Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Cayenne

    Привет
    Отговарям веднага, не става въпрос за икономия, а защото така искам ако съм гонил икономия ще карам (както сега от месец карам) Смарт 600кубика. Ако за някой са много 500лв няма нужда да прави подобни гимнастики. Като цяло вече конфигурацията е ясна и е правилната, но за съжаления няма(ше) от къде да черпи опит (по него време) човек - специално за модела.
    Както е в момента ме устройва и с нетърпение очаквам дните с температури -20гр, та да видим поведението на уредбичката.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Cayenne

      Привет.
      Е, нормално е човек да не е газаджия по default и да не знае подробности за конкретния двигател. Но да се разбира, че всичките интервенции не са били по-изгодни от каране на бензин. Така ли?
      Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Cayenne

        Утрешния ден никой не би могъл да знае какъв е. Слага човек газова, но не знае дали на следващия ден колата ще е пред дома му от това следва, че е по-добре да си е карал на бензин
        Неминуемо във времето инвестицията ще се върне колкото и да е тя, по простата причина че бензина е 50% по-скъп от газта
        Малко сметки:
        При разход 20л/100км на бензин 60лв, на газ 30лв.
        Инвестиция от 5 бона за колко ще се избие
        За 20,000км са върнати парите.
        Това са много нахвърлени сметки, за да може да се отговори на теб
        Ако цената на газта стане 75-80% от тази на бензина ......, смисъла става малко на любителя

        Поздрави на всички !

        Офф:
        Сега идва реда да се газифицира един Смарт 600кб, 45коня
        Разхода му е между 3л/100км до 5л/100км
        Като се получат нещата ще пиша

        Коментар


        • От: Газова уредба на Cayenne

          да ти кажа чесно има газови уредби за 8ци и 12ци на които цените им започват от 3000 евро на горе ... И не създават никакви проблеми при каране...не те ощетяват нито от мощност ...

          Коментар


          • От: Газова уредба на Cayenne

            От всичко прочетено до тук си мисля, че трябва някой да си поиграе с настройки на компютъра.
            Правил ли си няколко различни настройки в движение с компютър ?

            И за тези дето им се струва странно мощни коли да се карат на ГАЗ - няма странно в това да караш много километри ... да караш, да караш......

            Коментар


            • От: Газова уредба на Cayenne

              Ехеееее...., темата още е жива и се чете
              Браво
              Тези коли поевтиняха и тепърва се започва
              Небойте се, карайте с каквото щете, нема се развали
              Имам доста километри и колата си върви. Вече се уморих да се занимавам с глупости си карам както е.
              Разхода ...., ами де да го знам.
              Един път едно, друг път друго ....., все за засичам ли
              Остай тази работа. Колкото изгори - толкова
              За вървенето ..., абе върви си. Откакто всичко смених доста покарах и не се е разлопало нищо. Като цяло добре се държи.
              Предната зима имах проблеми с газовата, та чакам тази зима да вида как ще да е.
              Сега с новите изпарители ще трябва по-добре да подгрява газта ама изпарителите още лятото ги подмених (е не аз де).

              Не знам за клапаните, ама ако са меки ...., бая изкараха с тази газ и като гледам има още ляб в тях

              Коментар


              • От: Газова уредба на Cayenne

                Здравей колега Мина бедственото положение в Шумен, а теб никакъв те няма Я сподели как се държа Жипката в студените дни Ако си го карал, сигурно е бил истински кеф у тоя сняг.
                А за противниците на АГУ на мощни жипки... ако знаете колко много ги има в Шотландия... ше ви падне капата хахаха. Кайени, Гранд Черокита и какво ли още не Противниците на газта - а бе вие май не сте по-умни от шотландците, пък и те не е като да нямат пари да ви кажа Дали няма да сте съгласни да се возите на кайена на газ вместо на нивата (не я обиждам) и руския (УАЗ-ика) внедорожник на път до всяка точка за която се сетите, магазина, Варна, Русе, Пловдив, София и т.н. и т.н. Е естествено изключвам гората, въпреки, че може и такъв луд да се появи

                Коментар


                • От: Газова уредба на Cayenne

                  Първоначално публикуван от hosetooo Преглед на мнение
                  ...Противниците на газта - а бе вие май не сте по-умни от шотландците, пък и те не е като да нямат пари да ви кажа...
                  Може и да не опира до пари. Шотландците са известни по света с нещо с което са известни габровците в България...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Cayenne

