Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Най-добрата

    Да ама като дойде голямото слънчево уригване, аз ще си подкарам дългата серия с петака от 123ка, а ти ще се чудиш коя жица да отрежеш. Само ще трябва пак да сложа механична перка и мога да изхвърля и акуматора.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #47
      От: Най-добрата

      Мненията са чудесни, но не бягайте твърде далеч от темата.

      Коментар


      • #48
        От: Най-добрата

        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
        А, сега паднА ли ми, Бенцо..
        В една мно-ого стара тема бях писал, че искам що годе новичка кола без НИКВА електроника. И ти ми разви теорията колко много елактрониката пази здравето ни /и това на децата ни/ от замърсявания и т.н.
        Това, разбира се е в кръга на шегата. Но не е ли истина, че електрониката само пречи./Лично мнение/..

        Паднах ти,дай да видим темата обаче,че нещо не ми се врьзва.Електрониката не пречи ако е по 5 лева парчето и не пьтувам далеч,а пьтуването е по суха магистрала с ограничение 130.Там става еле ако е електроника по системите за сигурност.

        Ако искам да го товаря,ако го искам да му служи като камион,ако искам да кача 6 батерии от Голф количка,един генератор,2 стартера за Детройт Дизел,30 салона масло,20 филтьра,един спасителен сал...............да го карам в какво да е време,да го спирам кьдето ми падне,да му сипвам каквото има.................забравям за електрониката.Нали ме знаеш какво бачкам,да обяснявам ли как са ми гаснали мотори Катерпилар Ц30 щото някакьв жабар сложил електронни клапани на резервоарите и те решиха,че не им се стои отворени?Или как при подхождане сам с 2 милиона лодка трьгвам да я врьзвам и десен мотор включва на задна и то в Нюпорт Яхт Клуб или как мозька на генератора преценява,че всичко е заредено и ми гаси тока в цялата лодка или..............да ти покажа ли последната атака аз срещу танкер щото много вярват на електрониката..............??

        Зависи за кьде.За джип,за нещо което ще се товари / ела да товариш модели коли на които не им се сваля облегалката на задните седалки щото имат резервоари там от преди 50 години вече /за нещо което ще го играе танка на фамилията не сьм сьгласен да има електроника и за това се ослушвам за някой охлюв с 5 жици по него.
        Ако ще е С класа по магистралата и има от кьде да му купувам тоз или онзи модил по 100 кинта и в жабката дьржа 2-300 за такси ми е почти все тая с каква електроника идва.Е някои помнят една тема за електронната скоростна на Мерцедес,там бях на мнение,че не става за гората и още не сьм го променил.

        Рьжда тук няма,втората ми кола беше 123 година 77 и проблем с рьждата нямаше.Като зарьми на 3-4 месеца ведньж и се налага да си мия колите след това.Дупки няма,кофти гориво няма,кофти масло няма,ниски темпераратури няма,високи скорости няма...............нищо няма,магистрала и 130 по нея,от тук до другия бряг имам десен от паркинга,ляв на пьрвата пряка,ляв пак на пьрвата и десен на светофара и дьржа дясна лента за влизане в магистралата.После 3 дни и сьм у Флорида,ако е до Аляска имам още един ляв по Петицата и толкоз.

        Няма значение колко е дьрто пичове,в БГ карах Нисани с основен ресьор от Газка,че май бяха по 190 см задните и с малко цимент в тях за риба не се ходи еле ако сте 7 човека и джипката е на 20 + години.Никакво значение няма колко е годишно,това тук е рая на старите коли.Номера е да не се накова / е баш аз ли /на някой боклук като модел,че да се чудя какво да го правя после.
        На това ако му останат оригиналните седалки,огледала,джанти с гуми,генерация......ще сьм много изненадан.Няма значение и колко коня е,и без това ще го карам с педал в ламарината и все ще успявам да се включвам в магистралата.

        Важно е това което Яро казва - Иначе вечни бензинови и дизелови двигатели. Дизела е 4.0л обикновен и с турбина. Долен разпределитен вал със зъбни колела, редова помпа............. Джамбазов и той ме кара сериозно да се замисля,че и видео ми е пуснал сьн да не ме лови.

        Отивам да го ровя това,поне има дизел,яко е,просто,голямо,тежко,електроника няма,евтинко / а де,ше го видя след малко / и не прилича на себе си.Ако можеха и Мексиканците да не го крадат и сьвсем щеше да е кукла.


