Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Витарата на Дени

    Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
    Идеи за тавана на Витарката? На мекия таван му липсват половината рейки (в гората на Габаре останаха), дупки отвсякъде и ми е жал да я вали вътре.

    Обмислям варианта без никакъв таван, ами само рифелна ламарина с идеята зад това



    Чудя се обаче дали да си сложа резервната гума отгоре и така да скъся джипа или да я оставя там и да си направя прозорче за задно виждане. Мисля че в гората си е нужно да виждаш директно зад купето какво има.

    Както и да е, чудя се 2мм или 3мм ламарина да използвам. Рифелна намирам само 3мм. Ще изглежда банално джипа ако е обикновенна ламарина.

    Мисля да я хвана за купето с видийки, силикон и оригиналните гумени оплътнения. Трябва само да измисля как ще се отваря задната врата и как да се монтира парчето над главата ми. Интересно ако се обърна дали ще ме обезглави?
    Това да не е предишната джипка на Белата?
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #92
      От: Витарата на Дени

      От неговата тема е. Дадох я за пример
      Последно редактирано от Денислав Димитров; 15-11-12, 21:21.

      Коментар


      • #93
        От: Витарата на Дени

        Здравей Дени ,
        честито за новите гуми ! Покарай ги малко и дай мнение как се държи 8V с тези гуми , че и аз се чудя относно размер и мощност. Благодаря ти предварително !
        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #94
          От: Витарата на Дени

          Едвам монтираха Купъра... Много били стояли една върху друга гумите и се сплескали пък и джантата била широка.

          Ето как се справяме в Мездра... (Шегата на страна, гумаджията е печен но не му идват джипове всеки ден)

          Коментар


          • #95
            От: Витарата на Дени

            Евала евала , то малко остава до заговезни и всички ще палим гуми
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #96
              От: Витарата на Дени

              Първоначално публикуван от иж-12 Преглед на мнение
              Здравей Дени ,
              честито за новите гуми ! Покарай ги малко и дай мнение как се държи 8V с тези гуми , че и аз се чудя относно размер и мощност. Благодаря ти предварително !
              Здрасти,

              днес имах възможност да пробвам гумата на препятствие което познавам добре - Баир с кални дълбоки коловози и мокър сняг отгоре. С кобрите трябваше да ръчкам здраво на втора бавна защото иначе в ниските не стига мощност пък и сцеплението изчезваше бързо.

              С Купъра, първа бавна с малко газ и джипа се качи сам. За кал определено са добри. Ама и аз съм аматьор тъй че базата ми за сравнение е малка.

              На асфалт са по тихи от Кобрите. На мокър асфалт са опасни и трябва да се внимава защото се пъзалят.

              Бих ги купил пак за това за което ги използвам аз.

              А относно размера бих казал че диаметър 75см е на границата между оптималното и прекаленото. Казвам диаметър защото забелязвам че размерите варират при производителите. Този купър е 744мм.
              Последно редактирано от Денислав Димитров; 10-12-12, 20:54.

              Коментар


              • #97
                От: Витарата на Дени

                Здрасти,


                Поради теч от две тръбички в радиатора на витарата, ги изолирахме като отрязахме парчето с дупката и после ги залепихме.


                Оттогава, витарата загрява нормално, но след 30-ина минути температурата тръгва нагоре и спира точно по средата (стрелката сочи нагоре). В този момент, като хвана горната тръба дето влиза в радиатора, тя е студена.... А тази дето отива в изпарителя за газовата пари!

                Казанчето с бонус антифриз отдясно се е напълнило до горе (преди да загрее е било близо до минимума) докато съм я карал загряла.

                малко след това, почва да се чува едно бълбукане от горната връзка на радиатора, и тя се загрява! Това става след като е угасен джипа.

                Въпроса ми е може ли изолирането на две тръбички да създаде този проблем или е нещо друго.

