Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газова уредба на Cayenne

    Дай малко повече инфо.
    Уредбата каква е?Дюзите?Компа?Къде е слагана?
    Колата колко коня е?
    Мотор ще правиш,ако в някой режим обеднее сместа.Особено ако си с турбина.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      От: Газова уредба на Cayenne

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      Дай малко повече инфо.
      Уредбата каква е?Дюзите?Компа?Къде е слагана?
      Колата колко коня е?
      Мотор ще правиш,ако в някой режим обеднее сместа.Особено ако си с турбина.
      Кайен S е атмосферен.

      Коментар


      • #18
        От: Газова уредба на Cayenne

        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
        Дай малко повече инфо.
        Уредбата каква е?Дюзите?Компа?Къде е слагана?
        Колата колко коня е?
        Мотор ще правиш,ако в някой режим обеднее сместа.Особено ако си с турбина.
        Кайен С е и има механична турбина - не знам какво е, но не е турбо компресор.
        Така пише тук: http://auto-catalog.net/?f=showCar&car_id=6725&lang=bg
        Газовата е ИЗИ ГАЗ. Не зная нищо друго за нея. Нито зная какви са дюзите. За компа и дюзите ще снимам след малко.
        А къде е слагана, ме е срам да кажа И аз не зная къде в София е, едно сервизче .... Били монтирали на всички таксита газовите ......, слагал бил и на Кайен .... и всички били доволни, а аз що не съм ...
        Приятеля ми който ме "заведе" там и той съжалява (по едно и също време ги слагахме).
        Същите оплаквания като при мен.
        Неговата е Трибека 240 коня.
        Та въпросния "майстор" се казва Красимир 0888292888 Не ходете при него.
        Последно редактирано от 887504600; 04-01-11, 10:05.

        Коментар


        • #19
          От: Газова уредба на Cayenne

          Взе нещо да става по-зле. Гърми ....., не държи обороти ...., дори ми угасна при 10км
          След малко отивам в FobosGas в града. По принцип те до този момент я настройваха.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011104.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5241268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011105.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5241269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011106.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5241270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011108.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5241271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011109.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5241272Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011110.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5241273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011111.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5241274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04012011112.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5241275

          Коментар


          • #20
            Re: Газова уредба на Cayenne

            късмет колега ще стискаме палци

            А относно газ-та и аз ако можех да сложа на дизела газ слагам, че тая нафта ми изяде ушите
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • #21
              От: Газова уредба на Cayenne

              [QUOTE=0887504600;1389449]Взе нещо да става по-зле. Гърми ....., не държи обороти ...., дори ми угасна при 10км
              След малко отивам в FobosGas в града. По принцип те до този момент я настройваха.[ATTACH=CONFIG]285977[/ATTACH][ATTACH=[[/QUOTE]
              Забравили сте някой маркуч и сега от там дърпа въздух. Намери кой маркуч не е на мястото си (вероятно виси свободно някъде..) и ще се оправи. Това е един от вариантите.
              На тази снимка - кръстосват ли се инжекторите(маркучите) или така изглежда (десните два) ?
              Не би трябвало да имаш проблеми. Ще се оправи !
              Последно редактирано от bgbul; 04-01-11, 13:10.

              Коментар


              • #22
                От: Газова уредба на Cayenne

                Компютъра на газовия инжекцион взема настройки за времената на дюзите от фабрично зададената карта. Това е базата, от която започва да се настройва.
                От значение е размера на отвора на дюзите и дебита на изпарителя(ите).
                Ако са правилно поставени маркучите няма вариант да патка. При много "развързана" газ може да патка в ауспуха и да не върви добре. Както и ако са монтирали изпарителите по-високо. Те просто ще се смръзват, а от там и няма да идва газ до накои от цилиндрите.
                Иначе за противниците: градско 27/100 бензин х 2.20лв при 1400км/месец
                и ако е на газ 22-26/100 х 1,35...
                Няма причина мотора да се чупи от газ.
                И е екологично.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #23
                  От: Газова уредба на Cayenne

                  22 на градско газ много силно ме съмнява като постижение.По-вероятно е резултат като колегата пуснал темата.
                  В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газова уредба на Cayenne

                    Като ще даваме ценни съвети да се включа и аз-като намериш маркуча дето се е измъкнал и виси свободно някъде, после полей изпарителя с топла водица.Някога имах едно фордче(като бях студент) там помагаше много тоя номер.И ароматизаторче да му сложиш в купето(от дървените с връвчицата)
                    Иначе и аз и жената и децата вече не караме на газ.
                    Последно редактирано от rusev; 04-01-11, 14:36.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газова уредба на Cayenne

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      ...Иначе за противниците: градско 27/100 бензин х 2.20лв при 1400км/месец
                      и ако е на газ 22-26/100 х 1,35...
                      Няма причина мотора да се чупи от газ.
                      И е екологично.
                      По каква логика разхода на газ ще е по-малък при тази кубатура? Карал съм голям бензин на газ (газов инжекцион на БРЦ) и за да не се усеща разлика във вървенето бензин - газ, газта беше с литри над бензина на 100км.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газова уредба на Cayenne

                        Принципно газта има по голямо горене от бензина и има някаква логика да е по-нисък разхода при по голям двигател
                        Лудак

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газова уредба на Cayenne

                          Просто се настройват по-малки времена в оборотния диапазон на ниските и до към 2000об/мин.
                          Съвета за ароматизатора е ценен, но да е "борче"-кокос и да е на огледалото.

                          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                          22 на градско газ много силно ме съмнява като постижение.По-вероятно е резултат като колегата пуснал темата.
                          22-26.
                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          По каква логика разхода на газ ще е по-малък при тази кубатура? Карал съм голям бензин на газ (газов инжекцион на БРЦ) и за да не се усеща разлика във вървенето бензин - газ, газта беше с литри над бензина на 100км.
                          Фобос имат възможност за три различни програми(режими) с превключване. При същите времена като фабричните ще се усеща малка разлика във вървенето. За да върви равно трябва да се увеличат времената. Може да се направи и да върви повече от на бензин. Но ще гори доста.
                          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 04-01-11, 17:24.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газова уредба на Cayenne

                            Малееее.... Дедо Фердинанд май се върти в гроба!!!!
                            Егати темата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Газова уредба на Cayenne

                              Защо бе човек, газта срамна ли е? А метана по-срамен ли е? А кайен на ток, то май-ще е за самоубийство, а?
                              Или пък Лексус-хибрид.
                              Ти само със 100+ ли караш или капваш чат-пат и 95.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #30
                                От: Re: Газова уредба на Cayenne

                                Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                                Защо бе човек, газта срамна ли е? А метана по-срамен ли е?
                                Нито едното от двете не са срамни, срамен (цигански) е подхода с тях. Тука циганите е ясно, нямат нищо общо. Порше Кайен, според експерта в областта бгбул с обикновена газова. Това като как?...
                                Ами следващото какво е? Хеликоптер с газова?

                                Оставям на теб да коментираш относно метана. Класика е Нива 1.6 на метан. Особено при Нивата, задното й диференциалче почти опира асвалта, щото плюсови пружини за нива са скъпи а леките бутилки още повече... Но нали се возиш с 2.97лв за 245км. Свят широк, хора разни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X