Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Най-добрата

    А не споря,набили им едни 322 457 мили и ги продават за едни 14 000 долара врабец без нищо по него.Ако ще е бензин обаче или ще е евтин / че знам едни пичове тук само такова карат / или ще е Гето.Под евтин говорим за едни 3-4,аз поне 15-20 за бензинов джип не давам еле ако е на половин милион па ако ще 3 атаки на Кандахарска област да е оцелял.
    Другото лошо е,че ги крадат за разлика от това което карам в момента.Гепат и айде за Мексико.

    Почесвам се,1:30 сутринта и няма и няма дизел.Ако трябва да му целя и годината и мотора и сьстоянието и парите..............то 5 заметресения ще минат като гледам.Нищо де,разбрах какво се тьрси,не разбрах кьде го има само.Ровенето продьлжава,ако напипам нещо реално ще свиркам за помощ макар,че не ми е спешно.В краен случай евтин бензин,това поне е лесно.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Най-добрата

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Тази от линка е 60-та серия, предходна на 80-та. Трудно ще намериш, особено както искаш и да е 4.2 тд от завода. Много трудно в щатите.

      Ето едно примерно положение на пазара в Европа (далеч по-добре):
      http://www.autoscout24.bg/List.aspx?...70&mmvmd0=2056

      На пьрво четене тук е двойно положението - двойно на километрите и двойно на парите.И няма дизел.Що ли емигрирах и аз,да се чудя сега как да си реша проблема..............

      За преработка на мотор или набутване на друг не ми се мисли,ще струва още толкова и стьпва на много С класи или 2 Гета и се губи смисьла.Отивам пак да ровя,поне един дизел искам да видя да се продава.



      ОПС БИНГО,една вкарана от Япония на никакви километри.Малко е в Канада и малко не ми е ясно дали мога да я регистрирам тук,но и това е светлина в тунела.

      http://forum.ih8mud.com/vehicles-tra...iesel-rhd.html
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Най-добрата

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        На пьрво четене тук е двойно положението - двойно на километрите и двойно на парите.И няма дизел.Що ли емигрирах и аз,да се чудя сега как да си реша проблема..............

        За преработка на мотор или набутване на друг не ми се мисли,ще струва още толкова и стьпва на много С класи или 2 Гета и се губи смисьла.Отивам пак да ровя,поне един дизел искам да видя да се продава.

        Няма да намериш. Повечето които знам в Щатите (по i8mud) са или внесени от много далече или са с насадени. А да вземеш някоя от Канада, с две печки и т.н. да се чудиш какво да я правиш по жегите в Сан Диего...

        Ами тогава избора е ясен. G500. Не разбрах, за тях ли казваш, че ги крадат и за Мексико?

        Коментар


        • #34
          От: Най-добрата

          В Мексико Мерцедес за да го регистрираш трябва да му платиш вносно мито,нещо от рода на 2-300%.Ведньж сьм виждал 140 там - моя на излизане от един крайпьтен кенеф,стоеше си на паркинга и четирима го наобиколили все едно нам си кво виждат.2 стари 126 видях и един Махбах с 2 Тойоти зад него и тва е.АААА и едно бяло Г500 в Кабо сан Лукас преди година и малко,че чак го снимах за майтап.Това за 7 години обиколко из Мексиканско.

          Тойота крадат.По закон всички на една улица трябва да са сьгласни и да си платят за да им я асфалтират,както и ако сградата ти не е довьршена не плащаш някакви даньци и познай хидропневматика на Мерцедес как се чуства на тоя лунен пейзаж.Спреш ли Тойота дизел я отнасят,а може и да не си сьвсем спрял.Границата е еднопосочна,приличаш ли на немексиканец минаваш като тапа,бариерата стои вдигната.Да не ти говоря,че ония с чук,тел и шепа болтове трябва да ремонтират всичко.И ТОЙОТА я ледат като писано яйце,много трябва да се пази ма много,а не като моите да стои на улицата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #35
            От: Най-добрата

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Всъщност цялостно реновиране на автоматика е на цената на смяна на съединител на тази с ръчните скорости...
            Малко встрани от темата, но Венци, да не заблуждаваме аудиторията.
            Цялостно реновиране на автоматика извън Тойота е около/над 2000лв. Съединител в Тойота е около 1000лв., извън 400+лв. Не се наемам да кажа какви ще са разходите по цялостен ремонт (а не просто реновиране) на автомат и ръчна кутия.