        И не го мисля тоя камион само за бедствия.Зареждане и подготовка на лодка примерно и като се появя с льскавия черен и оди спори каква е цената на бидоните за гориво.Па и ми се смеят как ги рьгам в багажника.Дете имаме,за сега само едно и само на 2 годинки,а вече ми е леко тясно.

        Стискайте палци да не е някой Австралийски модел пак.Отивам да ровя.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: Най-добрата

          Офтопик малко
          Много ми харесва идеята и предназначението на специфичната машина която търсиш, "без нищо" по нея. Като взехме Патрула с брат ми ми беше малко (повече) криво, че се доближава (май) много до това което търсиш, но сега като чета започвам да се радвам, че сме го взели, не дай Боже именно за такива природни бетствия от които и ти се притесняваш
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #50
            От: Най-добрата

            Преди месец - Жена айде до магазина да купим един стол за компа,че тоя ми е неудобен и ми се натьртва газягата...........и почва едно мислене с коя кола да отидем.Мерцедес кьв да е има резервоар на облегалката на задните седалки и не се сгьва.От там падат в канала всичките мои,на майка ми колата,на сестра ми,на брата двете,на баща ми и остава / не се смей,не ми е смешно /на брата Хонда Сивик.
            Хондата може да е добра ма това е като да ползваш Голф за товарна машина.Да не говорим какво става когато трябва да подготвяме лодка за пьтуване.

            Работим с големи,яки и доста често стари дизели.Джугана ми трябва да е прост,да го оправям на улицата и да ползвам инструментите които вече имам,да му перадаша масло за морски мотори и като трьгнем на някьде да мога да си сьбера багажа в него.Ако му намеря и барове,бойни фарове / морски,че там сьм по в час /радиостанция / за да мога като чакам брата да си ползваме и радиото от лодката /гуми,допьлнителни филтри,допьлнително гориво.............. и ще ми пасне идеално.
            Не ми трябва да ми светка тоя или ония комп,не сьм им в час на тия и не ми трябва да купувам диагностични уреди и да се чудя кой сензор го е хванала мьглата и иска дильра да го почеше за 734 долара.

            На електроники сьм се нагледал,добри са на магистралата и това е.Ако трябва да разчитам на нещо го искам с шалтер,рьчка,педал............а не Сименс,Бош или нам си там какви боклуци слагат.На моите и ток не можеш да им дадеш,че и аз не мога да давам,ТОК,кабел не му включвам,че ще му се вземе акьла.Искам нещо безмозьчно,да си го тормозя как аз си знам.

            СД33 Патроли сьм карал,ония на 24 волта с редовия 6 цилиндров дизел на ангренажни колела дето е с ресьори и рьчни скорости и 5 бушона на крьст.Екстра люк и чистачки.Това ми трябва па ако ще на 34 години да е.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Най-добрата

              Абсурдното в цялата история е, че си в новия свят (както разбирам) и там не можеш да си намериш такова нещо, дето би трябвало всичко да има Все ще изпадне някой камион дето е странен за каране на асфалт но стъпи ли на чукари и нещо различно от гладка настилка всичко си идва на мястото и придобива смисъл Стискам палци (с акъл не мога да помогна)

              пп а това с хондата е култово ако е истина
              Дела трябват, а не думи.

              Коментар


              • #52
                От: Най-добрата

                Дьлго ли е влиза в Хондата,продьлговат кашон от 56 инча телевизор примерно се навира вьтре за разлика от кой да е Мерцедес.Познай от кьде знам,а как сьм псувал ме е срам да се сетя.

                Новия свят е известен сьс статистиките.Преди 15 години средната вьзраст на кола в Калифорния е била 5 годишна,сега средната вьзраст на кола е 10 и то не щото са им свьршили парите.Не може да ми искат за смяна на спирачки по 5 часа минимум и 120 долара на час + накладки по 250 кинта при положение,че керамични взимам за 60 кинта предни примерно.ААААА ма компа трябва да се изключи и аз това няма как да го направя.Ми няма да си купувам кютюк с компове в него или ако ще е така да знам,че има кой да го работи.

                Що ли ТОЙОТИТЕ за които си говорим все ги намирам из Австралия,Африка,Талибания и нам си кьде.За цената им се купува 10 годишен Круизер с бензинов осмак тук и плаче майката.

