Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Днес продължих със смяна на предния диференциал. Със смяната проблеми нямаше, но проблем има с усилието за завиване. При събирането на моста оставих втулките на сферите/на стария мост е с лагери/, само обрах луфтовете и сферата се въртеше на ръка, без усилие, но като монтирах новите кечета на ръка не можеше да се върти. Предполагах, че при монтажа на джипката ще се раздвижи, но днес управлението беше като на джоган. Незнам какво да правя с тези кечета.
    На пробата спидомера показваше 70 км/ч, а реалната скорост беше 50. Баира за тестове, който преди това изкачвах на бавните с преден мост, днес го изкатерих на 1-ва бърза без предно.

    След пробата остана време за проверка на стария мост - заминал лагер на касетата и белези по пиньона и короната, може би от неправилна регилировка. По гороната има износване към върха на зъбите, а на пиньона към основата. Според мен пиньона е бил отдалечен повече от нормалното. На този етап мисля да оставя същите зъбни, но след смяната на лагера контактното петно ще покаже. За резултата може вина да има и собственика защото само проверяваше нивото, а не и качеството на маслото. Това сигурно е оргиналното.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Интересното е че на същия тип корона имах подобен проблем, май матеряла си не е като от онова време, даже болтовете ми превъртяха, короната поне е закалена, някак,
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07901 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:451.3 КБ
ID:5475072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07902 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:484.9 КБ
ID:5475073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07904 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:490.4 КБ
ID:5475074Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07907 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:455.3 КБ
ID:5475075

      А от кои кичета и гумени семеринги сложи, сега има нов модел само с най външните ламарини някак се слага, такива ли са?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07377 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:619.3 КБ
ID:5475076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07379 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:511.9 КБ
ID:5475077
      Надявам се не спамя много темата
      Успех!
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Джипа е произведен 1990г. и дифовете бяха "девствени" до днес така, че материала трябва да е добър щом е изкарал 150 хил.км.
        Кичетата са същите, само гуменото ми се струва, че беше с по-малък външен диаметър и без дупки за болтовете.
        За спаменето на темата - всяко едно мнение е важно за мен, а предполагам и не само за мен.
        Благодаря!
        Последно редактирано от TONI 1977; 25-04-13, 23:07. Причина: допълване

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Короната и пиньон си е оригинална вижте разписаното по нея.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            Короната и пиньон си е оригинална вижте разписаното по нея.
            Не само короната и пиньона са оргиналните, но и маслото.

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              при 150 000 км. трябва да е сменявано все някога.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Като гледам каква е чернилка, може само да му е изписано масло за смяна. В МВР-то невярвам да се е държало много на тези работи.

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Днес тестовете продължиха.
                  Предно ляво колело държеше неравномерно/като АВС/, виновен се оказа барабана/колегата aldr се оказа прав/.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3121.jpg
Прегледи:1
Размер:283.5 КБ
ID:5476237

                  Другото, което ми направи впечатление беше нагряването на диференциала до такава степен, че при допир с ръка след 10 сек. става неприятно за ръката. Това след 25 км. по асфалт със 50-60км/ч.
                  При сглобяването на мостовете касетите се въртяха свободно, не съм ги пренатегнал/според мен/.

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Какво масло сложи на дифа ?
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Наливно ЕР-90.

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Здравей Тони,много се радвам,че най после ги сложи и си в отбора на редукторните УАЗ-и.Първо за скоростния тест ми прави впечатление,че много голяма разлика ти дава в показанията.Но после видях с кои гуми си,тези кайманки са много много ниски Тони и от там ти бяга километража.Аз съм слагал оригиналните я-192 и моите каймани са с тяхната височина и не дава повече от около 7-10км/ч. разлика.Сега с 34-те мисля,че е максимално близо до оригиналните показатели,скоростите ми станаха по-дълги и джипа стана по-мазен при тръгване,преди с по-малките гуми беше рязък като Витара.
                        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          А и да не забравя,не прекалявай с тестовете само на заден мост,че и редукторните мостове са толкова чупливи колкото и гражданските,при добро желание.Последния път като се видяхме с теб карах предимно на заден мост до с.Фролош и се спуснах към с.Ваксево,там знаеш какви коловози има от дърварските камиони и резултата беше пръсната касета.Джипа го карам на метан така,че не вярвам да може да отдаде всичките си 95коня на гумите.А,че джипа ще стане по-проходим е ясно
                          Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Да подновя малко темата.
                            Пак съм на обикновени/гражданси/ мостове до закупуване на по-високи гуми/стандартните я-192 или нещо от сорта на 7.50х16/.
                            Тези дни смених предните седалки въпреки, че харесвах оргиналните заради кожата-не събират прах и се мият направо с водоструйката. Седалките са от Рено Еспейс, предни, въртящи се. Исках да взема и задните, но докато се чудех човека ги беше продал. На седалките липсват сгъваемите масички. За монтажа направих основа подобна на оригиналните седалки, но се наложи да премахна скобата под лявата седалка.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3662.jpg
Прегледи:1
Размер:280.2 КБ
ID:5515879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3664.jpg
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5515881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3663.jpg
Прегледи:1
Размер:280.0 КБ
ID:5515880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3665.jpg
Прегледи:1
Размер:294.5 КБ
ID:5515882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3666.jpg
Прегледи:1
Размер:294.7 КБ
ID:5515883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3667.jpg
Прегледи:1
Размер:302.2 КБ
ID:5515884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3668.jpg
Прегледи:1
Размер:288.1 КБ
ID:5515885

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Добра идея и изпълнение! За 'масичките' на гърба на облегалката не съжалявай - много са нестабилни, а и не особено практични... Сменѝ и задните седалки, дано намериш в сходно състояние и цвят, да завършиш интериорния облик
                              Поздрави
                              << Mitsubishi Pajero LongWB >>

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Супер....оригиналните еднин колега ги беше кръстил " бръснарски стол " .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X