Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Re: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Защо бе човек, газта срамна ли е? А метана по-срамен ли е?
    Не, че е срамна, ама знам ли. Някои карат дизелите с отработено олио от Макдоналдс, други от Казанлъшки понички.
    Както и да е. Все пак сме в криза.
    Все си мисля, че газта е нискобюджетно решение, за хора с по-малки финансови възможностиили за таксита. Тук Кайена стои малко странно.
    Колко ли са колите по света с фабрични газови или метанови уредби?

    Коментар


    • #32
      От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      Принципно газта има по голямо горене от бензина и има някаква логика да е по-нисък разхода при по голям двигател
      Здравейте колеги
      Има логика в думите ти, защото така ми бе обяснено преди да се реша на тази авантюра.
      По думите на "майстора" можел до 30% да занижи разхода на ГАЗ в сравнение на бензина.
      Аз не съм се надявал на това.
      Просто исках да си върви (когато не бързам) и да си гори около разхода на бензин.

      Така ......, днес от 14 до преди малко бях в сервиза.
      Сложиха новия софтуер за Изи газ.
      Нямаше подобрение.
      След това смениха дюзите от 2.2 на 2.0 и ОООООООООООООО...... Чудо
      След настройки и човъркане по изпарителите, настройки на софтуера колата на тихи обороти ЗАСПА
      На 600 оборота си прехвърля на газ без да се забележи. ПЕРФЕКТНО.
      След това с компа в движение до настройва човека ..........
      Има един проблем, всичко е наред до 4000 оборота.
      Над това колата забива носа.
      Какво ли не човърка и настройва няма резултат.
      Но до 4000 оборота колата е перфектна.
      Каза ми че софтуера "искал" дюзи 2.2, но аз не пожелах да ми връщат старото състояние.
      На режим "ТУРБО" се опита да оправи това забиване над 4000 оборота, но не стана.
      Остана така, ще я карам до 4000 оборота, поне да видя как ще е разхода и как ще е при нормално каране.
      Между другото на 5-та скорост при 4000 оборота мисля че е 150км./ч.
      Не ми трябва повече, ако искам 200км/ч има си бензин.
      За сега е това.
      Тази вечер до зареждам бутилката и утре ще зная какво е горенето.

      Коментар


      • #33
        От: Газова уредба на Cayenne

        Във кой Фобос я кара ?
        Лудак

        Коментар


        • #34
          От: Газова уредба на Cayenne

          В Шумен.
          Даниел ЕООД
          Гр. Шумен ул.Цв.Зангов, номер 30
          Те поставят такива уредби Фобос в Шумен и гаранционно обслужване на тях.

          Коментар


          • #35
            От: Газова уредба на Cayenne

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            Софтуера "искал" дюзи 2.2, ама работи в ниските режими по-добре с 2.0
            Другояче казано - или този модел дюзи са бавни за този двигател, или нещо в захранването на дюзите с ток е оплескано. Ей така, от въздуха ми прилича на наставени прекалено дълги и тънки кабелчета някъде. Но аз не съм газовик и никога няма да бъда.

            Човеко, я кажи - че внасяш смут тука:
            защо реши точно Порше Кайен?

            Коментар


            • #36
              От: Газова уредба на Cayenne

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Човеко, я кажи - че внасяш смут тука:
              защо реши точно Порше Кайен?
              Не разбирам въпроса ти.
              Купувам това което ми хареса. Принципно нямам (животоспасяваща) нужда от Кайена.
              Просто така съм решил, както реших газ да ми сложат.
              Това е мои избор. И не мисля че е гордост колата да ти гори 200лв на 100км.
              -----
              ОФФ:
              Имам познато които ще кажат в подобен момент:
              С пари всеки може майката му е без пари

              Коментар


              • #37
                От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...Ей така, от въздуха ми прилича на наставени прекалено дълги и тънки кабелчета някъде.
                Съгласен в тези теории на вероятностите. При мен един от проблемите с твърде склонни на тези симптоми тук се реши именно с корекция на дължината на кабелите, бяха оставени като да има за простор. Е, отне известно време на газаджиите, но все пак...

