Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Drafter Преглед на мнение
    От една седмица си комуникирам с техниците от Тандер сервиз. Направиха сравнение на раздатъчните кутии на моя модел (ховер 3 с 2 лоста) и с моделите на произвежданите в Ловеч....и резултатът е, че кутиите се различават.
    И съответно ми казаха, че не могат да сменят семеринга, понеже тези семеринги ги нямало в България.
    Също така казаха, че има и други хора идващи при тях с подобен теч и със същия модел джип.
    И сега какво правим? Шах с пешките....доливане на масло или пак опирам до опит с добавка...
    Доколкото разбрах, мога да карам само със задното задвижване, ако в раздатъчната кутия няма масло, т.е. тя не работи, когато джипа е 2х2. Така ли е?
    Нема как грейт уол да са измислили и конструирали тоя семеринг. Почти всичко по тая кола е взаимстванл от други марки. Намери някой свестен майстор да свали тая пущина и в магазин за семеринги провери дали няма такъв. Ако няма което ще е странно, но да речем си карък - братята руснаци веднага ше кажат от какво става, ако и те не могат никой не мож да ни помогне.

    П.П ако искаш звънни 0894 26 81 82 Венци. Ако си от софия може да пием по бира, ако си от другаде ще те насоча към един пич в руския форум където е много навътре с тия нашите кошове

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Ако знаеш размера на семеринга има няколко опции. Не знам за кой точно говориш, защото не е само един семеринг на раздатката.

      2402200-D01 Oil seal assembly - размер 42х75х11/18
      1900044009 - Сальник раздат.коробки - размер 36x52x10
      1802021 SY - Сальник ел. раздатки - 40x62x10

      Като цяло щом от Тандер не се наемат да го правят или си го свали сам или потърси майстор да го свали и се търси по размер. Варианти има, в най-лошия ще чакаш доставка от алиекспрес около 30-40дни, или ще се докара от Русия. Ако ще го поръчваш от Русия кажи, аз също съм си харесал неща от там и ще си направиме партия.

      Поздрави.

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Само да вметна, че в Казанлък правят семеринги и О пръстени по поръчка. Сваляте стария и мерите, или им го пращате. Може да си избирате и материала. Цената е по-висока, но не е ненормална. Става за 1-2 дни.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Очевидно в тандер или са нефелни или не им се занимава
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Очевидно в тандер или са нефелни или не им се занимава
            Мисля, че просто не им се занимава, защото в тия сервизи ако не го намерят по supplier part number изобщо не се занимават да гледат. Ни размери, ни нищо. Като кон с капаци. Щом има опция и по поръчка да се правят семеринги в Казанлък аз може би ще се възползвам в някой етап. Дали е възможно да споделите координати на фирмата?

            Поздрави

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Фирмата е Теда, потърси им сайта. Наскоро ми правиха някакви супер крив размер О пръстени. Преди години направиха К маншети за един руски шлайф на 40 години, по мостра от старите, държат.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Очевидно в тандер или са нефелни или не им се занимава
                Баш де.

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Само да вметна, че в Казанлък правят семеринги и О пръстени по поръчка. Сваляте стария и мерите, или им го пращате. Може да си избирате и материала. Цената е по-висока, но не е ненормална. Става за 1-2 дни.
                И в София правят всичко.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42686648_2169296276427697_9054919734423715840_n.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5799629
                  Нека се похваля с новата придобивка от близо седмица.Дувара е 2011 година ,газ бензин за сега съм доволен от китайчето след първите почти хиляда километра

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Колеги, иде зима, единия ми стийд, дъртия уингъл от 2012 година с единична кабина е с нови зимни гуми, на има няма 5,6 хиляди километра с марката Фалкен, , тъй като е само със задно задвижване , естествено, че са отзад. От няколко дни съм пред дилемата, какви гуми да му туря отпред , зимни или всесезонни. Автомобила се кара само в Пловдивско, по равно, чат пат по стръмно, ходя, през зимата до Гърция , през Маказа, ама там трудно е да ме изненада сняг, но се случва. Пред дилемата съм , размерите са ми 235/70/16 , ако сложа 245/70/16, проблем ли ще е , ако въобще има такива гуми де И другия ми въпрос е , понеже като го товаря го товаря здраво, на два пъти му качвам по 1230 кг и така минавам 225 км , малко по магистрала и от Маказа до Пловдив. Та дайте акъл за какви гуми да му сложа и отпред, или задните да ги сложа там, а отзад да му взема нови на нула км ??? Въпроса е спешен, че в сряда тръгвам на дълъг път, а предните са доста зле.

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Старите отпред, а отзад зимни товарни.Тоя товар му е бая като тежест та помисли в тази насока.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Старите отпред, а отзад зимни товарни.Тоя товар му е бая като тежест та помисли в тази насока.
                        старите са на 5,6 хиляди, почти нови, взех ги януари тази година, какво значи товарни, дай малко пояснения или примери, тъкмо разглеждам разни сайтове за гуми

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от exoticplants Преглед на мнение
                          старите са на 5,6 хиляди, почти нови, взех ги януари тази година, какво значи товарни, дай малко пояснения или примери, тъкмо разглеждам разни сайтове за гуми
                          Товарния индекс върху гумите.

                          Обаче ме съмнява че нито размера,нито комфорта ще ти харесат,товарните са по здрави,носят повече,отстрани са усилени за да носят,но са по шумни ,по твърди и по ограничени като размер.

                          п.п Тон и двеста са много за тази машина.Ще я амортизираш незабележимо
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            мисля, че индекс 106 е нормален, над него е малко пресилено, какво ще кажеш ?

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              BFGoodrich All Terrain T/A на мен най-си ми допадат, за пореден път ще си купя пак нови!

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Някой да знае нещо за балансиращите валове на бензиновия двигател на великата стена? Ремонт нещо???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X