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Може и да не опира до пари. Шотландците са известни по света с нещо с което са известни габровците в България...
                    Хахахахах, така си е, но аз съм на мнение, че двигателя на която и да е кола/Жип не може току така да се развали заради газта Парите дадени за бензин биха могли да послужат за много други неща. А и ако караш Кайен на дали си богаташ, особено ако си го взел 2-ра рака. Мисля си, по-скоро да си в добрата средна класа. И те така Аз лично ако можех да спестя пари от гориво бих го направил и бих оползотворил парите за нещо по-смислено. Една идея: аз бих избрал да дам парите си за благотворителност, ако нямам нещо по-наложително, отколкото за бензин. Тва е малко дълга и сложна тема и мисля да спра да говоря вече, че става много спамливо и избягвам темата, която е по-интересна
                    И във връзка с темата... Колегата собственик на Джипа що не качи някой клип да му чуем гласчето на джиплето, че рядко се срещат такива гласовити играчки (поне в Шумен). А и аз съм влюбен в V8 моторите . А ако няма клипове, то поне да сподели как са минали студените дни в Шумен, защото се съмнявам да е карал 600м3-я Смарт Той дали въобще го е намерил изпод снега ако е бил паркиран на улицата Хахаха

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Cayenne

                      Колегата кара Хамър Х2 на газ. Газовото го сложиха още преди да го вземе т магазина пореди близо 10 години. Казвам това, защото ме дразнят приказките без покритие - в случая за "бедняшкото" гориво газ.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Cayenne

                        Добър вечер Не сее сещам често за тука та така ....., чак сега отговарям.Първия сняг го хванах Колицата добре си пали на газ, ама няма го тоя студ дето беше предната зима -24градуса.На първия сняг (декември) реших да го понавра малко в дълбочкото. Та с един другар му показвам аз на път затворен. Снега не беше дълбок, караше се, но имаше навявания до 70-80см. Та минах успешно не през навяванията и видях изоставени коли покрити до таван в сняг.На връщане демонстрирах как се влиза в над 60см сняг и ураааа колицата си мина през 3-4 метра такова навяване. Викам си аз не е достатъчно - джипката си е огин и сега пак ше се наврем лекинко по голяма пряспа.Навирам се аз ....., не закъсвам и викам на другаря:Ейсега даже и ше спра Е спрях и не тръгнах 2 часа боксуване, изтече антифриза, хидравликата отказа, и накрая ме дърпаха. Фронтера не ме извади. Мина по-тежко джипче. Скъсахме въжетата, Псувахме ....., ама ме извадиха.На другия ден бедствие ....., и 2 дена не излязох от базата. Та на сняг над 60см колата не върви Сега чакам хидравлична помпа. Не знам как е изтекло хидр. масло ама от това е заминала. Да си призная не съм отвивал да го проверявам изобщо има ли масло Спукал се един каркуч на антифиза - малка дупчица дето влиза в единия изпарител да го топли, той се оправи веднага.Ще видим на по-големи студове как ще е с газта сега съм с нови изпарители единия за 350 коня трябва яко да топлят газта без да има проблеми през тези студени зимни дни.А за това колко е лошо да карам на газ....., вече си земам бележка и като отида да зареждам на колонката като ми вземат 70лв за газ, аз ще настоявам да заплатя 150лв защото не ми отива да карам толкова еФтино Дори обмислям варианта в казанччето за чистачките да наливам бензин - да ми пръска бензин на стъклото Приемам идеи, как да си завиша още малко разходите по тази луксозна кола Омръзна ми и ми е обидно да карам еФтино

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Cayenne

                          Скокойно, все повече ще даваш. Днес помпа за хидравликата, утре кутия, вдругиден мотор, рейка между тях...
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Cayenne

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            Скокойно, все повече ще даваш. Днес помпа за хидравликата, утре кутия, вдругиден мотор, рейка между тях...
                            Добро утро
                            Колега, не дава този който не ползва
                            Слава бог у, че мога да давам

                            Поздрави и успешен ден

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Cayenne

                              Много полезна тема за мен, Фобос не ги знаех, а и аз искам да слагам на осмак газ... Те ли са най-добрите реално за такива неща? Не ми се пати като колегата и в съмнителни гаражчета газ неа слагам. Грехота е да сеплащат луди пари за бензин все пак, газта си е съвсем нормално гориво ако всичко се направи правилно.
                              Колега, да спреш в 60 см преспа и да тръгнеш после ти трябват или гуми за кал или вериги. Инак минава от инерцията. Аз на твое място бих си направил 1 комплект джанти с МТ гуми, ще се удивиш в сняг и кал, на какво е способен паркетника. Моя няма ни бавни ни блокаж и е с АТ гуми, но е много различни от нормалните цървули за мъгла. Така де, за зимата ми се струва по-добре с МТ гуми, а лятото с нископрофилните по асфалта.
                              Сполай и приятни емоции!

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Cayenne

                                Ако сложи MT гуми нищо няма да става от кайена, нито ще може да се кара бързо нито ще стане по проходим. С хубави зимни гуми си е перфектен.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X