            Коментар


            • #36
              От: Най-добрата

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Както правилно си забелязал Тойотите са скъпи, много скъпи... и навсякъде по-света е така... Проверил съм... Явно има защо... Или както казва един познат от Австралия, Тойота 80 е, единствения автомобил който струва в днешни дни повече отколкото когато е продаден като нов... Има защо... повярвай ми...
              Има.... в Япония.
              Benzboss, има и фирми които ще ти я пратят с необходимите документи до всяко тихоокеаско пристанище срещу около $4-5 000, регистрирай се и гледай.... има 80 1HD-FT на под 100 000 км на цени около $10 000 има и много по-евтини.
              http://www.braveautointernational.jp/
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #37
                От: Най-добрата

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Има.... в Япония.
                Benzboss, има и фирми които ще ти я пратят с необходимите документи до всяко тихоокеаско пристанище срещу около $4-5 000, регистрирай се и гледай.... има 80 1HD-FT на под 100 000 км на цени около $10 000 има и много по-евтини.
                http://www.braveautointernational.jp/
                В Япония кормилото е от другата страна (неправилната). Мойта беше от там, наистина много хубава и запазена, на малко километри ама с десен волан.
                TLC 73 4.2-TD
                Автоматик
                Тел.0887859269

                Коментар


                • #38
                  Re: Най-добрата

                  Аз съм карал Г350 турбодизел и моята 80-ка 4.2 турбодизел.

                  Между старо дизелово Г и 80-ка, 80-ката е по-добрата кола според мен. По-удобна, комфортна, голяма, мощна и така нататък. Може да съм фен на МБ, ама си признавам. Вече за проходимост и здравина не мога да преценя.

                  За бензиновите - дъртите бензини на Тойота не вървят, но за сметка на това харчат много. Това е самоубийство при тези разстояния в Щатите.

                  За скоростните кутии - на 80-ките ръчките са бъгави, но автоматът фабрично превключва мноооого бавно.

                  За протокола да кажа, че съм пробвал и Г500 ново и 200-ца Тойота. Тук Г-то модел 2011 печели - седалки от W212, _много_ подобрена возия, яко ускорениe, супер звук, бърз автомат и т.н.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Най-добрата

                    Проблема с Гто е че вкарват модела след 2001,преди това няма освен ако някой изтрещял не си е докарал някое от Германия.И познай как се намира и какви пари е старо дизелово Г.Сметни и какви пари му излиза един скапан филтьр и как всяко едно нещо трябва да му го порьчвам ново от Германия в Евро щото модела тук го няма.От сега ми изтрьпват палците на краката като се замисля.
                    Има след 2001 модела 500 с мотора 113 дето хич не го харесвам.Трябва да е и след 2003 за да са му отстранени някои електрически проблеми преди фейса.2001 се намира за около 25,запазено 2003 или по-младо е около 35-40.Хубавото е,че е Мерцедес,отварям му капака и почвам да го ритам по кокалчетата,а и части ще се намерят.

                    Лошото на Тойотата - части никакви за тоя модел тук,сервизи никакви,аз и Тойота ще сме като жената и щангист.Всяка част да я порьчвам и то от кьде?Япония,Германия,Англия...............все едни такива криви идеи имам да ми се смее цял форум ма на,не го искам льскаво и нежно,а това което искам е или много пари и бензинесто или е много пари и го няма тук.Парите как да е,но взема ли го някои от вас знаят какво ще стане,половината ще падне на земята в пьрвата седмица.Едно е да му тьрся виско и да го намеря след 3 дни намалено на 120 от 600 долара и сьвсем друго е да се пуля тез с тия евро какво искат да ми кажат.

                    Като бях малко дете единия ми дядо караше Опел Капитен,другия Пежо 404.Ако се разровя в БГ още части мога да им намеря по разни тьмни ьгли.Купували да има щото в магазина няма

                    НЕ,мерси.Ако ще е Япония трябва да сьм сигурен,че това може да се регистрира тук.6 страници в Гугьл да не мога да намеря една дизелова 80 в Щатите трябва да ми говори нещо.Уникати лодки карам от време на време и най-мразя като се сьбере цял ремонтен док с думите Ела бе ела,ти такова виждал ли си,скивай кво е тва а..........


                    Като гледам и на какви цени са май ще бягам,няма да ви влизам в Тойотската мафия.Това колко трябва да е добро за да му искат 20 000 при положение,че е на 15 години и на 350 000 километра?Гегата поне е на стотина,5-6 годишна и е 25 000.Знам едни пичове тук,механици по лодки.4 човека карат само такива джугани като вашите,а пари много не са давали.Трябва да ги видя те от кьде ги скубят,на какви пари,кои мотори / бензин до една /и какво и що.Умират да се смеят на шефа си който кара Форд 150 и нов Рейндж.

