Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Great Wall - плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Great Wall - плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    След като уплътненията са толкова кьопави (ако изобщо ги има де), мацайте яко с технически вазелин и проблема приключва. Естествено, има и специализирани препарати за целта, но се намират по-трудно. Вазелина е 7 кинта килото по спомен. на малки разфасовки (по 5 грама) излиза около 30 пъти по-скъпо
    Служебни и скоро ще се сдават ....
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: Great Wall - плюсове и минуси

      Здравеите колеги,да се разпиша и аз.Преди година инещо пуснах подобна тема и след малко размисли купих H3 с два лоста 2007 на 150000.,Нямам никакви проблеми и забележки , само е малко муден. Минах през всички перипетии и знам всичко как и колко.Ако някой иска да знае нещо,питаите тук или на тел 0878492917 Симо.Поздрави!

      Коментар


      • От: Great Wall - плюсове и минуси

        Жегата не прощава на никой , даже и на Грейт Уол ...вчера слетобед не можах да заредя газ , колегата също. Вкара за 10 стотинки и спира. Няколко пъти пробвах и се отказах . Тази сутрин рано докато е хладно заредих без проблем.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Great Wall - плюсове и минуси

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Жегата не прощава на никой , даже и на Грейт Уол ...вчера слетобед не можах да заредя газ , колегата също. Вкара за 10 стотинки и спира. Няколко пъти пробвах и се отказах . Тази сутрин рано докато е хладно заредих без проблем.
          Проблема не е от марката. преди 2-3 дни го ядохме същия с един Пасат.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Great Wall - плюсове и минуси

            Първоначално публикуван от mvassilev Преглед на мнение
            Ясно, мерси. Предполагам бензиновите ще са дори по-тихи.
            До колкото съм запознат бензиновите са 1,5 турбо, но не съм много сигурен има ли ги в продажба в БГ. Аз купих 2.0 дизел -143 к.с.
            За сега съм изминал 13000 км. и няма сериозни забележки. Още като я взех не бяха закоплачи една тръба на климатика , но за около 1-2 откриха какво е и отстраниха проблема. При потегляне се чуваше нещо да тропа по купето. Иначе са много добре шумоизолирани и при 180 на магистрала шума е много слаб. Добър разход на гориво около 8,2 смесен. Единтственото което е като забележка , между 2 ра и 3 та предавка има турбо дупка и доста се усеща. Мисля си че с един чип всичко ще се реши, но на 15000 ще ходя да сменят масла и филтри и ще питам какво може да се направи по въпроса.
            Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

            Коментар


            • От: Great Wall - плюсове и минуси

              Да споделя за новия проблем с пикапа , който е на 70 000 км. Появи се затягане на волана в права посока , като навия повече е добре ....ще се ходи на сервиз.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Да споделя за новия проблем с пикапа , който е на 70 000 км. Появи се затягане на волана в права посока , като навия повече е добре ....ще се ходи на сервиз.
                Най- вероятно каре на кормилния прът. И аз го смених.

                Коментар


                • От: Great Wall - плюсове и минуси

                  Аз бера ядове със сервиза.
                  Закриха този на Литекс моторс и сега в София останаха два сервиза: Тандер(Евросервиз) и Митвас.
                  В Тандер пикапа е от 2 седмици и още го чакам.Оплакването беше от газовата(прехвърля на бензин по свое усмотрение дори, когато е пълна с газ).
                  Имаше и едно скърцане при движение с ниска скорост(като от висящ лагер).
                  Е още чакам да стане колата.
                  Ще пробвам при Митвас как е следващия път.

                  Коментар


                  • От: Great Wall - плюсове и минуси

                    Колеги има ли вече мнение от кой сервиз на great wall в софия сте по доволни . Ще съм благодарен за всеки коментар .

                    Ориентирал съм се към покупка на пикап , според вас кои са предимствата и недостатъците за гората при бензиновия и дизеловия вариант ? Имах удоволствието да покарам тестово дизеловия и то в приятната компания на мой приятели съфорумци , пикапа ме впечатли с добрата си работа , на бавни забравяш за 1 скорост както ме посъветва мой приятел от форума , само на 2 скорост и бавни се справи със всеки стръмен баир без проблеми , опитах да кача един стръмен баир на 1 ва бавни , все пак бях я взел за тестване, но не успях да го кача , на 2 ра бавни без проблем ! това наистина ме впечатли много !
                    Открихме че дифа на дизела е отляво а не отдясно като на повечето пикапи . това означава че не е взаимозаменяем , но ако е достатъчно здрав не би трябвало да е проблем че е отляво .