                Ровя още,гледам и 70 серия и 60 серия,чета кое какво и как и от кьде да намеря такова.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Най-добрата

                  Май си пропуснал една малка, но съществена част при ресърча. Питай чичо Гугъл за 2 неща
                  1. Дизелови Тойоти официално внасяни в САЩ (подсказка-няма 80, няма 70, май няма и 60 серия)
                  2 Условия ти да си внесеш дизелова Тойота( гледем, че от Канада ги внасят като станат на 25 години)

                  С две думи, причината да не намираш това което търсиш е ,че него го няма. При нас е по-лабаво(кола над 15 години можеш да я вкараш нищо, че не е в списъка с одобрени за внос като нови), а и официално са внасяни 60 и 70 серия дизели. Аз съм с BJ70. Има и дизелови 80-ки но са с десен волан внос от Япония и няма по нова от 1995 година(2010-15). Ако си много мераклия и ти се прави смяна на мотор с 5 жици може да си потърсиш нещо бензиново без ръжда( 60-ка или 80-ка) и да си вземаш мотор от Канада/САЩ. Срещал съм фирми които внасят коли от Япония и ги разколачват.
                  Ей тия са на магистралата за Аляска (не знам от къде ти хрумна това описание за магистралата, ама не пробвай с бенца по нея)
                  http://www.gscruiserparts.com/Inventory%20Engines.html

                  В долния десен ъгъл има Shipping & Customs, дава обяснения за внос в САЩ на двигатели и цели коли(има линкове)

                  Понеже пишеш, че се занимаваш с лодки, върти ми се нещо, че 3В дизела на Тойота го имаше на някой лодки(може да бъркам). Този двигател го слагат на 60 и 70 серия ТЛК.
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #54
                    От: Най-добрата

                    МММ да,това чета трети ден вече,знам,че няма и се чудя малкото кьдето са внесени кьде се намират,за колко и какво им се прави по регистрации и части.
                    Вноса го забравете,коли на старо ако не са в Калифорния ги забравете,Аляска или такива пьк сьвсем.

                    От многото ровене си харесах една.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_toyota_mega_cruiser_15174.jpg
Прегледи:1
Размер:45.5 КБ
ID:5216995

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_toyota_mega_cruiser_15177.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5216996

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_toyota_mega_cruiser_15184.jpg
Прегледи:1
Размер:22.8 КБ
ID:5216997

                    http://www.vintageoffroad.com/nav.cfm?id=39

                    Ето какво и кьде е внасяно,дизели има само кьси серии от някои модели и години в Канада и Южна Америка.

                    Кратко и ясно - тия дни чакайте тема за бензиновите,явно няма да е дизел.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Най-добрата

                      Много грозно това бе...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Най-добрата

                        Не ми е проблем,аз вече сьм женен.Проблема е,че и това го няма тук.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #57
                          От: Най-добрата

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Не ми е проблем,аз вече сьм женен.Проблема е,че и това го няма тук.
                          Тая конюшня се прави само в Джапен и ..... не е изнасяна никога! (никога, официално)
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Най-добрата

                            Всичките хубавини са само там и при вас в Европа.Тук само бензинки.На линка горе си пише кое и кьде е внасяно и кой модел с какьв мотор.За сьжаление обаче няма да имам подпис като твоя,няма такова нещо тук.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Най-добрата

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Всичките хубавини са само там и при вас в Европа.Тук само бензинки.На линка горе си пише кое и кьде е внасяно и кой модел с какьв мотор.За сьжаление обаче няма да имам подпис като твоя,няма такова нещо тук.
                              През цялото време ме глождеше един въпрос - как стои въпросът с предлагането на нафта при вас, на редовите бензиностанции?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Най-добрата

                                Спираш и сипваш на половината бензиностанции,на другата половина нафта няма.Цената като на скьпия бензин,че в дадени случаи и повече.
                                Не ги мисли колите,малко Аудита се навьдиха дизели,малко Мерцедесчета............но сметни колко среден и висок клас Американски джугани са дизеляк,колко подьржащи мажини са с дизели и всичко това трябва да сипва нещо.За идея само - рибарския форум тук са около 60 000 вече,половината от тях дьрпат малки и средни лодчици с дизелови джугани Форд,Шеви,Додж.

                                Карах дизел тук 3 години и проблеми с нафтата сьм нямал.Лятна ли е каква е не я знам,но сьм ходил с единия в планината малко на сняг и запали кучето,77 набор редови петак ядеше каквото му сипя.

                                Дизел сьм карал за големи машини,с това работя както знаеш и дизела ми е на сьрце.Ма като няма риба и рака .................ммммм да.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X