                    Как да е,БЛАГОДАРЯ МНОГО за информацията.Не ми е бьрза тая Тойота,имам време за мислене и опипване на почвата.В краен случай една 60 за никакви пари и се решава проблема.

                    60 как е?може и бензин като няма дизел.И ви завиждам там в Европа,сериозен сьм.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Най-добрата

                      Така както го казваш, дизел, автомат и голямо.. тия американските фулсайз пикапи май имаха някакви дизели? Но не съм много запознат.
                      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Най-добрата

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        60-та Серия е тотална класика, особено в Щатите, но:
                        - е бая стара вече, тоест, човека се мята първо в един Restoration проект, а не това се търси в случая.
                        - да, комплектацията с бензина 4.0 (3F) го има и с автомат, ама този автомат иска бая пипане за да тръгне, знам от личен опит.
                        - като пътно поведение (ресьори) и въобще вървене отстъпва на 80-тката.
                        Те тука е писал специалист! Аз лично съм им голям фен на 60-ките. Има реставрирани за никакви пари, бях постнал линк на една такава с описание на всичко правено по нея, но Яро го изтри?!

                        Намерих я...http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1989-...item27b56961b1
                        Последно редактирано от Николай Шиваров; 07-10-10, 18:48. Причина: линк
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #42
                          От: Най-добрата

                          60-та серия е култова.
                          Проблемите са:
                          - години (най-новите са около 90-те)
                          - ръжда (това й е най-съществения проблем), има я и по купе и по шаси. Това обаче при теб има реален шанс да не е така.
                          - При 60-тките аз бих предпочел ръчна кутия. Както писа Мишо (msi200) старите автомати на ТЛК са си мудни и искат тунинг за да вървят адекватно.
                          - тесен мост. при лифт има значение. Стъпката е старат 14**мм, за разлика от 80-та серия 16**мм.
                          Това е.

                          Иначе вечни бензинови и дизелови двигатели. Дизела е 4.0л обикновен и с турбина. Долен разпределитен вал със зъбни колела, редова помпа. Единствения друг такъв е TD42 (4.2Д) на Патруля. Маняците в ih8mud.com вадят моторите на 80-та серия и насаждат тоя дизел от 60-та серия...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най-добрата

                            61ца с 12HT моторетка е твоята кола. Мнооого здраво нещо. Предпочитам го пред 80ката защото:
                            -на ресори е, по време на земетресението ако ти се скъсат и загубиш 4те ама, ще си караш яко из полето и ще си свиркаш, даже няма и да разбереш че ги няма.
                            -много здрав мотор, почти без подръжка, с агренажни колела, механически по лесен от на 80ката, турбото е на много ниско налягане. Неслучайно както Яро каза се слага на 80ката от хората които знаят за какво става въпрос.
                            -механичната скоростна кутия разглобена е като на малък камион.
                            -дифовете за две години с 35ци не успях да ги счупя въпреки многото усилия, дърпал съм с нея неведнъж камиони, сега и Яни се мъчи да ги счупи вече над година, но неуспешно. Отзад е на разтоварени полуоски.
                            -за мен е по добра от 80та, единственото по което отстъпва е конфорта, ама за там си имаш ЕСката.

                            Това е моята докато беше при мен. Тук мина само тя, а далеч не беше с най хубавите гуми. Чуй само мотора как звучи. Пак ще си купя такава някой ден.
                            Последно редактирано от Джамбазов; 07-10-10, 20:51.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най-добрата

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              просто го искам камионесто и нищо или поне почти нищо електронно по нея.Ако такова няма може и да е рьчка.
                              А, сега паднА ли ми, Бенцо..
                              В една мно-ого стара тема бях писал, че искам що годе новичка кола без НИКВА електроника. И ти ми разви теорията колко много елактрониката пази здравето ни /и това на децата ни/ от замърсявания и т.н.
                              Това, разбира се е в кръга на шегата. Но не е ли истина, че електрониката само пречи./Лично мнение/..
                              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                              -----------------------------------------------
                              Питието определя съзнанието....
                              -----------------------------------------------
                              0887770735

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най-добрата

                                Не е истина, ама не е за тая тема. Той иска колата за определени цели, За след заметресението през нивата електрониката пречи, но на аутобана зимата през нощта в критична ситуация след 6 часа шофиране помага. Всичко зависи от конкретната ситуация и предназначение. Няма бяло и черно, животът е в тонове на сивото.
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X