                    Относно гумите , това е официалният отговор от фирмата който получих :


                    Здравейте,


                    В отговор на допълнителните въпроси, които възникнаха днес, искам да информирам за следното:


                    1. Максималният размер гуми, които са одобрени от завода-производител за този модел са 245/75/16. Това се равнява на повишаване на клиренса с допълнителни 3 см.

                    2. Друг метод за допълнително повишаване на клиренса е заводска регулация на предните торсиони, които могат да спомогнат за повишение от до 5 см.


                    Надявам се да съм бил полезен с мойто инфо и ще бъда благодарен за мненията ви относно дизел или бензин ? и кой сервиз препоръчвате?

                    Коментар


                    • От: Great Wall - плюсове и минуси

                      Бензиновия е по добър за офроуд, върви и на ниски обороти за разлика от дизела.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Great Wall - плюсове и минуси

                        Не си карайте колата в Тандер(Евросервиз). Близо три седмици отвися. Никой не се обажда да те държи в течение на ремонта. Когато се обадиш за инфо се държат изключително непрофесионално и нагло(за приемчик са сложили една лелка, която ...). Газовата не е оправена, явно ще го бутат така до изтичане на гаранцията. Другият проблем беше отстранен. Смениха и един ресьор, който имал счупен лист(по гаранция).
                        Сменили са и моторчето за празния ход, сложили са Топран не и оригинално.
                        Записах час за обслужване на 90 000 в Митвас. Там пък им бил повреден тестера за газовата. Ще видим тяхното ниво на обслужване.
                        Изводите ми са, че Литекс не ги е грижа май за клиента. Нещата отиват на зле според мен.
                        Иначе за сега нямам проблеми с корозия и тропащи интериорни пластмаси. Всичко освен газовата е ОК.

                        Коментар


                        • От: Great Wall - плюсове и минуси

                          Това за моторчето за празния ход сигурно и при мен е прецакано щото си дига / сваля оборотите както му е кеф ...утре ако успея ще стигна да сервиза .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Great Wall - плюсове и минуси

                            Моторчето е стандартно и не е скъпо и това ме учуди, че са сложили менте.

                            Давам рапорт за обслужването на 90 000 километра.

                            Бяха сменени следните неща: Двигателно масло (Енеос), масло в диференциали (Кастрол), масло в раздатка (Кастрол), Масло в сервоусилвател на волана, спирачна течност, ангренаж, всички филтри, свещи, аксесоарни ремъци.
                            Сметката бе 1212 лева с ДДС.
                            Хората се справиха в рамките на ден.
                            Много бързо и коректно приемат и предават колата.
                            Останах доволен от сервиза.
                            Това е от мен. Ще чакам 100 000- дния юбилей за нов рапорт.

                            Коментар


                            • От: Great Wall - плюсове и минуси

                              Здравейте и за много години.
                              Добрият тон предполага някакво новогодишно приветствие...

                              Ние лодкарите си пожелаваме освен вятър в платната и 7 фута вода под кила.
                              Аз какво да пожелая тук: 80 см кал под картера?
                              Кой каквото си хареса

                              Е, на темата:
                              Станах собственик на нов Steed 5 малко по неволя. Друга история...

                              По тази причина преди 10 дни изчетох всичо публикувано тук.

                              Не съм фен на китайските продукти, но ми харесва начинът им на китайските другари да направят
                              разумна корекция на свръхоценените от някои производители (Стария свят и Щатите) продукти.
                              Това също е отделна тема...

                              Това, което прочетох като впечатления тук и фактът, че имаме от 2 години Ховър в офиса и колегата определено е доволен,
                              ме каза да се надявам, че ще се спогодим и с Жребчето.

                              Ето какво намерих: https://www.youtube.com/watch?v=01fBdC0ivNI Тест на Стиида в Саваната на Южна Африка.

                              Коментар


                              • От: Great Wall - плюсове и минуси

                                Колега, има китайско и китайско.Карам пикапа 4-та година 40000км половината по водоеми с лодка 4метрова.Камиончето си върши работата чудесно-четрима в кабината хардтопа пълен до тавана плюс лодката пълна до покривалото с кво ли не.По магистралата не се състезавам но около водоемите се спускам и качвам без проблеми.По обслужването до тук маслата ги сменям по рано от предвиденото, накладки по схемата на обслужване,отдолу съм го обезопасил с под картерна ламарина-върши работа.Пикапа за парата си е супер е има си дребни забележки но кой ли ги няма.Щом ние се спогодихме с Кладенчето нема начин да не се спогодите с Жребчето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X