Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Супер, сега само трябва да измислиш някаква масичка да изкача от пода /или м/у предните две/.
    SUBARU FORESTER 2.0XT '03
    УАЗ

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Днес джипката се сдоби с нови и "тунинговани" гуми. Вече стойката по ми допада и ако успея тези дни да му кача другите мостове мисля, че ще бъде още по-добре.
      Бях намислил да му шпренгвам задните ресльори, но отзивите не са много положителни. Вариантите са два: добавяне на 1-2 листа или лек лифт с подложка на 4-те болта на ресьора. Ако се стигне до лифт, мисля да подложа подложка и на тампона, дебела 1/2 от дебелината на ресьора.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3916.jpg
Прегледи:2
Размер:106.2 КБ
ID:5543138
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3917.jpg
Прегледи:2
Размер:288.3 КБ
ID:5543139

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Хубава шарка , честито
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          . Ако се стигне до лифт, мисля да подложа подложка и на тампона, дебела 1/2 от дебелината на ресьора.
          Отзад няма смисъл от подложка на тампона.Отпред имам 6 см лифт и имам подложки 2 см.Даже мисля дясната да я махна.Няма ядове само по големи ходове.
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Малко повече инфо за гумите?

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Първоначално публикуван от nikolay lyutov Преглед на мнение
              Малко повече инфо за гумите?
              Малко "тунингована" Я-192. Днес мерих дълбочината на допълнителните прорези - 10мм. Преди монтажа мерих една гума заедно с вътрешната - 20кг., а по каталог - 26кг. Може би каталога не е актуален.

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Мерси колега! Като покараш сподели впечатления за поведението им на сняг и мокър асфалт.
                Моята е бордова и не мога да реша какви да и взема.
                Четох във форума но мненията са противоречиви - казват че я192 за кал са добри но за друго не а и вдигали разхода.
                Допълнителните прорези може би ще подобрят нещата а и гумата олеква.
                Извинявам се ако спамя темата.

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Не спамиш темата. Темите са за това за да се пишат в тях съществине неща - мнения, въпроси, препоръки и т.н.
                  Днес раздвижих джипката до село - 20 км. асфалт. Още като я взех от гумаджията забелязах, че дърпа на дясно и над 60 км/ч има вибрации на волана, но МАЙСТОРА ме увере, че гумите са балансирани и проблема е друг/аз предположих, че нещо има под спирачния барабан и не е легнал хубаво/. На село размених една от задните със предна дясна и волана се "успа". Проблемната гума/или джанта/ не бие странично, а подскача. Може и гумата да има дефект, но на баланса трябва да е отчело.
                  Поведението на джипката на асфалта/сух/ е една класа над кайманите - според мен.
                  Днес качих пак редукторните мостове, но има разлика в "държането на пътя" - тръгва ту наляво, ту надясно. Предполагам причината е сходимостта м/у колелата и утре отива на реглаж - сходимост и настройка на ограничителите.

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Ехе ти много бърз.Кога отиде до гумаджията ,кога отиде до село, кога сложи мостовете, кога се върна.Дай някоя снимка с редукторните и една рулетка до прасето.
                    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                    Съдействие на закъсали автомобили

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Сходимостта е проверена - минимална разлика. Утре ще бъде тестван отново.
                      Снимки от днес:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3921.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5543828
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3922.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5543829
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3923.jpg
Прегледи:1
Размер:279.6 КБ
ID:5543830
                      С ролетка го мерих вчера - точно 30 см.

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        [QUOTE=TONI 1977;2360836]Проблемната гума/или джанта/ не бие странично, а подскача. Тони едно време ( през соца ) имаше едни български гуми които показваха такъв дисбаланс. При вдигната гума на крик на два сантиметра като я завъртях на едно место опираше в земята .Но се налагаше да ги търкаляме ....
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Тони едно време ( през соца ) имаше едни български гуми които показваха такъв дисбаланс. При вдигната гума на крик на два сантиметра като я завъртях на едно место опираше в земята .Но се налагаше да ги търкаляме ....
                          При мен е по-малко, може и милиметри да е, но ме учуди, че баланса бил точен. Чул съм, че тези гуми били трудни за баланс.

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Направо не подлежът на баланс,от скромния ми опит всяка 2ра бройка е така,от 4 които монтирах ,2 -ве показаха 200 и300грама на външната страна от вътре150 направо няма смисъл.Според западние разбирания,такава гума си е пълен брак и фирмата би трябвало да ти я подмени,но на изток не важи.

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Сигурен ли си че е 30 см. Значи ги правят по високи. Преди карах с такива клиренса ми беше 21,22+още 6,7за редукторния мост.
                              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                              Съдействие на закъсали автомобили

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Точно 30см., ако има грешка е в ролетката. Мисля, че по каталог също е 30см., а с обикновен мост е 25см.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X