Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най-добрата

    Е верно ще го засичаш от 0 до 100 с календара, но пък 6,5 дизел няма как да го умориш. Четох и за някакъв с доработки по охлаждане, окачване и тн. и с някакъв кит за мотора успели 70 коня да му вържат допълнително ако е вярно ще си имаш летящ танк .

    П.П. за Шевито става въпрос..
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • От: Най-добрата

      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
      Е верно ще го засичаш от 0 до 100 с календара, но пък 6,5 дизел няма как да го умориш. Четох и за някакъв с доработки по охлаждане, окачване и тн. и с някакъв кит за мотора успели 70 коня да му вържат допълнително ако е вярно ще си имаш летящ танк .

      П.П. за Шевито става въпрос..
      Е, идеята на този дизел конкретно не е да е бегачка. Има 4.2 на ауди за тая цел, на БМВ и Мерцедес и т.н.
      В стандартна комплектация куплиран към Тойотата мисля, че ще изпълни задачата.

      Коментар


      • От: Най-добрата

        Е ли извода от темата,че в щатите няма дизелови Тойоти....?
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Най-добрата

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Е ли извода от темата,че в щатите няма дизелови Тойоти....?
          Явно има ...3бр. по на север.
          --------------------------------------------------
          [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

          Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
          [/FONT]

          Коментар


          • От: Най-добрата

            Извода е,че на 500 мили от мен или грубо 800 километра няма нещо което да тегли с предна и задна гума,да е под 15 000 долара,да е дизел автоматик с круиз на него и да е под 100 000 мили.Не говорим за Тойота,какво да е.И сьм сигурен,че ако му дам да тьрси и за 25 няма да намери.

            Присаждането го забравете,ще ми струва колкото цялата Тойота.Дьлги постове пиша,но дано ме разберете - тук дулзра взима по 120 кинта на час,механик който не го познавам взима по 80,на приятели по около 35.Аз време да се занимавам с това нямам,те време да ми тьрсят части нямат.................има го само варианта да я закарам там,да и изхвьрля каквото е за хвьрляне / спирачки,радиатори,окачване,гуми с джанти............/ да и сменя консумативите и да си изляза с 3 хилки задница.Айде и 5 да са пак е малка беля.Мотор да сменям па после с това да се чудя като какво да го регистрирам и като какво да мине смог няма да стане.

            Мотора тук е консуматив,номера нямат.Как да му обясня на Китаеца който проверява изгорелите газове,че мотора е Шеви дизел,а не Тойота бензин?Той гледа ВИН номера,клика на компа и му излизат нормите.А то дизел под капака...............Аз едно турбо не мога да сложа на нормален мотор,вие ми мислите смяна на бензинов Тойота с дизелово Шеви.От сега почва да ми се вие свят.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Най-добрата

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              ...Темата нищо и нямаше до момента в който не се разбра,че дьльг дизел на континента няма...
              континента е голям и в някой части (по площ по-големи от САЩ) има японски дизели. Не е затрупано с тях, но който иска намира начин. Не е лесен обаче и едва ли си заслужава.

              I thought that I should post my story of importing diesel Land Cruisers from Canada into California as I get a lot of questions about it...

              http://inertialabs.com/Diesel-Import-CAN.htm

              Ако е по-стара от 25 години май няма рестрикции.

              Все пак не си усложнявай живота излишно, ако това не ти е мечта. За твойте цели не е практично като че ли.

              Успех е начинанието
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • От: Най-добрата

                I have now imported three different Toyota Land Cruisers from Canada to find the one I wanted. I should state a disclaimer that I am in no way claiming expertise, nor a guarantee that anything will go for you like it did for me. If you read all this you will see there is a lot of variation from vehicle to vehicle in the process, and I am not sure why. I have heard horror stories of this process going awry and people having their vehicles impounded and destroyed at their own cost, so make sure you don’t cut any corners.


                Хвьрлям един поглед,на десетия ред чета това и леко си изтрьсквам гащите от таралежа.Трябва ми МАШИНА,а не проблем.

