Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рама за раздатката-дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Рама за раздатката-дискусия

    Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
    Чукаме ли бас ,че могат да изчезнат?
    Чукнете здрав бас, пък аз давам моята за опитно зайче

    Коментар


    • #62
      До: Рама за раздатката-дискусия

      Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
      Чукаме ли бас ,че могат да изчезнат?
      бесмисленни басове не чукам

      Коментар


      • #63
        До: Рама за раздатката-дискусия

        Започна проектирането и рязането на желязо. Засега на око всичко пасва. Ще трябва да намеря канал, където да се доореже и монтира в последствие. Засега подготовката изглежда така: рама за раздатка на Лада Нива - подготовка.

        Коментар


        • #64
          До: Рама за раздатката-дискусия

          Много добре върви работа ти. Чакам реални отзиви от постявянето на рамата.

          Коментар


          • #65
            До: Рама за раздатката-дискусия

            Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
            Много добре върви работа ти. Чакам реални отзиви от постявянето на рамата.
            За съжаление ще бъде разтеглено доста във времето поради липса на техника и наличие на много студ и неприятна влага

            Коментар


            • #66
              До: Рама за раздатката-дискусия

              Колеги това го свалих от Руски сайт, според вас как е хванат този винкел към шасито. Че при мен захващането на раздатката е здраво, но лястовицата на скоростите пропадна от едната страна . Чудя се дали не може да се направи рамка която да държи и СК и Р
              Последно редактирано от pepino2829; 14-02-10, 09:13.
              Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

              Коментар


              • #67
                До: Рама за раздатката-дискусия

                Почти всеки собственик на Нива мисли , че купето е слабо място и закрепването на раздаткате е несигурно.
                Така и тези братлета от руския сайт са сложили този винкел - така дъното ( пода ) на купето става уребрено с ВИНКЕЛ и става много по-носимо на товар и здраво .
                Винкела е разпробит с подходящи отвори и е захванат за тези болтове или шпилки . Ако имаш и добър заварчик може спокойно да капнеш винкела на няколко места към пода . Тези болтове отгоре ( отвътре ) главите им са точкувани към купето . Но тези на снимката вероятно са заменени с по голям диаметър и са по дълги за да държат и винкела .
                В последствие този винкел може да се ползва за захващане на щит за кардана и раздатката .
                Аз ако ще слагам - ще сложа от вътре такъв винкел или шина . Махам стелките на пода и слагам какъвто е подходящ . Разпробивам го и става много здраво захващането на всичко под купето .

                Но .... нямам за сега такива идеи ( и дано не се налага).

                Коментар


                • #68
                  До: Рама за раздатката-дискусия

                  Прощавайте за формата от предния пост, но нещо...... А, ето още едно предложение за РК
                  Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                  Коментар


                  • #69
                    До: Рама за раздатката-дискусия

                    Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                    Прощавайте за формата от предния пост, но нещо...... А, ето още едно предложение за РК
                    То и по-горе беше показано подобно като принцип на действие. Номерът на рамата е захващането да бъде за носещите греди и да се разпределят вибрациите. Тук те пак си отиват в купето.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Рама за раздатката-дискусия

                      Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                      То и по-горе беше показано подобно като принцип на действие. Номерът на рамата е захващането да бъде за носещите греди и да се разпределят вибрациите. Тук те пак си отиват в купето.
                      А обърна ли внимание, че на втората снимка всъщност тампона на раздатката се държи на армирана гума погледни добре и ще разбереш идеята.
                      Land Rover Discovery II 3,9 V8
                      Лада Нива 21214 1,7i

                      Коментар


                      • #71
                        До: Рама за раздатката-дискусия

                        Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                        А обърна ли внимание, че на втората снимка всъщност тампона на раздатката се държи на армирана гума погледни добре и ще разбереш идеята.
                        и каква е идеята

                        Коментар


                        • #72
                          До: Рама за раздатката-дискусия

                          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                          и каква е идеята
                          Действа като много (много!) слаб (!) допълнителен тампон, но в общи линии не е нищо специално, което да помага радикално.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Рама за раздатката-дискусия

                            Отдавна го направихме, но забравих да покажа снимки тук. Ето докъде я свърших с моята рама...

                            Сега чакам да ми я боядисат и остава вдигане на колата на канал, допълнително орязване на излишъците и монтаж.

                            Засега по първоначално мерене ще имам сериозен проблем с ауспуха... Ще се чудим откъде да мине, за да "прескочи" рамата "тая гад"
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              До: Рама за раздатката-дискусия

                              Уф, и аз гледах ауспуха как минава и малко съм объркан. Точно където е едната страна на рамата и трябва да се вдига нагоре, а на ръка да се огъва трудно става щото си е дебела тръбата. Май ще трябва дас ходя някъде да ми я огъват.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Рама за раздатката-дискусия

                                Без преправяне на ауспуха с този дизайн няма да стане. На ръка - абсурд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X