Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
    Колеги а имате ли представа от какъв автомобил да търся перка която да е за от предната страна на радиатора, да е достатъчно голяма за да покрие уазовия радиатор и да е максимално мощна?
    Моята е от някакъв Форд и заема около две трети от радиатора. Пред радиатора и жалюзите. Вързана е на копче ( пак от Форда ) и е доста мощна. Налага се да я ползвам само в най-големи горещини и продължително изкачване с товар. Пускам я преди изкачването да се презастраховам .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #92
      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

      Много добри перки имат Рено, по новите модели, BMW на Bocsh също не са никак лоши, те имат и за преден монтаж.
      До сега на 24ков мотор с перка от Ланчия Капа, охлаждаше в нормални условия, бърза/бавна степен, автоматоично и ръчно управление, общо взето доволен съм
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03378q.JPG
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:5342212
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #93
        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

        Колеги, ако на един термостат пише температура примерно 80 градуса, значи ли това, че този термостат ще поддържа 80 градуса темп. на ДВГ.

        Коментар


        • #94
          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

          Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
          Колеги, ако на един термостат пише температура примерно 80 градуса, значи ли това, че този термостат ще поддържа 80 градуса темп. на ДВГ.
          Това означава, че ТРЯБВА да поддържа 80С, а колко ЩЕ поддържа, може да се каже след като се монтира и тества.
          Принципно щом пише 80, това е t при която трябва да започне отварянето на клапана и най-късно до 85-88 трябва да е отворил напълно.

          П.С. Много е важно при перката на УАЗ 452 дифузьорът също да е на мястото си. При липсата му, определено се наблюдава влошено охлаждане.
          Поради по-доброто обтичане 469 търпи охлаждане и без дифузьор.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X