Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Краза в бокса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Краза в бокса

    Налага се да увелича междуосито заради карданите , Оптималния вариянт за мен е 2400 мм. Некви идеи по въпроса много ли е малко ли е .Колко е междуосието на къс Патрул къса Тойота ?
    Еар шоците пристигнаха в Събота . Забравих да ги снимам , на първо четене изглеждат перфектно .
    Набавих сектор от Патрул.

    Коментар


    • От: Краза в бокса

      Имам малко напредък.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • От: Краза в бокса

        Никой нищо не коментира толкова ли е зле работата .

        Коментар


        • От: Краза в бокса

          За мен е важен крайния резултат

          Коментар


          • От: Краза в бокса

            Не е лошо. Само тези кули за ершоковете нещо не ми харесват. Много грубички и май не съвсем надеждни ми изглеждат
            Samurai Gemax

            Коментар


            • От: Краза в бокса

              И също ми се струва, че рамата трябва да се подсили, че ударите на тези мостове ще я усучат като крив макарон
              Samurai Gemax

              Коментар


              • От: Краза в бокса

                На мен освен кулите /предполагам ще са захванати помежду си отгоре/не ми харесват и захватите към шасито и моста.Не си личи и дължината на носачите.
                Колко е диаметъра и стената на тръбата.Предполагам си подсилил шасито на широка площ там където се захващат носачите и панхарда,най вече на него.На кормилната кутия гледам май си заварил,при мен там ми поддаваше шасито.
                Дай по хубави снимки.
                Последно редактирано от antiroad; 08-12-14, 06:12.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Краза в бокса

                  Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                  Никой нищо не коментира толкова ли е зле работата .
                  Какъв е смисъла да коментираме ако не взимаш под внимание коментарите и го правиш по твой вкус ... За да мога да коментирам кажи най напред какво точно е целта на проекта - траял или трофи , щото има доста разлики в концепцията . За да не бъда голословен набързо ще ти кажа какво виждам от снимките които са доста са оскъдни и не дотам детайлни - кулите за ершоковете / защо си с ершокове и то отпред не знам ... / не стават като изработка -захватите им са слаби и нямат възможност за регулиране , захвата на секторната кутия ми се вижда слаб , предния панхард е тотално сбъркан , захватите на шоковете към моста са неправилно разположени , захватите на всички носачи към шасито са слаби , хебела ще се счупи с тази заварка , за неопределената дължина няма да коментирам . Как изчисли дължината на долните и горните носачи като не знаеш дължината на базата си и с какъв диаметър гуми ще се кара ?
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Краза в бокса

                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=177550

                    Аз няма да коментирам , разгледай внимателно тази тема ( ако не си я гледал вече) От там черпя вдъхновение и си крада идеи със специалното разрешение на Мето и Асен , че и по телефона помагат . Тук е направено за рали но за да го направиш за каквото си решил си има формули които ако спазваш се получава . Ако искаш мога да ти пратя таблиците по които се изчисляват ходовете ,дължините на линковете според това какво ще караш . Аз лично нищо не съм измислил сам ....... като не ми е ясно питам и се случват нещата. И малка забележка от това което се вижда на снимките може и да греша но не ползвай шевни тръби .
                    ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                    тел. 0889 017703
                    0897 516030

                    Коментар


                    • От: Краза в бокса

                      Прави се за 35 ци базата е 2450мм. Трофи . Заварките няма смисъл да ги коментираме всичко е само прихванато когато наредя всичко което трябва да се завари ще се разглоби напълно и ще се завари качествено и усили където е нужно и ще се боядиса .
                      Кажи сега какво не ми харесваш на панхарда и на захватите на шоковете към моста.
                      Панхарда го направих такъв заради мижавата рама за това и кулата я сложих на моста той е поне два пъти по здрав от шасито. За това сложих джойнта непосредствено до сектора за да няма възможност да осуква шасито. Не намерих възможност да е еднакво дълак с кормилната щанга. Ще повдигна захвата на шарншра при шенкела така че кормилната щанга да е успоредна на панхарда ,така ще се качи по високо и нама да има възможност да се криви по камънаците.

                      Коментар


                      • От: Краза в бокса

                        Даи да ги видим тези таблици . сега му е времето за питане преди да съм заварил окончателно.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Краза в бокса

                          https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...09b6644383bbe0



                          Това е само линк към снимка . Напиши 4 Bar Linkage Calculator v3.0 . Изтеглянето е безплатно . Вкарваш си твоите параметри и ти излиза решението . Важни са много фактори като междуосие , размер на гуми, тежест, ширина , център на тежестта и най важно за какво ще се ползва тази концепция . Дано да съм помогнал . Аз специално се зверих няколко дена докато не ми обясни Асенчо по телефона как се прави
                          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                          тел. 0889 017703
                          0897 516030

                          Коментар


                          • От: Краза в бокса

                            Тоя къс панхард отпред ще го усетиш като започнеш да караш, колко е неприятно
                            Samurai Gemax

                            Коментар


                            • От: Краза в бокса

                              Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                              Тоя къс панхард отпред ще го усетиш като започнеш да караш, колко е неприятно
                              Хем къс, хем не е успореден на курмилната щанга и на всяко скокче се мести моста наляво , надясно . Павле , не ни се връзвай на приказките . Прави го както трябва от първия път за да не преправяш после много кратно .
                              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                              тел. 0889 017703
                              0897 516030

                              Коментар


                              • От: Краза в бокса

                                Къс ама дебел и прав. Въртех го и умувах няколко дни , докато се установи така . При положение че двете щанги са успоредни в хорицонтално положение отклонението е най малко .За фул фидро не съм готов. Умувах го и със сектор направо върху моста но не просмях да го реализирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X