Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краза в бокса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Краза в бокса

    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
    Тойотата на Ярек Беднар

    [ATTACH=CONFIG]755821[/ATTACH]

    Победителят във Рейнфорест 2012 Роман Кулбак

    [ATTACH=CONFIG]755822[/ATTACH]

    И двамата имат панхард отпред и отзад , но това не им пречи да постигат отлични резултати със машините си Как ще завъртиш хебела така че да работи по вертикалата за да "бута" щангата към сферата ? Освен това хебела на сферата при патрулския мост сочи напред , настрани няма да има място както и нужната дължина за да преодолява усилието на големите гуми
    Втория с редукторните не се вижда добре,но окачването на Ярек няма място на траял,както сам каза няма ходове.Постига отлични резултати с трите си лебедки ,които както знаеш при траяла са излагация.
    Павле ,уазката Шлифер и е по този начин кутията с корм.щанги.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #92
      От: Краза в бокса

      Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
      При такова изпълнение ще избегним панхарда и фул хидрото . Не съм решил да е така искам да го обсъдим дали е удачно . Така и така ще преправям .
      Там панхарда не го избягват,щот са на ресьори ?
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #93
        От: Краза в бокса

        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
        Може да ползваш на Виетнамка със хидро асистенцията -тя е такова изпълнение. Защо реши това испълнение ?
        Не издържа това от виетнамката, руснаците слагат и ги изхвърлят после.По късно мога да покажа и примери.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • #94
          От: Краза в бокса

          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
          Не издържа това от виетнамката, руснаците слагат и ги изхвърлят после.По късно мога да покажа и примери.
          Сега като си помислих , Бат Киро от Сусам беше заменил на Сусамъра от Мерцедес ,а хидрото си беше останало. Така машината си върви и до днес .
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #95
            От: Краза в бокса

            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
            Там панхарда не го ЛИ избягват,щот са на ресьори ?
            Пропуснал съм едно "ли"
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #96
              От: Краза в бокса

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Втория с редукторните не се вижда добре,но окачването на Ярек няма място на траял,както сам каза няма ходове.Постига отлични резултати с трите си лебедки ,които както знаеш при траяла са излагация.
              Павле ,уазката Шлифер и е по този начин кутията с корм.щанги.
              Доколкото разбрах машината ще се ползва за трофи , а там големите ходове най често те обръщат на страничните наклони . В клас Модифициран също не ви трябват кой знае какви ходове , ама за трофи без няколко лебедки няма мине . Тойотата на Ярек най доброто което може да се направи със не много пари и което е най важно - тази концепция работи , издръжлива е и с машината се постигат отлични резултати във тежки трофи състезания . Но явно колегата му се кара траял щом залага на еършокове и търси много големи ходове ...
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #97
                От: Краза в бокса

                Кара ми се трофи и траял. Като имам добри ходове а не ми трябват лено ще ги спъна. Виж обратната работа е по трудна.
                Лебедки ще има 2 и двете ще са отзад за баланс. Тая работа със задната курмилна кутия няма да стане няма място за две щанги , отляво ще минава горната щанга на 4 линка и тръбата на аспуха и въжето на предната лебедка .
                Струпах частите около шасито и вече ми е тясно.
                Ще трябва друга секторна кутия на която хебела да сочи напред. От кво да слагам хем здрава хем ефтина.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #98
                  От: Краза в бокса

                  Само да вметна че заводски пушки на Патрулските мостове могат да се подобрят с унибали и да извадят значителни ходове,аз го направих на 3 линка с панхард,карам го брутално,вдигам скорости от по 120-130,проблеми няма..
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10322558_629524270463264_6902069636602243875_n.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5624146
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Краза в бокса

                    Сектор от Патрол
                    Samurai Gemax

                    Коментар


                    • От: Краза в бокса

                      Имам я в предвид твойта схема и носачите си пазя още . Незнам дали ще я позвам плаши ме теглото на тези носачи.

                      Коментар


                      • От: Краза в бокса

                        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                        Имам я в предвид твойта схема и носачите си пазя още . Незнам дали ще я позвам плаши ме теглото на тези носачи.
                        Понякога по тежкото означава - по здраво,с 5-10 кила няма да я оправим,но пък доста главоблъсканици отпадат,апък ако е точно по моята,то от носачите не остава много.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • От: Краза в бокса

                          Пристигнаха джоинтовете от Доката перфектни като изработка даже надминават очакванията ми. По масивни са от очакваното .
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • От: Краза в бокса

                            Колко е диаметъра на шпилката, а на сферата? Шпилката заварена ли е? Поцинковани ли са?
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: Краза в бокса

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Имам я в предвид твойта схема и носачите си пазя още . Незнам дали ще я позвам плаши ме теглото на тези носачи.
                              Ти носачите като ги направиш с каквито тръби трябва +джойнтовете може да минат теглото на щатните патрулски...
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Краза в бокса

                                Шпилката е заварена ф то и е между 32 и 33 не помня точно ,някъв инчов размер. Джойнта е поцинкован целия ябълката на хромирана прилича няма как да я премеря без да се разглоби ..
                                Този път правя всичко максимално здраво и с правилните части . Писна ми от леки и слаби части.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X