Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
    Газаджиите, работещи с дилъра на марката ги слагат там "оригинално". Ама стоят по-дискретно - тази определено изглежда виснала и пред изпадане...
    Понеже чат пат заглеждам обяви разни ,не излизат ли от завода с газ или дилърите ги монтират допълнително.Леглата на изпускателните клапани предвидени ли са за работа при по висока температура и т.н ?
    Тея мотори имат ли нещо предвидено за лпг или кой колкото изкара
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Great wall hover Cuv 2008-2009 г. ,примерно натоварен постоянно със 300 кг. Отзад,какъв разход градско газ би дал ,да предположим постоянно задръстване и климатик?

      В общи случаи карам пикап който ми отесня ,отделно събота и неделя ми трябва кола която да може да качи 4 човека.Гледам кадита пътнически,но не мисля че ще ми свършат работа,понеже багажното зад втория ред седалки е никакъв


      На този hover Cuv ,ми се струва че има място зад втория ред ,а и едната задна седалка май се маха.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Анатолий , пикапа ми харчеше 18 газ .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ... не излизат ли от завода с газ или дилърите ги монтират...
          От завода не, дилърски схеми са...

          Щото знаех тоя, дето ги слагаше на варнеските преди време - газаджия на приятел, ма слагал на ГрейтУолите (при това течна фаза), та бил от големите корифеи...
          Пък за клапани и леглата им - нямам идея (ама едва ли са специално различни за газифицираните)...
          SUZUKI V-STROM 1000
          Jeep Cherokee 2.5CRD
          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
          о889 525 о74 - Владо

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            В общи случаи карам пикап който ми отесня ,отделно събота и неделя ми трябва кола която да може да качи 4 човека.Гледам кадита пътнически,но не мисля че ще ми свършат работа,понеже багажното зад втория ред седалки е никакъв.
            Значи не гледаш правилното Кади Макси - има метър зад 3-тия ред седалки чудна кола за майстори с много инструмент.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Здравейте, налага ми се да сменя съединител на Hover H5 2011 ....дотук добре проблемът ми е че двигателя ми е 4G69S4 а не 4G64 който доколкото разбрах имат повечето колеги, бих искал да помоля които е с 4G69S4 да каже какъв съединител е сложил и откъде го е купил /евентуално/. Звънях в Тандер откъдето ми казаха че нямало разлика в съединителите според тях щото " ние ховър с различен съединител не сме имали". Благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от exoticplants Преглед на мнение
                така е със служебните , моя стийд вече е на почти 190 хиляди и е като нов, сори майка
                Онзи ден единия от Стийд 5-ците издуха гарнитура. На 50 000км. От Продавача - в Пловдив, обясниха, че това било фабричен дефект. Отстраняват гаранционно. Казаха също, че и другите 5-ци щели да минят по този път...Твоята е на 190 000, сменял ли си гарнитура на главата досега?

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от maestro75 Преглед на мнение
                  Онзи ден единия от Стийд 5-ците издуха гарнитура. На 50 000км. От Продавача - в Пловдив, обясниха, че това било фабричен дефект. Отстраняват гаранционно. Казаха също, че и другите 5-ци щели да минят по този път...Твоята е на 190 000, сменял ли си гарнитура на главата досега?
                  Моят е на близо 170 000. Гарнитура не е сменявана. В момента се жули като служебен дори. Но от много километри е само на бензин. Нямам нерви да се занимавам с газ.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
                    Моят е на близо 170 000. Гарнитура не е сменявана. В момента се жули като служебен дори. Но от много километри е само на бензин. Нямам нерви да се занимавам с газ.
                    и какъв ти е разхода на бензин колега?
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
                      и какъв ти е разхода на бензин колега?
                      Между 11 и 14 литра на 100 километра. Като градско и извънградско са относително по равно. Гумите са 265/70/16 all tarrain.

                      Коментар


                      • Здравйте колеги,

                        За първи път пиша във форума. Изчетох цялата тема, тъй като се колебаех относно марката. Като цяло съм се насочил към Great Wall тъй като подръжката не е прекалено скъпа като цени.
                        Колегата vencibull ме вдъхнови с неговия проект(поздравления за свършената работа) . Та по темата - насочил съм се към Great Wall Hover Cuv 2.4 бензин и съответно от гледане по сайтовете се спрях на една бройка, която обаче се намира в Гоце Делчев, а аз съм в Бургас. Ако има някой съфорумец в района и му се занимава бих бил много благодарен като (ако) има време да види колата и изкаже мнение.
                        Става въпрос за тази бройка https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=djdg98

                        Благодаря предварително!

                        Коментар


                        • Колега,взе ли Ховър?
                          https://m.auto.bg/obiava/80309694/sh...2#&gid=1&pid=2
                          Виж това животно... със същия двигател и трансмисия е...на Мицубиши Паджеро и L200
                          като на Ховърите.
                          И аз дълго време търсих и накрая го видях това и се влюбих...
                          На кратко... китайското BMW X5.(на купе), фарове на TLC 120 Prado(и табло от TLC).
                          Успех.
                          Последно редактирано от lakatnika; 28-12-19, 23:20.
                          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                          Краси
                          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                          Коментар


                          • Да попитам, Стиид 5 2.4, сменен антифриз, капачка, термостат, измит радиатор (Отвън). Като работи на място на бензин, ( За газ не знам, помпата не работи ) температурата през 3 минути от 90 отива на 95, включва се перката, пада до 88-89 и всичко се повтаря, нормално ли е ? При вас така ли е ?

                            Коментар


                            • Здравейте колеги, скоро не съм писал, но да споделя малко инфо.
                              Кардана на стените е малко лабав - шлиците са кекави и моя разбира се почина. Искаха ми неприличната сума от 500лв за рециклиране, която отказах да заплатя та потърсих заместител. Оказа се че някой от нисанските кардани ( не съм сигурен кой ) пасва перфектно, дори каретата са еднакви, та само трябваше да се сменят фланците на каретата към раздатката и диференциала. Кардана е около 20% по-голям като диаметър, а шлиците са поне 50% по големи така като гледам. Не съм го правил аз, така че не съм сигурен от кой нисан пасва и колко точно е дълъг.
                              Друго ново което открих е че моя котор с 2.5 дизел ( на исузу ) е с тази турбина MHI TF035HM 49135-06910 - която се оказа че слагат на форд транзит 2.4 90к.с.
                              Сега въпроса е, гледам форд транзит 2.4 имат и 115 и 120 и 125к.с версии - дали разликата е само в турбините и дали ако взема от тях турбо и го бодна на моя ще се живне повечко? Разбира се, ще трябва и нафта да му се пусне малко, това е ясно. Иска ми се да му подаря едни 20-25 коня, защото в момента е 109 и като карам извънградско на големите баири по магистралите се задъхва и повече от 90км/ч трудно ги вдига.

                              Поздрави

                              Коментар


                              • Така, реших първо да направя ремап, пък след това ще мислим как да го засилваме още. Вчера го оставих да му пипнат ЕКУ-то и останах доста доволен от резултата. В ниските обороти разликата е значителна, турбото развърта на около 1400 оборота, преди беше около 1700. Няма го глъхненето в ниските, колата живна. Утре ще пътувам на дълъг път и ще видя как се държи по баирите.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X