Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
    Гарнитурата не е била здрава. В трети цилиндър е влизало вода. До сега се возих в снега джипа е на 6! Благодаря на всички!

    Това е друга работа вече А Стефчо е 110% прав след време развиваш двата болта на капака и проверка на болтовете на главата
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Всичко ок обаче като изстина джипа и отворих капачката на радиатора, беше погрита с някаква бяла гняс дето става черна като я изтрия в снега...
      Ще видим дали утре пак ще е там.

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
        Всичко ок обаче като изстина джипа и отворих капачката на радиатора, беше погрита с някаква бяла гняс дето става черна като я изтрия в снега...
        Ще видим дали утре пак ще е там.
        Не се шашкай ,като сте вадили главата може да е влязло малко масло в антифриза
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Добра новина, но явно имаш доста да четеш за двигателите и принципа на работа. Охладителната течност, в случая антифриз, служи за охлаждане на блока, в който работят буталата и се изгаря горивото при висока температура, освен маслото, което освен за смазване служи и за охлаждане имаш и тази течност минаваща по така наречени магистрали, някои близо до маслените такива. Ако налееш при загрят или още по-зле при прегрял мотор, студена вода, без да циркулира тази течност-антифриз в случая, се получава тапа с температурен диапазон от порядъка на 80градуса, как мислиш дали ще му стане нещо на двигателя?!!! Дай да ти налея врял чай в стомаха и после студена бира, в най добрият случай ще се разминеш с голямото дри...не, само че при автомобила не стоят така нещата, успех и ако нещо не ти е много ясно питай първо, никой няма да ти се смее, но да вършиш глупости и после да питаш...полза няма, весели празници

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Първо честита нова година!

            Моля да видите този клип. Снимал съм да чуете работата на двигателя на Витарката. Работи си така от както съм я купил (не че има значение но се успокоявам че не съм го счупил аз). Много съм я ръчкал и няма проблеми но майстора иска да го разглобяваме да се прегледат лагерите на колянов вал. Моля за второ мнение.

            Трент разбрах горния ти коментар и бележката е записана. Благодаря ти!

            ИЗБЕРЕТЕ 720p HD Качество за по-добър звук!!!

            Последно редактирано от Денислав Димитров; 01-01-13, 17:02.

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              И на мен ми прилича на биелни лагери
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Това звучи малко стряскащо ...
                Слушали ли сте откъде тропа точно? Щото така от клипа ... може да е сериозно, може и да ти ебната грнитурата на изпискателния колектор, не мога да преценя. Майстора ти ако има слушалки ... ако не - с отверката и да го ослуша. Ако не е от ауспуха (пожелавам ти да е, че е най-евтино ), направо заделяй 100-200 кинта доде е време.

                П.П. Само предупреждение. Дано не ти се наложи, но ако опре до лагери, да знаеш, че от Сузуки дават 1 ремонтен размер на вала. По магазините се намират и "оригинални" лагери за втори, че и трети ремонт, но това само подсказва колко точно са оригинални.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                  Първо честита нова година!

                  Моля да видите този клип. Снимал съм да чуете работата на двигателя на Витарката. Работи си така от както съм я купил (не че има значение но се успокоявам че не съм го счупил аз). Много съм я ръчкал и няма проблеми но майстора иска да го разглобяваме да се прегледат лагерите на колянов вал. Моля за второ мнение.

                  Трент разбрах горния ти коментар и бележката е записана. Благодаря ти!

                  ИЗБЕРЕТЕ 720p HD Качество за по-добър звук!!!


                  Колко км. си минал досега ,от както си взел?
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Минал съм между 700 и 1000 км от както го купих и все така си е работил. Половината са офроуд с газ до ламарината.

                    Гарнитурата на изпускателния колектор нали е това с лъскавите нещица (да ги наречем полутунелчета) дето се виждат под кабелите за свещите на клипчето? Ако да, това го сменихме по-миналата седмица заедно с гарнитурата на главата.

                    И да питам кое е стряскащото - равномерното тракане което се чува постоянно или тихото чегъртане дето се чува като подам газ? Аз всъщност ви пиша заради второто.... Мисех че тракането си е нормално.

                    Колко струва комплекта лагери?
                    Нещо друго сменява ли се ако се разпарчетосва целия двигател?
                    Ще ми излезе ли по-евтино нов двигател?
                    Последно редактирано от Денислав Димитров; 02-01-13, 18:06.

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                      Минал съм между 700 и 1000 км от както го купих и все така си е работил. Половината са офроуд с газ до ламарината.

                      Гарнитурата на изпускателния колектор нали е това с лъскавите нещица (да ги наречем полутунелчета) дето се виждат под кабелите за свещите на клипчето? Ако да, това го сменихме по-миналата седмица заедно с гарнитурата на главата.

                      И да питам кое е стряскащото - равномерното тракане което се чува постоянно или тихото чегъртане дето се чува като подам газ? Аз всъщност ви пиша заради второто.... Мисех че тракането си е нормално.

                      Колко струва комплекта лагери?
                      Нещо друго сменява ли се ако се разпарчетосва целия двигател?
                      Ще ми излезе ли по-евтино нов двигател? Да питам Кольо да му сложи ls9 от Корвет?
                      Чудна работа, ако си минал 1000км с разтракани лагери ,до сега да се е показала някоя биела да види кой кара....


                      пп Какви разстояния регулирахте клапаните ? и на студен или топъл мотор?
                      Последно редактирано от jimito; 02-01-13, 17:33. Причина: допълване
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Ехее, а аз си мислех че моята тропаше. Този звук е много стряскащ! При мен излезе биелни лагери но звука беше много по тих и честотата му не беше такава, при подаване на газ изчезваше.
                        TT-Tuning Team
                        АСК Добрич

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Понеже аз ходих с Дени да гледаме Витарата,когато я купува мога да кажа,че тогава чукането беше от клапани,сега от видеоклипа има нещо като лагер,но доколко може да се прецени?
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
                            Ехее, а аз си мислех че моята тропаше. Този звук е много стряскащ! При мен излезе биелни лагери но звука беше много по тих и честотата му не беше такава, при подаване на газ изчезваше.
                            Колко излезе ремонта?

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Аз сменях и сегменти, съединител, водна помпа... доста ме одраха но по спомен лагерите бяха около 120лв може и да бъркам....
                              TT-Tuning Team
                              АСК Добрич

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Мой приятел имаше същия проблем с неговата витара но чукането беше по малко и можеби 4-5000 км я кара така докато се реши да я отвори. Така както я чувам твоята без шлайф на вала няма да се разминеш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X