Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Благодаря ти Калине, значи се намират части . И колко струваше това удоволствие?
    Чета , че по окачване и ходова част всичко е от Исузу /само не пише от кой модел/ , а по двигател и скоростна кутия Митсубиши. Вярно ли е?

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      350-370 лв някъде отидоха за части,от Тех-ко се купуваха като ни минаха с отстъпката малко,та ги взе човека без. Аз само ги сменявах. Мотора със сигурност е Митсубиши,за другото нямам наблюдения.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Бензиновия двигател е Митсубиши. На раздатката мярнах лого ZF. SUV модела се среща и с ръчно превключване на раздатката /май е доста по добре с оглед дълговечност/. Често ги внасят от Италия - корозия нямат или е рядкост. Части се намират и оригинал и аналози. В руските форуми на китаеводите има подробни списъци на аналози, части, тунинг и т.н. Засега само за ел. моторчето за управление на раздатката не съм срещал аналог/стана дума за такова в другия форум/, но вероятно и то не е екзотика. Пък и ако вземеш с ръчно управление няма да те вълнува.
        Последно редактирано от JI_GIT; 11-01-15, 23:16. Причина: допълнение
        Пироните и чалга певиците си приличат по това, че ако не ги чукат, няма да пробият.
        Пиронът, който стърчи за награда получава... чук, чук, чук!

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Моят е бензинов,с моторчета на раздатката и тя е Борг Уорнър.

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Сняг Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0071.jpg
Прегледи:2
Размер:154.0 КБ
ID:5638143 кал Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3063.jpg
Прегледи:4
Размер:202.8 КБ
ID:5638144 на без лебедката сме зле
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Моят "китаец" стана на 75 000.
              Беше обслужен и няма намерени проблеми.
              За сега няма шумове и тракане в купето и от окачване.Газовата се закрепи и няма проблеми.Средният разход варира от 13 до 15 газ.
              Преди 5000 един от двата маркуча за парното предаде богу дух.При някои от сервизните посещения не е бил закрепен към придържащата го скоба и се бе протрил.
              Волана си е за претапициране,както и маншона на скоростния лост.Наложи се заварка на една шина на шофьорската седалка.
              Пластмасовата кора под двигателя е за изхвърляне,но има метална оригиналана.
              Планирам да го сложа на 245/75/16 и ще ви кажа как ги понася.

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                ... без лебедката сме зле
                Може и снимката да ме подвежда, но ми се струва, че проблема не е в китаеца, а в острата липса на подходящи гуми?
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  а в острата липса на подходящи гуми?
                  Е това е очевадно,ама в големите фирми или не са чували за кални гуми или не им се дават парета.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Може и снимката да ме подвежда, но ми се струва, че проблема не е в китаеца, а в острата липса на подходящи гуми?
                    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                    Е това е очевадно,ама в големите фирми или не са чували за кални гуми или не им се дават парета.
                    Правилно сте забелязали ...началството ме е обуло със зимни гуми ( кЕтайски ) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0866.jpg
Прегледи:2
Размер:152.7 КБ
ID:5640137...а с тях в гората ...виж по горе
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Две слаби места по машината ...за 59000 км . успя да разбие висящия лагер на задния кардан и едно каре на предния.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Миналия ден, докато се прибирах по магистралата, в продължение на стотина километра карах зад един китаец. 140-145 км/ч, не забелязах да са му проблемни. Вярно, не знам хората вътре как са се чувствали и дали е било шумотевица и т.н., но поне отстрани погледнато, Грейт Уол-а си се справяше съвсем прилично, имайки предвид силният страничен, а на моменти - и насрещен вятър. Чудя се, дали наистина не му стигат киловатите или тия, дето се оплакват, са се поразглезили повечко?

                        П.П. Километража ми е верен ... не ме питайте от къде знам
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Не знам за тая скорост как е , но ако го караш под 100 дава около 9 газ ......
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Миналия ден, докато се прибирах по магистралата, в продължение на стотина километра карах зад един китаец. 140-145 км/ч, не забелязах да са му проблемни. Вярно, не знам хората вътре как са се чувствали и дали е било шумотевица и т.н., но поне отстрани погледнато, Грейт Уол-а си се справяше съвсем прилично, имайки предвид силният страничен, а на моменти - и насрещен вятър. Чудя се, дали наистина не му стигат киловатите или тия, дето се оплакват, са се поразглезили повечко?

                            П.П. Километража ми е верен ... не ме питайте от къде знам
                            Нямам проблем и на 160км/ч.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Кое е това място?



                              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                              По " пътя " .[ATTACH=CONFIG]700489[/ATTACH]

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Първоначално публикуван от JI_GIT Преглед на мнение
                                Части се намират и оригинал и аналози.
                                Кажи къде ги търсиш тези аналози? /то аналог на китайско какво ли ще е /
                                Щото се видях в чудо с цените на оригиналните китайци: огледало странично-360лв, броня предна-600лв...
                                На сърбела майката му е чесането.
                                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X