Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рама за раздатката-дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рама за раздатката-дискусия

    Колеги вижте този линк http://autoclub.tomsk.ru/viewtopic.php?t=358. Доколкото успях да предведа е доста добре за вибрации и шум. Тъй като при мен беше леко прогнило около местата за захващане на раздатката и се наложи за се заваря и сега раздатката е леко на криво. Не може да се изправи.
    Искам да дискутираме тази рама, кой какви виждания има, плюсове и минуси, някой слагал и е нещо подобно и така нататък. Как му се вижда чертежа?
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от toni188; 14-01-10, 14:48. Причина: допълнение

  • #2
    До: Рама за раздатката-дискусия

    Няма какво да се дискутира.
    Вземаш тоя чарк от Шевролет Нива, слагаш го, и започваш да се наслаждаваш на живота. Нивоводите така и правят, известен стар проблем.
    Между другото, някога така е било и проектирано. После за поевтиняване на конвейера е заминало това, което сега знаем като Нива. А Шевинивата е началния проект със сменени тенекии.

    Коментар


    • #3
      До: Рама за раздатката-дискусия

      А дали се продава като отделна резервна част тази рамка за Шеви-нивата или си я сваляш с флекса
      VAZ 21214-Niva
      Grand Vitara 2.0 i V6 DB

      Коментар


      • #4
        До: Рама за раздатката-дискусия

        Е то ако го има готово е още по-добре. От сайта има скици на това да си го завариш сам.

        Коментар


        • #5
          До: Рама за раздатката-дискусия

          Не вярвам да се продава по магазините, но щом е стандартна част, то няма как да не може да се изпише. Предполагам обаче ще трябва да се събере бройка и да се говори с вносител на части.

          Вариант 2 - изработка по поръчка.

          Честно казано така доколкото чета е добър "ъпгрейд".

          П.С. Ще поръчам да ми сгънат една такава конструкция другата седмица. Дано мерките отговарят точно
          Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 14-01-10, 15:01.

          Коментар


          • #6
            До: Рама за раздатката-дискусия

            Правих тази конструкция на бившата ми Нива,но я изхвърлих след време,поради един много сериозен недостатък-при преодоляване на по-дълбоки коловози и гърбици там където преди минавах,с нея ми опираше- а дори и неможех да мина.Иначе си има и свойте положителни страни,но в моя случай ми пречеше като се има в предвид къде я карах.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              До: Рама за раздатката-дискусия

              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
              Правих тази конструкция на бившата ми Нива,но я изхвърлих след време,поради един много сериозен недостатък-при преодоляване на по-дълбоки коловози и гърбици там където преди минавах,с нея ми опираше- а дори и неможех да мина.Иначе си има и свойте положителни страни,но в моя случай ми пречеше като се има в предвид къде я карах.
              Случайно да пазиш изхвърленото? За моята Нива експлоатирана в паркетни условия ще е перфектно

              Коментар


              • #8
                До: Рама за раздатката-дискусия

                http://www.niva-faq.msk.ru/

                Коментар


                • #9
                  До: Рама за раздатката-дискусия

                  Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                  Случайно да пазиш изхвърленото? За моята Нива експлоатирана в паркетни условия ще е перфектно
                  За съжаление не я пазя,но не се прави трудно.Да за теб ще е перфектно.
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Рама за раздатката-дискусия

                    А като центроване и вибрации как беше, имам предвид в сравнение със предното захващане.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Рама за раздатката-дискусия

                      Такава рамка мислех да си правя още преди година,но именно поради намалената проходимост се отказах-за мен това хич не е маловажно.Затова си реших проблема със захващането на раздатката с разпробиване на пода,леко подсилване и "пускане" на болтове 10мм. за надеждното и закрепване.За сега това ми е напълно достатъчно,като здравина и възможност за добра геометрична проходимост.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Рама за раздатката-дискусия

                        Здрствейте колеги аз съм правил нещо подобно и съм много доволен в интерес на истината. Вибрациите намаляха значително не че ги няма но определено са по-малко. При потегляве вече не ми се налага да подавам газ повече от необходимото и най-приятния момент в цялата работа е че мога да разговарям със спътниците си и да слушам музика при скорост от 80-90 километра в час нещо, което преди това не ми се получаваше.
                        Ако можеш да прежалиш 4-5 см от просвета при раздатката няма какво да губиш.
                        Land Rover Discovery II 3,9 V8
                        Лада Нива 21214 1,7i

                        Коментар


                        • #13
                          До: Рама за раздатката-дискусия

                          Това наистина ли пада по-ниско от диференциалите? Не ми се вярва тъй, че с какво се намалява клиренса? Това според мен ще закача само на върховете на хълмчета.

                          А вариант да се направи по-фина като размери, но от по-здрав метал?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Рама за раздатката-дискусия

                            Какво ще кажете за по-тънка, но кръгла тръба?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Рама за раздатката-дискусия

                              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                              Това наистина ли пада по-ниско от диференциалите? Не ми се вярва тъй, че с какво се намалява клиренса? Това според мен ще закача само на върховете на хълмчета.

                              А вариант да се направи по-фина като размери, но от по-здрав метал?
                              Не не пада по-носко от дифовете идва на нивото на катализатора, но все пак намалява клиренса точно по средата на автомобила.
                              Land Rover Discovery II 3,9 V8
                              Лада Нива 21214 1,7i

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X