Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Първоначално публикуван от ivo_555 Преглед на мнение
    Е за това пък никога не бих се сетил! Но пък ме подсетиха, че стария термостат всъщност не беше такъв, а една дървена тапа с отвор по средата, то такова изпълнение за пръв път видях. Ще и сложим истински и ще пробваме как, ако някой от съсобствениците(5 човека сме) не реши че трябва да свалим радиатора и/или главата и да ги промием, макар че радиатора сме промивали миналата година! А някой има ли идея колко е примерната цена на термостата?
    15-20 лева
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • #47
      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

      Турбинката си е наред,няма износване зацепена е добре,относно термостата ако затапя малкия кръг не е ли по добре,за какво са тези дупки в термостата или в тапата?

      Коментар


      • #48
        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

        Карал съм много УАЗки без термостати без никакво затапване. Ако всичко е наред и лятото не вдига повече от 60гр.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #49
          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

          Да знам Драго,имам две по-старата с малко вода бес капачка си шпори,но по новата нещо ме тормози и затова разпитвам.

          Коментар


          • #50
            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

            Първоначално публикуван от pirinchot Преглед на мнение
            Турбинката си е наред,няма износване зацепена е добре,относно термостата ако затапя малкия кръг не е ли по добре,за какво са тези дупки в термостата или в тапата?
            Премери температурата на водата с термометър в радиатора и свери данните. Може датчика да не показва вярно.

            Коментар


            • #51
              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

              Имах такива съмнения,затова го го карах в баир и след 90** продължих и си завря водата.

              Коментар


              • #52
                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                Най добре с термостат от Рено в маркуча. Лесно и много удачно решение.

                Коментар


                • #53
                  От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                  Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                  Най добре с термостат от Рено в маркуча. Лесно и много удачно решение.

                  В случая на колегата става въпрос или за затлачен с гадости циркулационен контур, или за нефункционираща водна помпа. Осбено ако е някакъв сбирщайн, където между работното колело и направляващия и апарат може да мине куче с погача... Това се случва и при поставена много дебела гарнитура на водната помпа.
                  Най-добре е помпата да се свали и през отвора да се надуе с водоструйка, като е махнат и долния маркуч на радиатора. Ще излезе много мизерия, която също влошава нещата. Пак казвам, че за да грее УАЗ има нещо много сбъркано при сглобяването. Това е една от малкото охладителни системи, адекватно работещи, дори без капачка на радиатора.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                    + 100

                    Коментар


                    • #55
                      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                      Бях чел в една друга тема че охладителната с-ма може да се почисти от задръсване с цвик, въпросът ми е колко време трябва да стои цвика в си-мата.
                      Относно продухването направих го с голямя параструика но без да е свалена водната помпа, не излезе нищо освн да го пробвам и със свалена.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                        Първоначално публикуван от pirinchot Преглед на мнение
                        Бях чел в една друга тема че охладителната с-ма може да се почисти от задръсване с цвик, въпросът ми е колко време трябва да стои цвика в си-мата.
                        Относно продухването направих го с голямя параструика но без да е свалена водната помпа, не излезе нищо освн да го пробвам и със свалена.
                        Също така охладителната система може да се почисти и със лимонена киселина-лимонтозу. Сипвам десет пакетчета в радиатора и след 100км. точа водата и промивам системата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                          Кое е по добре по резултатно,чувал съм и за кисилина но било рисковано да не разеде нещо др.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                            В общи линии е еднакво може с цвик, оцед, лимонена киселина, идеята е че киселината разтваря насловната ръжда и боклуци, а солта в цвика върши същото. Пълните радятора оставяте да престои няколко часа после палите да се раздвижи течноста из цялата система после промивате и готово. Преди време се интересувах по този въпрос сега има доста ефективни препарати с които може да се постигне добър резултат на содтъпна цена.

                            Поздрави
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • #59
                              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                              Вандали.

                              Защо просто не откачите водните съединения и не промиете с градинския маркуч?

                              Сипването на всякакви препарати в охладителната уредба поставя със страшна сила въпроса за махането им оттам. То не е толкова лесно, колкото си представяте, а останалият в системата препарат - какъвто и да е той, оцет или скъпо прахче, прави две неща - 1. яде метал и произвежда ръжда и 2. отлага се където не трябва.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                                Благодаря Аниматоре,лошото е че и с цвик не излезе нищо,а Ясене може и да си прав но пробвам всичко вече,какво ли не направих и пак загрява.А блока го промих преди това с параструйка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X