                Коментар


                • #38
                  От: Газова уредба на Cayenne

                  Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                  Взе нещо да става по-зле. Гърми ....., не държи обороти ...., дори ми угасна при 10км
                  След малко отивам в FobosGas в града. По принцип те до този момент я настройваха.[ATTACH=CONFIG]285976[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285977[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285978[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285979[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285980[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285981[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285982[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]285983[/ATTACH]
                  Щом гърми сместа е бедна,тези изпарители са малки за 340кс,и марката не е подходяща.Ако искаш ми пиши на лични.Поздрав.
                  Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                  АСК Ален Мак

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                    Щом гърми сместа е бедна,тези изпарители са малки за 340кс,и марката не е подходяща.Ако искаш ми пиши на лични.Поздрав.
                    Благодаря Ще се възползвам от помощта ти
                    Не зная какъв е чипа, не съм го слагал аз, а предния собственик на колата, така че не мога да кажа колко коня е с точност.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Газова уредба на Cayenne

                      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                      Не разбирам въпроса ти.
                      Така де - кое ти харесва у този Кайен. Ако не искаш да разказваш - твоя си работа, на мен ми е само любопитно, а въпросът може да е прекалено личен.

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Съгласен в тези теории на вероятностите. При мен един от проблемите с твърде склонни на тези симптоми тук се реши именно с корекция на дължината на кабелите, бяха оставени като да има за простор. Е, отне известно време на газаджиите, но все пак...
                      Един осцилоскоп може и да реши въпроса - ако гледащият знае какво да гледа, разбира се. Трябва да се сравнят кривите (по ток) на включване и изключване с нормално работеща уредба. Или, ако такава е била волята на Аллаха и има референтни картинки в документацията на АГУ - с тях.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        ..... Хеликоптер с газова?......
                        Класиката в авио жанра е "Дизелов въртолет с ремарке"......

                        По темата: "....Бие нос...." над 4000 най-вероятно не веднага, а след 2-3 секунди изконсумирва наличния в медния газопровод (Ф6) и почва да се "души" понеже изхода от газовата бутилка е (на сондата) около Ф3 мм........
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Газова уредба на Cayenne

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Класиката в авио жанра е "Дизелов въртолет с ремарке"......

                          По темата: "....Бие нос...." над 4000 най-вероятно не веднага, а след 2-3 секунди изконсумирва наличния в медния газопровод (Ф6) и почва да се "души" понеже изхода от газовата бутилка е (на сондата) около Ф3 мм........
                          Правилно. Какво пречи освен електрическия проблем да има и тръбен?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Re: Газова уредба на Cayenne

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            .........
                            По темата: "....Бие нос...." над 4000 най-вероятно не веднага, а след 2-3 секунди изконсумирва наличния в медния газопровод (Ф6) и почва да се "души" понеже изхода от газовата бутилка е (на сондата) около Ф3 мм........
                            Като гледам от картинката, медния газопровод е Ф8. И Серпентинка си има, като по учебник.

                            А и още нещо. Предлагам на всички дето спамят с общи съображения, бива или не бива Порше на газ, да си открият отделна тема в Политиката. Моля .
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #44
                              От: Газова уредба на Cayenne

                              Човека иска да си кара на газ да кара !!!
                              Докарай го в София в централа на Фобос там са кадърни момчета и ще ти го оправят !!!
                              Лудак

                              Коментар


                              • #45
                                От: Газова уредба на Cayenne

                                Колега, проблема с газовата ти уредба идва от лошия подбор на компонентите. Компютъра на "изи газ" не е подходящ за за 6 и 8 цилиндрови двигатели, трябва да е "фобос" . Ако имаш път към София отиди в официалния им сервиз, намира се до Богров. На сайта им има информация и телефони за връзка www.fobos-bg.com
                                П.П.
                                В добри сервизи хората си слагат газ на битурбо двигатели над 300кс., без забележки и копромиси с колата...
                                Така че Кайена не би трябвало да е някакъв проблем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X