Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    А, още нещо. Ако се опре до шлайф на вала, замисли се за друг. Наскоро поръчвахме от ... Карлово май, дойде практически перфектен. Е, вярно, малце е по-скъпо от шлайф, но е вариант, а при по-сериозни поражения - единствен вариант. И задължително ревизия на маслената помпа!
    Пак казвам, дано да е нещо по-дребно и да не стига до там, но ако се случи лошия вариант, имай едно наум.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Гледам,че никой от пишещите по темата не попита тая Витара качва ли нормално масло,или не.При това чукане,ако то иде от лагери,то неминуемо ще има спад на налягането на маслото и на тихи обороти и загрят мотор ще свети лампата на маслото.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Гледам,че никой от пишещите по темата не попита тая Витара качва ли нормално масло,или не.При това чукане,ако то иде от лагери,то неминуемо ще има спад на налягането на маслото и на тихи обороти и загрят мотор ще свети лампата на маслото.
        Когато загрее, тихите са много ниски и падат до 200-300 / мин (почти гасне) и тогава премигва лампата за маслото. Иначе не.

        Студена пък държи 3000 оборота докато не загрее. Това никой майстор досега не иска да ми го оправи. Било електроника.

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Колега, а чистил ли си стъпковото моторче? И моята беше на подобен хал. Говоря за оборотите. Студена държеше около 2500об/мин, а като загрее падат до около 400об/мин и надолу. Свали го, изчисти го с контактен спрей или коресилин, смени гарнитурата и сложи червен силикон. Дано оправи поне оборотите.

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
            Когато загрее, тихите са много ниски и падат до 200-300 / мин (почти гасне) и тогава премигва лампата за маслото. Иначе не.

            Студена пък държи 3000 оборота докато не загрее. Това никой майстор досега не иска да ми го оправи. Било електроника.
            Не е електрониката. Смени си майсторите или се заеми сам. Има поне в 5 теми писано от къде се оправят прекалено високите обороти на студен двигател (а 3000 си е множко), там всичко е абсолютно механично и няма никаква намеса на електроника. Електрониката се набърква на вече топъл мотор, но ако не са ти направени добре механичните настройки, не може да ти помогне, осоено ако Витарката е от по-дъртите.
            На загрял двигател и изключени всякакви ел. консумаори, трябва да си държи около 800-900 оборота дори и на изключен байпас.
            Това, че лампата на маслото присветва е лошо. Все пак, при изправна система помпа-лагери, лампата трябва да гасне още на стартер, а там оборотите са под 200.
            Има някакъв вариант да се ебава байпасния клапан на маслената помпа. Конструкцията му е такава, че при по-сериозен мундарлък по отношение на смяна на масла и филтри, започва да заяжда и остава леко отворен. От там налягането на маслото спада критично, последствията са по избор и винаги неприятни.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              Супер

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Намерих тази снимка в друга тема. Оградих с червено черен кабел който отива някъде в дясно. При мен е срязан и стои само едно парче 5см от там дето тръгва. Нещо общо с оборотите?

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Аз правих основен ремонт,но преди две и половина години и не мога да съм много полезен с актуални цени.Пък и много се натрупаха разходите последно време и съм позабравил.Груба сметка по спомен ремонта ми излезе около 500лв.В това число нови бутала и сегменти,нови лагери,шлайф на блок и колянов вал.Без труд.Буталата и сегментите,които намерих бяха марка "Mahle" (не знам дали така се пише).Диагностиката по звук още по-вече от Ютуб не е никак сигурно нещо.Единственото към което може да те насочи,че шума идва от двигателя.Например, при мен се беше развалила резбата на един от болтовете,които притягат изпускателните тръби и точно тази гарнитура,за която говори колегата(разбира се сменена с нова при ремонта)не прилягаше добре.Докато не стана видимо опушването край въпросния болт само от шума който издаваше бях готов да се закълна,че е от клапани.Е, три пъти ги регулирахме и шума все оставаше същия.Като смених въпросния болт с шпилка,която фиксирах с лепило за блока и стегнах разбрах,че шума е идвал от изпускателните тръби.Искам обаче да споделя друг проблем,който може да се окаже и при теб.Разпределителния вал на 8 клапановите Витарови двигатели не се фиксира към главата с "лапи",а е на тунел с прогресивно намаляващи легла.Тези легла - лагери при производството са обработени с нещо(дали се нарича бабит не съм сигурен) но няма отделни лагери,които да могат да се сменят.Като отворих мотора с ужас забелязах,че по нито един от лагерите няма покритие.И те и вала бяха ужасно надрани.Хлабините бяха недопустими и съответно тракаше като дизел и на празни обороти и при подаване на газ.Нова(стара) оборудвана глава от колега от форума промени положението.Между другото и 16 клапановата и тя няма отделни лагери на разпр.вал нищо,че се прихваща с "лапи".

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Това като гледам не е кабел а маркуч ,и отива в изпарителя на газовото ,някой му е сложил вакумен изпарител вместо ел.По добре снимай твоя двигател


                    пп Да уточня малко, че ще се навъдят всите разбирачи и ще почне една дъвканица .Казвам вакумен защото единия се управлява от вакум от всмукателните колектори (става въпрос за изпарителя)
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Ето моя



                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Източи маслото и виж има ли стружки, за мен чуканията са две, едното е или от изпускателна гарнитура или пукнат изпускателен колектор, а другото което пишеш, че те притеснява повече и на мен ми прилича на лагери, ако са те би трябвало да има стружки в маслото!

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Да ,това си е маркуч ,не знам само на моното да ли се използва този вакум ,или на всички е затапен там .Нека колеги с моното да се изкажат ,но от там няма как да бърка оборотите ,освен ако не е пукнато това маркуче и да ти дърпа вакум .
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Най-добре като за начало премери налягането на маслото....Развиваш датчика за налягането завиваш уреда и гледаш...Колеги да кажат колко трябва да е ,че съм забравил ...
                            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Налягането ... по каталог го дават над 3.5 при 3000 оборота на загрял двигател. Само че то по-интересното е на обороти. Не знам колко е, ама по спомен лампата светва около 0.7 някъде. Да кажем, поне 1.2 на празен ход. Надолу вече влизаме в ремонтите. Казвам го леко наизуст, но ...

                              Вакумчетата, за съжаление и тях не ги помня вече кое къде беше, но едното е за вакумната клапа, която дава тяга при палене (оная джурукма, дето е зад моното и която леко повдига лоста на дроселната клапа при загасен мотор).
                              Другото, което по-вероятно е отрязано и затапено, отива към "тенджерата" за вентилация на резервоара, която май липсва.
                              Ако е така, нищо страшно, това е първото нещо, което изхвърлям в колите си, щото мястото обикновено е много удобно за монтиране на изпарител Пък и на моите резервоари винаги им се случва по някоя случка, та въпросното устройство остава просто ненужно.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • Re: Витарата на Дени

                                Досега слушахме с колегата.
                                +1 за биелни лагери от нас!
                                O877886339

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X