Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

    Какво разбрах,мотора ми е бил сменен с нов 24 за газела-казахами че е по голям и по мощен,но са сложили старата перка с 4 лопатки а трябвало да са за този мотор със 6,ще гледам да направя и това да видим найстина ще има ли подобрения.

    Коментар


    • #62
      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

      Кой е мотора,онзи с 100мм бутала ли. Намали диаметъра на шайбата на водната помпа,и си сложи ел.перка, но сложи датчика на горното казанче на радиатора.

      Коментар


      • #63
        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

        И с 6 лопатки и с 10 -няма значение,добър мотор не грее ,независимо от перката.нищо чудно този мотор който са сложили да не си знае километрите и да е на свършване,тогава грее та се къса.

        Коментар


        • #64
          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

          Буталата не ги знам колко мм.са -как мога да разбера ще ми е интересно,това за шайбата ще го проверя,а относно ЕГН-то на мотора нов е пич.

          Коментар


          • #65
            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

            Пиши какво пише на блока и ще ти кажеме какъв е двигатела.А,че е нов силно ме съмнява,новите мотори в Карбон са по около 2000лв.

            Коментар


            • #66
              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

              Намерих малко време за УАЗА-та на главата пише ЗМЗ 402. АК94. А на блока започва с 40200А Сложих една ел. перка отпред и мисля че се оправи,но като е тесвам и през лятото ще знам със сигорност.

              Коментар


              • #67
                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                Колеги. когато двигателя работеше излизаха мехури дадох на ремонт радиатора и отворих водната помпа и турбината беше някаква пластмасова а сега сложих от метал. ( турбината ми беше счупена по-средата и не се е въртяла сега когато двигателя работи водата се движи на правилната посока и проблема е решен вече не загрява ) Имам само един малък въпрос можете ли да ми кажете термостата как лежи надолу с пружинката към перката или нагоре с пружинката към капачката на водното горно съединение ?
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #68
                  От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                  Надолу с пружината,но така както питаш,може да са ти дали неправилен термостат,защото за УМЗ и ЗМЗ са различни. Погледни тука http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=50471&page=2

                  Коментар


                  • #69
                    От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                    Първоначално публикуван от kyrsor Преглед на мнение
                    Колеги. когато двигателя работеше излизаха мехури дадох на ремонт радиатора и отворих водната помпа и турбината беше някаква пластмасова а сега сложих от метал. ( турбината ми беше счупена по-средата и не се е въртяла сега когато двигателя работи водата се движи на правилната посока и проблема е решен вече не загрява ) Имам само един малък въпрос можете ли да ми кажете термостата как лежи надолу с пружинката към перката или нагоре с пружинката към капачката на водното горно съединение ?
                    Колега, вземи да си сложиш от мерцедес термостат и ще се родиш. Размера е същият, бях се изнервил с тия руските уж оригинални били.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                      Колеги ще слагам датчик за ел. перката, въпросът е на колко градуса трябва да се включва, като се има в предвид, че нормалната температура на ДВГ ми е 80 градуса.
                      И евентуално от какъв автомобил да търся въпросния датчик.

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                        Най-общо казано,примерно 5 градуса повече от това,което пише на термостата.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                          Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                          Колеги ще слагам датчик за ел. перката, въпросът е на колко градуса трябва да се включва, като се има в предвид, че нормалната температура на ДВГ ми е 80 градуса.
                          И евентуално от какъв автомобил да търся въпросния датчик.

                          Благодаря!
                          Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                          Най-общо казано,примерно 5 градуса повече от това,което пише на термостата.
                          Не точно!

                          Първо зависи къде ще се монтира датчикът - на входа на радиатора, на изхода на радиатора или в средата (нормалният радиатор на уаз няма подходящо място за среден датчик).

                          Най-добър режим и на вентилатора, и на термостата и най-постоянна температура на двигателя осигурява долният датчик (на изхода на радиатора). Той е и единственият, който може да осигури адекватно управление на двустепенна перка. За УАЗ такъв датчик трябва да сработва при 75/70 градуса или по-ниско (не е много важно колко точно по-ниско, но перката ще върти излишно продължително. Такава схема на свързване има единствен недостатък, че се държи лошо при частично запушване на охладителната уредба със замърсявания или въздушни/парни тапи.

                          По-отказоустойчива схема е с термодатчик горе, на входа на радиатора. В такъв случай датчикът трябва да е 97/92 или 100/95 градуса и наистина силно зависи от температурите на сработване на термостата. Такава схема, обаче, осигурява непрекъснати колебания на температурата около горната граница на термостата. Поставянето на по-студен датчик пък убива бързо перката, защото тя тръгва при загряване на двигателя и не спира през цялото пътуване.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                            Коментар


                            • #74
                              От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                              Аз пък смятам, че охлаждането в този автомобил е достатъчно добре оразмерено, за да го разваляте с разни електрически полюции. Просто трябва да се оправи и приведе в заводски вид
                              Ако го е пипал некой байо, нищо чудно да грее. Между другото - виждал съм подобни симптоми, при обърната перка.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Имам въпрос за охлаждане УАЗ 469Б

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Не точно!

                                Първо зависи къде ще се монтира датчикът - на входа на радиатора, на изхода на радиатора или в средата (нормалният радиатор на уаз няма подходящо място за среден датчик).

                                Най-добър режим и на вентилатора, и на термостата и най-постоянна температура на двигателя осигурява долният датчик (на изхода на радиатора). Той е и единственият, който може да осигури адекватно управление на двустепенна перка. За УАЗ такъв датчик трябва да сработва при 75/70 градуса или по-ниско (не е много важно колко точно по-ниско, но перката ще върти излишно продължително. Такава схема на свързване има единствен недостатък, че се държи лошо при частично запушване на охладителната уредба със замърсявания или въздушни/парни тапи.

                                По-отказоустойчива схема е с термодатчик горе, на входа на радиатора. В такъв случай датчикът трябва да е 97/92 или 100/95 градуса и наистина силно зависи от температурите на сработване на термостата. Такава схема, обаче, осигурява непрекъснати колебания на температурата около горната граница на термостата. Поставянето на по-студен датчик пък убива бързо перката, защото тя тръгва при загряване на двигателя и не спира през цялото пътуване.
                                Именно. На входа на радиатора не е много смислено да се монтира датчик. Аз си го представям на изхода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X