Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    С оригиналните гуми по каталог дават 220 мм.Поне аз така съм видял.А редукторните не дават ли поне 60 мм клиренс отгоре.Поне при мен от 250см стана на 310 см.
    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
    Съдействие на закъсали автомобили

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Ле ле ле какви просвети(250см-310см) ,а сега по-сериозно,в уазбука гледах,че в каталога клиренса е измерен с различни модели гуми я-245 за гражданските мостове,които са около 76см високи и я-192 за редукторните мостове,които са 79см високи.Но и при мен с еднакви гуми т.е. един и същ комплект идва около 6см в полза на редукторите,но пък понякога ми липсват самоблоковете в гражданските мостове
      Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Копи - пейст от уазбуката:

        Каковы конструктивные отличия военных мостов от гражданских?
        Военный мост отличается от обычного наличием бортовых редукторов. Из-за наличия редукторов мост поднят относительно оси колес на 4 см, что увеличивает клиренс машины (расстояние от земли до нижней точки моста). Поэтому же военные мосты называют "П-образными" (мост как перекладина буквы, справа и слева от буквы крепятся колеса). Крутящий момент не приходится целиком на главную пару (как на гражданских мостах), а распределяется между главной парой и редукторами. За счет этого главная пара меньше по размеру (картер военного моста "свисает" на 4 см меньше, чем гражданского). Главная пара имеет меньше зубьев, и они большего размера - это повышает надежность военных мостов по сравнению с гражданскими. Передаточное число военных мостов 5,38 (=2,77*1,94 - передаточные числа соответственно главной и бортовой передач) - более "тяговитое", но менее "скоростное", чем у обычных мостов.
        Задний карданный вал под военные мосты на 1 см короче, чем под гражданские!


        т.е. разликата в мостовете е само 4 см., другото е от гумите.

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Опитвам се да реализирам една стара идея - автономен отоплител или ЗАЗ-ова печка на УАЗ. Изчетох доста по "братските" руски и украински форуми за използването на такива печки, колко опасни са, не икономични и т.н. Мен лично не ми допада дизайна, но за толкова пари това е.
          Много се чудех къде да я монтирам. Спрях се на мястото заради минималните корекции/щети/ по интериора и купето. През лятото печката ще се демонтира т.е. седалката ще си е на мястото и дупката за ауспуха ще бъде затапена. За сега не съм избрал място на резервоара - над печката, на мястото на облегалката/в известна степен пожароопасно/ или под купето, м/у шасито, но ще се наложи да използвам ел.помпа. Ако всичко мине добре т.е. топли задоволително има вероятност да се газифицира/пропан-бутан/. Топлият въздух ще отвежда под седалката, напред. Незнам така направения ауспух дали няма да се пълни с кал и завихрянето да връща отработените газове.
          Приемам всякакви идеи, предложения и критика.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3984.jpg
Прегледи:1
Размер:268.1 КБ
ID:5553865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3985.jpg
Прегледи:1
Размер:293.5 КБ
ID:5553866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3989.jpg
Прегледи:1
Размер:277.6 КБ
ID:5553870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3990.jpg
Прегледи:1
Размер:271.0 КБ
ID:5553871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3986.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5553867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3987.jpg
Прегледи:1
Размер:279.8 КБ
ID:5553868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3988.jpg
Прегледи:1
Размер:294.5 КБ
ID:5553869

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Идеята ти е добра,самоче трябва да се внимава че се палят тея печки.На времето старите шофйори някаси си спомням ги правеха на безин и нафта да са по безопасни.Бащами бог да го прости имаше такава в европата,и беше правена мисля (не съм сигорен)да пали на бензин и после на нафта.Поздрави.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Захрани я от резервоара на джипа с помпа. Моята я газифицирах,топли си като на бензин,без помпа,с искрово запалване,копирано от ЗАЗ форума. Главно я газифицирах заради липса на помпа.След време купих ел. помпа за карбуратор но западна,която монтирах до резервоара но вече бях се отказал да я ползвам за печката и захраних двигатела.ШААЗ произвеждат и сега предпускови отоплители на БВГ ,там нещата са прости , безотказни и автоматизирани.Моята я управлявам ръчно с кран от котлон,остана да и монтирам магнетвентил за автоматично изключване ,при аварйно угасване. Ползвах я по миналата зима,макар и недовършена,свалих за довършителни работи,но си отлежава така,понеже ми влезна друга муха,монтирането на предпусков подгревател,да грее и двигателя и купето. http://i.autoterm.ru/download/re_15tsg.pdf
              Последно редактирано от ivan_; 13-01-14, 18:49.

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                От резервоарите на джипа няма как да стане защото на тяхно място съм монтирал газовите бутилки. За газификацията съм подготвил ел.клапан от предпусков подгревател на ЗиЛ, на него има възможност за регулиране притока на газ чрез регулиращ винт. Клапан за какво налягане си ползвал?

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Редуктор високо налягане Син -български,или директно от туристическа бутилка .http://i.autoterm.ru/download/re_15tsg.pdf Така трябваше да изглежда http://www.youtube.com/watch?v=ON1bRU_VTtc

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    "Мокрият" подгревател, който си посочил е предназначен за работа с природен газ/метан/, има 3 клапана за дозиране на горивото. Аз съм намислил нещо подобно с два клапана от подгревател на ЗиЛ. Іст. един клапан е отворен, ІІст. и двата клапана са отворени, съответно моторчето на Іст. работи със съпротивление/ниски обороти/. Но това ще бъде М версия, първо да подкарам основната.

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Новите спирачни цилиндърчета протекоха след 1 година и не повече от 2000км.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4338.jpg
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5595372

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        И аз миналата седмица смених цилиндърче ( старо ) , но задно. Новото струва 17 лв. Но твоето като е ново бих му сменил гумичките.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          И аз миналата седмица смених цилиндърче ( старо ) , но задно. Новото струва 17 лв. Но твоето като е ново бих му сменил гумичките.
                          Това и направих, пък да видим колко време ще изкара.

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Проблемите с предните спирачки продължават. След смяната на гумички на ляво цилиндърче, сега от ляво "кове" и посуква волана на ляво. С по-висока скорост ми се струва, че ще се пребия някъде. От дясно цилиндърчетата си работят нормално. Преди протичането спирачките държаха равномерно.
                            Въпросът ми е: Възможно ли е феродото от ляво да е станало с повишено триене/по-меко може би/ след въздействието в/у него на спирачната течност. Повтарям:там където преди беше изпуснала гумичка, сега държи повече.

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Регулиране , освен от екстренците и от болтовете които държат накладките.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                                Регулиране , освен от екстренците и от болтовете които държат накладките.
                                С екцентриците обрах луфта въпреки, че беше минимален. От болтовете не съм пипал нищо. Разликата в държането на колелата е голямо, със сравнително леко натискане лявото повлича, при по-силно и рязко натискане ловят по-равномерно. Без серво съм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X