Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Май си за съединител, но през теуевизора толку.

    Относно диска, нямаш никакъв проблем, но има и друго решение доста по-подходящо за теб, ама да не цапане излишно темата, по телефона или на кафета или бири.
    Ще звънна за по кафе да кажеш какво ти е на ум, че с частите за тоя туч много трудно.

    Благодаря на всички, ще споделя като го отремонтирам.

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
      Ще звънна за по кафе да кажеш какво ти е на ум, че с частите за тоя туч много трудно.

      Благодаря на всички, ще споделя като го отремонтирам.
      Като намериш време свиркай.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        За части звънкай 0876224282. За акъл също.

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Такааа...покарах още малко и обърнах специално внимание на превключването. За мое учудване днес нямах никакъв проблем с превключването освен ако не става над и около 2300 оборота. Май не е съединител, та ако някой има предположения или предложение за майстор в софия на който мога да се доверя - моля да сподели.
          Благодаря на Гецата и Джоу за помощта.
          Поздрави

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
            Такааа...покарах още малко и обърнах специално внимание на превключването. За мое учудване днес нямах никакъв проблем с превключването освен ако не става над и около 2300 оборота. Май не е съединител, та ако някой има предположения или предложение за майстор в софия на който мога да се доверя - моля да сподели.
            Благодаря на Гецата и Джоу за помощта.
            Поздрави
            Имам точният човек за теб, който ти е през една река разстояние.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Сега да споделя какво стана с теча от раздатъчната кутия.
              Оказа се, че и двата семеринга (на вход и на изход от кутията пропускат масло-бяха сложени семеринги с по-малък диаметър от предишния собственик). Намерих един свестен майстор в кв. Павлово, който свали кутията и намери семеринги с подходящите размери ( за коли от други марки). Смени ги, запълнихме кутията с масло (общо 300лв ми излезе тази услуга) и след малко шофиране се оказа, че сега има теч отгоре на кутията-скъсани са маншоните на двата лоста и оттам изтича масло. Сега чакам да намери подобни маншони пак според размера на планката за хващането им, но вече 10 дена не успява да намери.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Не съм предполагал, че Грейт Уол от Ловеч и китайският Грейт Уол ще имат различни детайли и части. Сега за всеки възникнал проблем по джипа ще се чудя дали ще може да се отстрани или не...Куца работа. Предстои смяна на съединител-От МИТВАС ми поискаха 1000лв ( за новия + монтаж). Нещо скъпичко ми звучи, как мислите?
                Последно редактирано от Drafter; 25-10-18, 13:21.

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Питай тукашния доставчик дали го има и после, ако ти хареса цената, питай новонамерения майстор колко ще иска за смяната.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Първоначално публикуван от Drafter Преглед на мнение
                    Не съм предполагал, че Грейт Уол от Ловеч и китайският Грейт Уол ще имат различни детайли и части. Сега за всеки възникнал проблем по джипа ще се чудя дали ще може да се отстрани или не...Куца работа. Предстои смяна на съединител-От МИТВАС ми поискаха 1000лв ( за новия + монтаж). Нещо скъпичко ми звучи, как мислите?
                    Според мен са много пари за съединител, във всеки магазин за авто части има съединител за Мицубиши Л200 на цена от 250 до 500 лв за комплект , твоят е такъв .....ето пример от случаен сайт...а за работа е към 100, 200 лвСЪЕДИНИТЕЛ КОМПЛЕКТ MITSUBISHI L 200 (1996-) 2.4 4x4 - VALEO

                    СЪЕДИНИТЕЛ КОМПЛЕКТ за автомобили марка MITSUBISHI модел L 200 модификация 2.4 4x4 вид купе: пикап, кубатура на двигател: 2351Ccm, конски сили: 132к.с./Hp, код на двигател: 4G64, тонаж: -, година на производство: 06/1996-, диаметър 1 [mm] - 228,нова част - ,версия - CP,диаметър 2 [mm] - 228,брой на зъбите - 23,профил на главината - 26,2 - VALEO Кат. № 826541
                    Цена: 296.00лв


                    Красимир Йотов

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Първоначално публикуван от kty Преглед на мнение
                      Според мен са много пари за съединител, във всеки магазин за авто части има съединител за Мицубиши Л200 на цена от 250 до 500 лв за комплект , твоят е такъв .....ето пример от случаен сайт...а за работа е към 100, 200 лвСЪЕДИНИТЕЛ КОМПЛЕКТ MITSUBISHI L 200 (1996-) 2.4 4x4 - VALEO

                      СЪЕДИНИТЕЛ КОМПЛЕКТ за автомобили марка MITSUBISHI модел L 200 модификация 2.4 4x4 вид купе: пикап, кубатура на двигател: 2351Ccm, конски сили: 132к.с./Hp, код на двигател: 4G64, тонаж: -, година на производство: 06/1996-, диаметър 1 [mm] - 228,нова част - ,версия - CP,диаметър 2 [mm] - 228,брой на зъбите - 23,профил на главината - 26,2 - VALEO Кат. № 826541
                      Цена: 296.00лв


                      И на мен много пари ми се видяха. Тея в МИТВАС си смятат по 50лв на 1 час труд....
                      Сигурен ли си, че точно това е съединителя за моя модел?
                      Имам сервизна книжка (на италиански) и ще потърся в нея дали има посочен точен модел на съединителя.
                      Знам, че двигателят е на Мицубиши и е доста стара модификация.

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Аз карам същият като твоят, за двигател ,скоростна кутия ,купуваш части за MITSUBISHI модел L 200 двигател: 4G64 от 2006 та година , накладки главини дискове , купуваш за опел фронтера А
                        Красимир Йотов

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Първоначално публикуван от kty Преглед на мнение
                          Аз карам същият като твоят, за двигател ,скоростна кутия ,купуваш части за MITSUBISHI модел L 200 двигател: 4G64 от 2006 та година , накладки главини дискове , купуваш за опел фронтера А
                          ОК.
                          Между другото накладки-задни сменях пролетта и станаха от българския Н5.

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от Drafter Преглед на мнение
                            ОК.
                            Между другото накладки-задни сменях пролетта и станаха от българския Н5.
                            Каква беше цената на задните накладки от Н5, защото аз купих за фронтера А и струваха 20 лв (4 бр) . За сравнение питам.
                            Красимир Йотов

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Първоначално публикуван от kty Преглед на мнение
                              Каква беше цената на задните накладки от Н5, защото аз купих за фронтера А и струваха 20 лв (4 бр) . За сравнение питам.
                              40 лева за 2 комплекта. Монтажа май беше отделно.

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Здравейте колеги.

                                Имах случка включваща скрита релса в храстите и дърво, като крайния резултат е ясен
                                Проблемната част е предно дясно колело, където изкривих горен носач, горен и долен шарнир и скъсах кормилен накрайник. Смених всичко с ново, няма видими изкривявания на шаси или шенкел, но гумата седи видимо крива. Тъй като не е в София и няма как да я докарам сама по този начин се опитвам да я отрвмонтирам сам на място, обаче не мога да измисля каква би могла да е причината за тази позиция на гумата. Прилагам снимки и ако някой има идеи са добре дошли.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-11-06-09-28-16-1.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5801921
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-11-06-09-28-11-1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5801922
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2018-11-06-09-28-13-1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5801923

                                Виждате разликата отляво и отдясно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X