Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    не знам Васе, не бих заложил на това. Конкретен пример: Зареждам до горе в кварталната газстанция, карам до ... Раданово май беше, по пътя към Русе, пак догоре и то на тормоз до последно, разхода ми излиза примерно 7-7.5 на 100 газ. После, като се върна, зареждам пак на кварталната, пак до горе и без да го тормозя - оп, отиде на майната си, 12-13. И като усредня по километрите, си ляга на 9.5 примерно, което си е нормално за дълъг път на спокойно каране. Не знам на какво се дължи, като пари ми излиза правилно, манометрите на колонките показват с около 1 бар разлика, всичко се засича в рамките на 8-10 часа. С различни коли ефекта е все същия.

    Има и други де, просто за тая газстанция се сетих сега. Вече си знам - покаже ли ми някъде на междинно зареждане твърде нисък разход - на следващата ще ми се стъжни. И ако на празна бутилка заредиш 5 пъти по 5 литра, излиза по-скъпо, отколкото зако заредиш наведнъж 25. И това не знам защо, но е многократно проверен факт.
    Добре а замислял ли си се че в едната посока се изкачваш а в обратната слизаш. Ако точка А и Б са на различна надморска височина е нормално да има разлика в разхода.Освен това няма гаранция че и 2-те газстанции работят с еднаква газ. И съм съгласен че не е особено точно да се засече разхода като се пълни догоре. Аз казах докато чукне клапана,за мен това е мерилото. Освен това на колкото повече километри се засича разхода толкова по точна е сметката,примерно с 2зареждания по 20лв едва ли може да се каже какъв е точния разход,дори и на бензин.Аз осреднявам разхода на над 1000км и така според мен се доближавам максимално до реалния.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Естествено, че съм се замислял
      Когато на 10 пълнения на бутилката ми излезе средно 9.5, значи е 9.5, както и да го смяташ (36литра полезен обем).
      По едно време излизаше 16, ама там беше друга история - калпав смесител и прочее.
      На черно също не засичам особено, щото там всички знаем какво става.

      А че на някои газстанции бутилката се пълни до странни стойности - факт, макар и да не знам на какво се дължи. Поне когато се зарежда по-малко. Като успеят да ми набутат в празната бутилка 42 литра, тогава вече знам, и повече никога не зареждам на това място.
      Отплеснахме се пак ....


      По темата: вдъхновен от Кольо и аз всех, че измих Витарника по Великден. Впечатлих се, че тя изглеждала джиджено тая кола! После прецапах и през една "локвичка" де, ама просто ми беше скучно
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

        От известно време гледам че стрелката на температурата подминава средата .Днес останових че виското е здало багажа, зацепих го с "миши опашки", временно рабирасе да видим какво ще стане после ще патентовам изобретението.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Ако не намериш, свиркай, може да уредим нещо.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
            Ако не намериш, свиркай, може да уредим нещо.
            Дай оферта, може и на лични.Интересно е че в градски условия всичко си е ок но, когато изляза извън града и малко я понапъна минава средата.А при загрял двигател спрях перката на ръка?
            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

            Коментар


            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Трифон има виско за продаване. В момента е при мен-свалих си перката от него(че нали горях...) Ако се разберете с него за цената мога да ти го пратя по еконт.

              @jimito-Като си идвал до Шумен що се не обади бе магаре?..
              Ако още веднъж разбера, че си идвал и не си се обадил-няма да те познавам...
              То не, че сега се познаваме де.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Трифон има виско за продаване. В момента е при мен-свалих си перката от него(че нали горях...) Ако се разберете с него за цената мога да ти го пратя по еконт.

                @jimito-Като си идвал до Шумен що се не обади бе магаре?..
                Ако още веднъж разбера, че си идвал и не си се обадил-няма да те познавам...
                То не, че сега се познаваме де.
                Коле тогава бях новобранка в форума (не че съм старо куче ) и познавах малко хора от форума пърите дето се запознах по така бяха ,Васко (шумен) Трифон , и Стефчо, има време живот и здраве ще се видим , те краставите магарета през девет баира се надушват , а то до шумен няма и толкова
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Ха да видим...

                  Иначе се замислям дали да сменя лявото каре за състезанието в Албена, че трака, да не ме предаде-ще се изям от яд.
                  Но според Иван Попов в България няма качествени карета по магазините, а това което е на витарата е от Трифоновата витара-оригинално японско. Да не би да го сменя, и да се окажа прекаран...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Мятай отзад една цяла лява полуоска. Ако се наложи смяната и става за отрицателно време.

                    Англичаните даже преправят дясната полуоска, за да сложат лява, която както казах се сменя доста лесно и бързо
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Е, нямам цяла полуоска. Имам дясна, с карето дето влиза в диференциала. Естествено, че ще я взема.

                      А днес все пак смених карето. Марка GLO, талиянско. Водят ги за добри, въпреки, че от тях съм строшил вече 3 или 4... Но това е заради кривата рама, и големия лифт. Като сложих новото естествено ходих на проба в гората, и засега е добре-няма тракането на старото каре. Ще видим докога ще издаяни.
                      Старото каре го "рециклирах"-от стари карета сглобих едно цяло с най-малко износените чаркалаци които намерих, ще метна и него в багажника, ако се наложи може да спасява положението. Дано не се налага де, че мразя полевите ремонти...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Ето какво направих и аз понеже от доста време загряваше Витара и какво ли не сменях.От около 100 ламела едва 10 на бяха отпуше ,всичко друго беше гняз
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0119.jpg
Прегледи:2
Размер:137.1 КБ
ID:5275002
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0120.jpg
Прегледи:2
Размер:131.2 КБ
ID:5275004
                        Лудак

                        Коментар


                        • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          С помощта на Стоян Дефендера си смених задните амортисьори- от Голф 4 с хипер спортно окачване.Марката е Билщайн,газови,размер 60/40см,диаметър на цилиндъра-5см.Имат си вътрешни и външни бъмпстопове.Взе да вози доста твърдо...тези дни трябва вече да сложа и регулируемите Кони-та отпред
                          Прикачени файлове
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар


                          • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Ако не намериш, свиркай, може да уредим нещо.
                            Сменено,пробвано,работи,за сега.Имаш една голяма бира като се видим другия път.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                              Сменено,пробвано,работи,за сега.Имаш една голяма бира като се видим другия път.
                              Радвам се, че всичко е ОК
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • От: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Днес реших да обслужа лебедката. На състезанието в Албена ми се стори, че няма мощност, и затова се реших на тази работа. Започнах с релетата, че ако са нагорели няма да пускат достатъчно ток. Опасявах се, че релетата са капсуловани, и отварянето им ще е трудно, но нищо подобно-с лек напън с отвертка пластмасовото капаче излиза и отвътре лъсва ръжда...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0098 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5278771

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0097 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5278770

                                Медната шайба която дава контакт я обърнах да работи с другата си страна, като преди това я изшкурих с шкурка 280, контактите също, почистване на ръждата, омацване със силикон, и монтаж на мястото. Така и с четирите релета, но не съм пробвал резултата, защото искам да оворя и електромотора да извадя жабите отвътре, и чак след това ще правя проби.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X