ID:5608422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193501.jpg
Прегледи:2
Размер:156.3 КБ
ID:5608423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140902_193511.jpg
Прегледи:2
Размер:161.3 КБ
ID:5608424

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      На моторчето ми престъргвахме канал на буталото на стругар. Работеше идеално след това. Просто толкова тънки сегменти не можах да намеря.
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Я кажи за дизеловият картер 1:1 ли пасва. Всмукателят на момпата много играчка ли е да се смени?
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
          Я кажи за дизеловият картер 1:1 ли пасва. Всмукателят на момпата много играчка ли е да се смени?
          Чак днес го смених. Пасва точно, само смукателя/от дизелова Фронтера/ се скъсява 10 см. Бензиновият/от Омегата/ трябва да се удължава и изкривява. Омеговите скорости се захващат и за картера, докато при Фронтерата само за блока.

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
            Чак днес го смених. Пасва точно, само смукателя/от дизелова Фронтера/ се скъсява 10 см. Бензиновият/от Омегата/ трябва да се удължава и изкривява. Омеговите скорости се захващат и за картера, докато при Фронтерата само за блока.
            Супер моя картер сегашния и той е така скоростите се хвашат за него.
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Тони заслужава ли си заигравката с буталата. Аз сложих такива Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02277.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5608426 сегменти и вече четири години няма проблеми.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                В комплекта има лъскави и матови компресионни сегменти, за работила риза кои са за предпочитане?
                [ATTACH=CONFIG]736840[/ATTACH]
                Никой ли няма представа кои са хромирани???
                Нежелателно било да се монтират хромирани.

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Хромираните по трудно ще сработят/напаснат с поизносените ризи на теория.
                  Аз поне на 5-6 мотора от тоя тип слагам комплект като за нови ризи, след 3-400 се Усеща повече мощност, след 1000км се напасват окончателно или поне други осезаеми разлики не се усещат при нормална експлатация и гледане на мотора.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Никой ли няма представа кои са хромирани???
                    Нежелателно било да се монтират хромирани.
                    Това е комплект за 8 цилиндров двигател.Трябва да сложиш по един хромиран и един матов.

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                      Никой ли няма представа кои са хромирани???
                      Нежелателно било да се монтират хромирани.
                      По снимката от дясно на ляво,хромирани(матовите),нормални(чугунени),вторите ще се напасват по-бързо,но и износоустойчивоста им е малка.По-принцип трябва първият сегмент да е хромиран(заради по-високата работна температура на челото на буталото),вторият обикновен(чугунен) и трети маслен.
                      Последно редактирано от petroffbg; 04-09-14, 17:40.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Широки сегменти се поставят на дефорсирани и нискооборотни двигатели, тънки при форсираните и високооборотни,защото колкото по голямо е налягането,толкова по силно се притискат сегментите към стената на цилиндъра,съответно се увеличава триенето,загряването,износването. Та помисли заслужава ли си. п.с. Тенденцията е да се правят все по тънки ,при някои марки са 1,5мм.

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          За смяна на накладките ясно.
                          Друго нещо ми направи впечатление: от дясно имаше само прах от износено феродо, но от ляво остатъците от износването на феродото бяха като "стружки" с продълговата форма/може да е и слепена прах от спирачната течност/.
                          Ето още един възможен от преди няколко дена отговор за цилиндърчетата, обрърнало гумичките и сработва само при по силно настискане при по слабо унасяше на една страна, пак нещо да е от полза:


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140820_133122.jpg
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5608661

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140820_133134.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5608662

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140820_133149.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5608663
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Все още на дневен ред е двигателя. Докато се чудя дали да шлайфам ризите; тънки, дебели сегменти и т.н. като ударих чертата стигнах до извода:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4863.jpg
Прегледи:1
Размер:306.6 КБ
ID:5608665
                            Разликата в хлабината на бутало-цилиндър на новите спрямо старите не е голяма. Луфта в ключа на компресионните сегменти е 0.6-0.65мм./вижда ми се много за нови части/, на старите ризи с нови сегменти е 0.4-0.5мм. в работната част.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4864.jpg
Прегледи:1
Размер:264.0 КБ
ID:5608666
                            Дайте акъл за по-лесно изваждане на старите ризи. Трябва да останат здрави. Ще се ползва скоба.

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Ползвай стециалния инструмент,някъде из ръководствата го имаше,всеки стругар може да го направи.Веднъж съм свалял,много бяха ръждиви и не излизат лесно,внимавай с горната повърхност ,счупих стената м-у 2и3 цилиндър ,добре че блока си беше бракуван,та не ми пукаше. Ако искаш ,изгледай видеото,и обърни внмание на дефектовката специално за този мотор.https://www.youtube.com/watch?v=ZKJo4qLr_GU

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Хубав филм. Постарал се е човека да обясни подробно какво трябва да се гледа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X