                БЛАГОДАРЯ за линка
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Най-добрата

                  С риск да мине за профански, (не и подстрекателски) един въпрос:
                  Кво не им харесваш на тия?
                  http://hemitruckclub.com/Truck%20of%.../truckofmo.htm

                  Коментар


                  • От: Най-добрата

                    Нямат 3 реда седалки,а е пикап,на мен ми трябва рейс.В това повече от 4 човека не мога да вкарам по закон,на мен ми трябва 7 местен,като трьгна на разходка да не се влачим по 2-3 коли в керван,че ни гледат странно.
                    Искам да е прост стар,як дизел,а не 25 000 долара нова машина,за тия пари се разбра какво бих взел.Говорих с едни момчета тук,само Тойоти карат,но бензин което не е зле като няма дизел.

                    Мисля го,ослушвам се и не го бьрзам.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Най-добрата

                      В последно време много се замислям по въпроса за опростяване / разкичване на компютрите/на претрупаните с електроника машини.
                      Тенденцията в съвременните автомобили е дори и крушката да не може да си смениш , ако не си във фирмения сервиз, защото само там могат "да пипнат" със специализираната си техника и да кажат на компа , че повредата е отстранена - в противен случай ще отказва да пали или нещо ще те дразни /чекове , лампи и т.н./. Явно производителите са се насочили към специализираното сервизиране и поддръжка и по този начин искат да дерат кожи постоянно.
                      Единствената алтернатива е автомобила да се конвертира в машина БЕЗ компютри.
                      Представете си каква е разликата между Мерцедес 123 и една съвременна кола.За 123-ката е необходим ток САМО за да завъвърти стартера и за фаровете.Какво ще стане , ако се изхвърли компа на един турбодизел? Няма да кумуникира с ламбда сондата , с температурните датчици и т.н.
                      Възможно ли е да работи без комп? - почти съм сигурен , че с минимални преработки е възможно.Вярно е , че разхода ще се повиши , но това е цената на сигурността и независимостта от електрониката.
                      Относно "шукаритетите" , /екстрите/ , могат да се отделят в отделни блокове и съответно да има възможност да се изключват , ако създават ядове.Например ел.стъклоповдигачите и ел. огледалата, климатика и парното, централното заключване и алармата и т.н.
                      Идеята е , да има възможност за механично задвижване на някои управления - например стъклата на вратите: отказва моторчето - въртиш ръчно с подходящ накрайник директно механизма ,през отвор в кората на вратата .
                      Смятам , че в този форум има много способни и изобретателни колеги, които са доказали уменията и знанията си на практика.
                      Ще се радвам , ако тази идея се развие и намери реално приложение.
                      ________________________________________________________________________________________
                      Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                      HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                      Коментар


                      • От: Най-добрата

                        Ако познаваш по подробно съвремените двигатели няма да напишеш това. Не е въпроса дали може да запали, а струва ли си и колко ефективно ще бъде.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • От: Най-добрата

                          Идеята е да се конвертират дизели и турбодизели ,а не последно поколение мотори.
                          Ефективността ще е по-малка.Разхода ще е по-висок, НО ще си сигурен , че няма да прави енгели. То ще е аналог на старите атмосферни 4,2 дизели. Така наречените безпроблемни и вечни.
                          Говорим за автомобил , който ще се ползва като 2-ра или3-та кола , за какъвто е и тази тема.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • От: Най-добрата

                            Е да де, ама горивната камера и фазите са различни. Какво правим за ефективно горене? Детонационната устойчивост на цялото желязо е много по ниска и още един куп ядове.
                            Можеш да конвертираш старите мотори който бяха с електронна помпа на механична, но ползата не е толкова голяма че да си заслужава занимавката. Все пак моргите са пълни с кочини за без пари. Донори има много, а и тепърва ще има още повече.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: Най-добрата

                              Истината винаги е някъде по средата.Бъдещето ще покаже. Може би е още много рано за тази идея???
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар


                              • От: Най-добрата

                                Всъщност, това се прави, има най-общо две посоки на действие:
                                1. Да се подмени компютърът с такъв с отворен код, върху който имаме пълен контрол. За бензинови двигатели целта е постигната на 100% от поне два различни проекта, за дизелови почти 100% или поне аз толкова зная.
                                2. Да се подмени дизеловата уредба с механична помпа, а бензиновата - с карбуратор. Това - според ситуацията.

                                И двата метода водят понякога до по-добри резултати от оригинала - както 100 пъти вече съм писал, конструкторите знаят повече от нас, но решават своите проблеми, а не нашите.
                                Разбира се, това е незаконно на някои места по света - в частност, в Калифорния с такива не се стига далече. Може би, там има смисъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X