Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Ако всичко е наред с УАЗа и системата е чиста, не се сещам как ще прегрее. Аз карах лятото с жалузи. Не искаше да вдигне над 70 градуса. Смених няколко термостата. Това с двуредовия радиатор.
    Охладителната му система е доволно преоразмерена, че даже работи и без налягане. Та няма нужда нито от жигулаторска перка, нито от електрически вентилатори. Едно от малкото добре направени неща в Ужаската е баш охлаждането.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

      Ако,двигатела е наред,и радиатора е от старите,с голямото казанче,просто не трябва да загрява,никога.По цяло лято се кара джипа с 5-6 човека всеки ден до обекта ,само на бавните над 10-на километра по-баира и водата се държи в границите на нормалното

      Коментар


      • #33
        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

        Дааа значи при мен проблема си остава,грей си и грей зверо,сумати неща направих и си грей,остава спукана глава или задръстена с-ма или пък да е от аванса,някой знаели как се дава аванс на електроно делко на уазката,защото пробвах да го нагодя работи добре мотора но грей и то сериозно.

        Коментар


        • #34
          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

          Първоначално публикуван от pirinchot Преглед на мнение
          Дааа значи при мен проблема си остава,грей си и грей зверо,сумати неща направих и си грей,остава спукана глава или задръстена с-ма или пък да е от аванса,някой знаели как се дава аванс на електроно делко на уазката,защото пробвах да го нагодя работи добре мотора но грей и то сериозно.
          Слагай нов радиатор или си занеси твоя да го шомпулират
          УАЗ 31512-Тото

          Коментар


          • #35
            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

            Електронното делко се настройва по същия начин като механичното - връткаш го докато ти хареса как върви Ужаската. Но ако охладителната уредба е наред, както и да връткаш делкото, няма да загрява само заради него.

            Коментар


            • #36
              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

              Радиатора го закарах на майстор и го отвори провери го с шомпал-не е от него.Делкото го нагласям както го усещам-явно не е и от него или не го нагаждам правилно.

              Коментар


              • #37
                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                Кожухът на перката, на мястото си ли е?

                Коментар


                • #38
                  От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                  Да там си е Ясене така наречения дифозьр, дрУГО ще да е.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                    Виж турбинката на водната помпа как е .
                    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                      И аз с интерес ще следя темата.
                      И моя 2206 загравя до 120 градуса, и хвърля водата, кара се с вода. Странното е, че не загрява всеки път, и не можем да открием проблема, възможно ли е да прави въздушна възглавница някъде? иначе дори и махнахме термостата, но пък няма дифузор, май ще трябва да намеря от някъде. Кара се на газ.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                        Проблема е махнатия термостат и моя стария двигател беше без и загряваше повече отколкото с термостат просто така неможе да циркулира водата около ризите и изведнъж загрява и си хвърля водата по добре сложи термостата и му проби две дупки ф-8 .
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                          А най-добре - сложи термостат и нищо не му пробивай.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                            Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                            Проблема е махнатия термостат и моя стария двигател беше без и загряваше повече отколкото с термостат просто така неможе да циркулира водата около ризите и изведнъж загрява и си хвърля водата по добре сложи термостата и му проби две дупки ф-8 .
                            Е за това пък никога не бих се сетил! Но пък ме подсетиха, че стария термостат всъщност не беше такъв, а една дървена тапа с отвор по средата, то такова изпълнение за пръв път видях. Ще и сложим истински и ще пробваме как, ако някой от съсобствениците(5 човека сме) не реши че трябва да свалим радиатора и/или главата и да ги промием, макар че радиатора сме промивали миналата година! А някой има ли идея колко е примерната цена на термостата?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                              Да и така става само да случи на свестен .
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...79#post1369079 За термостат вижте тук.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X