                Ако го оставя да работи двигателя температурата се нормализира за малко и после пак се покачва.

                мерси
                Последно редактирано от Денислав Димитров; 14-12-12, 23:05.

                Коментар


                • #98
                  От: Витарата на Дени

                  Не е от тръбичките. Те единствено могат леееко да намалят охладителния капацитет на радиатора, но не могат да навредят по никакъв начин. Това дето го описваш прилича на въздух в системата. Не съм сигурен де. Може нещо и термостата да не отваря като хората. Свали го(три болтчета на лесно място) и пробвай без него. Ако докато сваляш капачката му излезе първо въздух-пробвай първо дали не е било оттам. Ако пак е същото-без термостат. Трябва да се разбере откъде идва проблема, това не е нормално-температурата да е висока, а термостат да не отваря.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Витарата на Дени

                    Интересно защо тогава изхвърля водата в казанчето. Трябва да доливам като истине. Отивам да махам термостата.

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Без термостата въобще не иска да загреее.

                      Термостата си отваря в тенджерата на котлона малко преди да заври водата затова си го и сложих обратно.

                      Иначе промяна няма.

                      Някъде изчезва антифриза и температурата пак играе нагоре надолу. По едно време изчезна и парното.....

                      Половин литър антифриз изчезна някъде. Не капе...
                      Последно редактирано от Денислав Димитров; 15-12-12, 16:47.

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                        Без термостата въобще не иска да загреее.

                        Термостата си отваря в тенджерата на котлона малко преди да заври водата затова си го и сложих обратно.

                        Иначе промяна няма.


                        Някъде изчезва антифриза и температурата пак играе нагоре надолу. По едно време изчезна и парното.....

                        Половин литър антифриз изчезна някъде. Не капе...
                        Точните симптоми на спукан блок или глава!!!Надува когато загрее повече и като падне малко температурата спира да надува и прилича че работи нормално!!!Дано не съм прав но......
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                          Без термостата въобще не иска да загреее.

                          Термостата си отваря в тенджерата на котлона малко преди да заври водата затова си го и сложих обратно.

                          Иначе промяна няма.

                          Някъде изчезва антифриза и температурата пак играе нагоре надолу. По едно време изчезна и парното.....

                          Половин литър антифриз изчезна някъде. Не капе...
                          Дени,на мен 73ката ми грееше,защото изпарителя вкарваше газ в охладителната система и правеше газова възглавница точно при термостата,съответно той не отваряше и двигателя вдигаше температурата.Открива се лесно,със запалка на гърлото на радиатора,или с помирисване.При мен горя огън близо минута.За всеки случай провери.Поздрави.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Значи термостата отваря, но много по-късно от преди. Горе долу малко преди средата.

                            Докато отвори обаче, горната връзка на радиатора става корава смисъл има налягане. Като отвори най-накрая, сумати антифриз се излива в казанчето, горната връзка омеква, температурата пада, термостата затваря и айде пак отначало.

                            Днес съм източил антифриза 15 пъти, мисля да съм усетил мирис на газ, но благодаря за насочването.

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                              Значи термостата отваря, но много по-късно от преди. Горе долу малко преди средата.

                              Докато отвори обаче, горната връзка на радиатора става корава смисъл има налягане. Като отвори най-накрая, сумати антифриз се излива в казанчето, горната връзка омеква, температурата пада, термостата затваря и айде пак отначало.

                              Днес съм източил антифриза 15 пъти, мисля да съм усетил мирис на газ, но благодаря за насочването.
                              Какъв ти е изпарителя?Само Ловато може да вкара газ във водата.
                              Последно редактирано от SaTaNaTa_83_stz; 15-12-12, 17:39. Причина: правопис
                              Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                              Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                              "Mud Angels" Stara Zagora

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Колега,на Витарите средата на стрелката е около 82-3 градуса,мерено няколко пъти и при термостата и в радиатора.
                                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                                "Mud Angels" Stara Zagora

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X