Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краза в бокса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Краза в бокса

    Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
    Тея работи с турбото на нето ги мислех и аз...без проблем става малко под 200тата кончета.мисли и за съединителя от сег. ТУРБО може да се ползва и от волво с/в 40 2.0 160 или по-добре 200 коньовата версия.ако се управлява с мега гадния дебитомер с клапа може да отпадне, но пък трябва да се промени запалването.най-лесно едис от форд.
    Съединителя е най-лесната част, 200 кончета не са никакъв проблем за 228мм. съединител и притискател (знам че е със 215мм).
    Клаповия дебитомер си бака чудесно и във турбо версия.
    Стигне ли се до мега..... по-добре да се купува готов Z20LET ili C20LET.
    Но няма как да турбинира NE-то за под 1200 кинта това е ясно от сега, и то със компромиси.
    И цената наближава 200 коньови V6 атмосферни двигатели

    Коментар


    • От: Краза в бокса

      Първо ще пробвам със С 20 ХЕ в момента му правят цялостна ревизия вчера взех главата от от ремонт долнището е събрано с нови гарнитури сегменти основни и биелни лагери .
      Нямам само дебитомер трябва ми за 2.8 Мотроник.
      Феродовия диск е от Форд за да стане на шлиците 228 мм .
      Колега manta2005 на този мотор може ли да се сложи маховик с 240 мм. съединител евентуално от какво ? Подскажи нещо за дебитомера от къде и на кава цена е разумно да се купи.
      Последно редактирано от павле; 18-04-15, 17:22.

      Коментар


      • От: Краза в бокса

        И твоят филм е голям...

        Коментар


        • От: Краза в бокса

          То ако ще е лесно и без неизвестни аз въобще не се захващам. Не ми е интересно .

          Коментар


          • От: Краза в бокса

            Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
            Първо ще пробвам със С 20 ХЕ в момента му правят цялостна ревизия вчера взех главата от от ремонт долнището е събрано с нови гарнитури сегменти основни и биелни лагери .
            Нямам само дебитомер трябва ми за 2.8 Мотроник.
            Феродовия диск е от Форд за да стане на шлиците 228 мм .
            Колега manta2005 на този мотор може ли да се сложи маховик с 240 мм. съединител евентуално от какво ? Подскажи нещо за дебитомера от къде и на кава цена е разумно да се купи.
            Ти не си ли с Омегова кутия?
            Ако да тогава или твърд феродов диск (без демферни пружини) от всяка омега Б 2,0 литра и 2,2 литра но след 98-ма преди това 2-ките са със 215мм.
            Демферен диск на 228 за омегова кутия пасва от C20LET калибра вектра (6-степенната кутия) или от 2,3 дизел омега А не помня точната година но по спомен послендия нов сакс го купих АЗ преди бая години.

            240мм нямаш шанс. (имаш де но трябва да търсиш маховик от V6 той е 8-болта като на XE-то.)

            Относно дебитомера той е стандартен БОШ просто намери такъв на 60мм тяло (по спомен). патрона е нов с отстъпките 140лв. БОШ.

            аз лично за втора ръка не бих дал повече от 50лв.

            П.С. за XE-то аз бих си го карал с 215мм феродов диск от която и да е омега А с 2-ка мотор никакви грижи.
            Като ти писне набиваш една керамика 8 чифта двойки плочки и един притискател на 228 от ХЕ и си в джаза, очаквана цена около 215лв за МИБА плочки. или 130лв за китайнци, ковеш ги на пластините за феродото.

            Коментар


            • От: Краза в бокса

              Кутията ми е от Ланд Ровер нейния оригинален феродов диск е на 240 мм. Маховика който ми е на хето е с 228 , шлиците на Ланд Ровера са 23 не държа диска да е демпферен стита да е с 23 шлица. в Момента съм сложил феродов 228 на 23 шлица от некъв Форд дизел ма нещо кекави ми се виждат пружинките. А ква боза ми е в момента съединитела не искам и да се сещам Маховик от Омега 2000 преработен притискателен от Тойота феродов от Форд лагер от Ланд Ровър вилка Тойота и жило Витара .

              Коментар


              • От: Краза в бокса

                Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                Първо ще пробвам със С 20 ХЕ в момента му правят цялостна ревизия вчера взех главата от от ремонт долнището е събрано с нови гарнитури сегменти основни и биелни лагери .
                Нямам само дебитомер трябва ми за 2.8 Мотроник.
                Феродовия диск е от Форд за да стане на шлиците 228 мм .
                Колега manta2005 на този мотор може ли да се сложи маховик с 240 мм. съединител евентуално от какво ? Подскажи нещо за дебитомера от къде и на кава цена е разумно да се купи.
                Пробвай от фронтера 2,2 бензин тя е с 240 мм,но незнам маховика дали ще пасне на твоя колянов вал.
                ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                Grand Cherokee 2.7
                GSM 0888148630

                Коментар


                • От: Краза в бокса

                  [QUOTE=KOLEV G;2747379]Пробвай от фронтера 2,2 бензин тя е с 240 мм,но незнам маховика дали ще пасне на твоя колянов вал.[/QUOTEю

                  Не няма да пасне 2,2 двигателите са с 6 болтов маховик, а ХЕ-то е със 8 болтов. Трябва да смени коляновия вал на ХЕ-то със такъв от НЕ и работата се успива. И понеже каза че е мотроник 2,8 ще му трябва и долно ангренажно колело от XEV 2,0 литра екотек. всичко друго е болтон. както казах маховик от V6 двигател от вектра или калибра защото новите са с демферен маховик... всичките V6 sa s 8 болта

                  Коментар


                  • От: Краза в бокса

                    Кое му е недостатък на демпферния маховик? Според мен теглото му е предимство за нашите цели.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • От: Краза в бокса

                      Краза е готов за бой и вече официално в движение . Според кантара на ГТП предницата тежи 530 кг. а задницата 505 кг това с човек 65-70 кила вътре . Според кантара на вторичните целия жип със всичкото оборудване и пълен резервоар 22литра тежи 1400 кг. Изкефих се че най накрая всичко е готово смених кабелите за високото запалих го, и потеглих за горска проба и БАААМ хидравликата протече . Сектора неговата м..а беше единствения възел който не бях разглобил за ревизия . Естествено веднага го свалих и разглобих , някой някога го е ремонтирал преди мен и е сложил неподходящи уплътнения .
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Краза в бокса

                        Браво,готов си за бой.
                        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                        0885 660 613

                        Коментар


                        • От: Краза в бокса

                          С това ВиК ме уби.

                          Коментар


                          • От: Краза в бокса

                            Какво е това оборудване 400кг,или аз нещо не съм разбрал.На тая въшка къде успя да и наблъскаш 400кг,железа.Иначе много кефи,успех

                            Коментар


                            • От: Краза в бокса

                              Просто се чудех на кой кантара лъже повече според прегледите тежи 1035 кила с човек вътре а според вторичните 1400 без никой вътре. И двата пъти го мерих така както е на снимките и с пълен резервоар . Предполагам че на прегледите кантара е в грешка . Меренето там беше важно за да видим натоварването на осите .

                              Коментар


                              • От: Краза в бокса

                                Нали щеше да е трофи машина , от това което се вижда и си е само за траял клас модифициран ? Защо тогава беше заигравката с двигатели , кутии и всичко останало след като и преди се представяше много добре в състезанията ...
                                VEREYA MOTORSPORT TEAM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X