Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
    Системата се казва Флаш Люб и не е измислица.За автомобили след 2000г където материалите са спестени се ПРЕПОРЪЧВА тази система за омазняване на клапаните.И който не е запознат с системата да не пише глупости.
    Tочно който не е запознат с нещата да не пише глупости!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #92
      От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Има ли я тази система вградена в Cayenne ?
      Или трябва да се постави допълнително ? Каква е цената и ?
      И в кой сервиз се поставя, подобна система ?
      Монтира се допълително към АГУ-то има механични на зена 150лв и електронни на цена 300лв.Разликата е в това,че едната пуска постоянно,а другата само когато си на газ.
      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
      АСК Ален Мак

      Коментар


      • #93
        От: Газова уредба на Cayenne

        Разкажи малко по подробно за тази система.
        Какво е предназначението и ?
        Да смазва инжекторите или да смазва клапаните ?
        Вследствие на какво се налага допълнително смазване ?
        Къде се монтира ? До каква степен се разглобява двигателя при монтаж ?
        Извършват ли се необратими промени в конструкцията на двигателя / както е например разпробиването на всмукателните колектори за допълнителни инжектори, при газов инжекцион/ ?
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #94
          От: Газова уредба на Cayenne

          Налага се да се монтира за да предпази клапаните от изгаряне.Монтира се щуцер в смукателните колектори и от вакума двг-то се го дърпа.Ако не се монтира на определените автомобили на около 80000км ще имат проблеми с клапаните.
          Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
          АСК Ален Мак

          Коментар


          • #95
            От: Газова уредба на Cayenne

            Ако на съответния автомобил изпускателните клапани не "понасят" газ си изгарят с или без тази система.
            Нека някой да обясни как изпускателния клапан, който по време на работа е нагрят до червено се смазва така, че да не изгори?
            И дали ако клапаните започнат да изпускат, този който е взел пари за тази система ще ги ремонтира?И дали ако ги ремонтира и те пак изгорят пак ще ги ремонтира?

            Конкретно за поршето не знам дали клапаните и гнездата им ще издържат значително по-високото температурно натоварване.

            Някога на ладичките "давахме" повечко аванс на запалването и това компенсираше донякъде.Пък и проблема и изгарянето на клапаните ескалира при продължително натоварване на двигателя-примерно каране по магистрала с висока скорост, което за лада през 1985г беше трудно да стане...

            Аз не бих рискувал да попилея двигател на порше и затова е моето краино негативно мнение в тази тема.Иначе и аз няма излишни пари за гориво...
            А и какъвто и гений да прави управлението на тази газова уредба няма да докара работата до това което са направили в завода!!!

            Поршето е кола за "фън" а не за предвижване.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #96
              От: Газова уредба на Cayenne

              Разни хора разни идеали.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #97
                От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                Разни хора разни идеали.
                Ставаше дума за изпускателни клапани.Не за идеали.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #98
                  От: Газова уредба на Cayenne

                  Аз мислех за Поршето.Що се отнася до клапаните не съм го измислил аз този Флаш Люб и той не е задължителен при монтирането на агу,а е препорачителин.
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #99
                    От: Газова уредба на Cayenne

                    Флашлубето по принцип е обсъждано в раздела за АГУ. За какво беше темата?

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Поршето е кола за "фън" а не за предвижване.
                      А стига бре Защо така мислиш Аз със Поршето мога и слама да пренасям, какво му е че не мое да се ползва и в селското стопанство

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                        А стига бре Защо така мислиш Аз със Поршето мога и слама да пренасям, какво му е че не мое да се ползва и в селското стопанство
                        Moже, ама надали ще стане.Пък и до 4000об/мин няма да има сила да върви в калта....
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Порше откак направиха сув дето е над 90% фолксаген вече не е оная култова марка...
                          Така че и на метан става.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                            А стига бре Защо така мислиш Аз със Поршето мога и слама да пренасям, какво му е че не мое да се ползва и в селското стопанство
                            Ламборджини пренасят слама открай време, но за Порше определено ще е новост. В чест на нерваците, които не разбират защо му е на Порше газ, можеш да го снимаш със сгънати седалки, бала слама зад газовата бутилка и гребло подпряно на бронята. Ако си по-космат в корема, можеш и гол до кръста да се поставиш някъде в композицията и ще убиеш слона със така получената снимка.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Ламборджини
                              ЛамборГини, Ясене. Все пак е талянска марка, макар и купена.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Moже, ама надали ще стане.Пък и до 4000об/мин няма да има сила да върви в калта....
                                Хехехехехе Поздрави колега Да прав си по дяволите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X