Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Cayenne

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: От: Газова уредба на Cayenne

    Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
    Колеги не мога да разбера какви са ви съображенията за газта но искам да ви кажа че лятото при нас имаше един руснак с Cayenne GEMBALA на газ и си вървеше доста прилично на газ , а на човека най-малкия проблем му бяха парите
    Чак гембала на газ, то къде ги няма, а пък на газ, въобще не ми се вярва. Иначе за по стара кола която се кара редовно газта си е вариант.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • #77
      От: Газова уредба на Cayenne

      Така на първо четене щом са сменили дюзи 2.2 на 2.0 проблема може да се окаже точно в тях, на 4000об. ги таваниш и достигаш макса им и затова не могат да хранят добре на високи. Може и да излизаш извън горивната карта (съмнително но нямам идея каква са набутали за последно). Преди време на едно БМВ си правихме простотията като набутахме вместо плочка направо тръбите пред "люлката" на Л-джтроника и проблемите бяха следните, трудно настроеваеми ниски, голям разход на газ, вървеж - горе, долу приличен.Ние постигнахме разход 40литра на 100км. от 1.8 мотор. М10Б18 -така че ти пак си бил добре

      От това което си дал като информация аз разбирам следното- Подлъгани от големия мотор са бутнали дюзи да се застраховат от към дебит. Обаче леко са прекалили с Ф-то на дюзите и си загубил ниски, защото на пуснали по карта повече гориво/газ, като са пробвали да резнат газта защото ти дава голям разход колата забива нос и я няма никва, при повече гориво я давиш до някви обороти примерно 2500/3000 и след като изчисти поема, по надолу е зле, на високи също. Разхода ти скача главоломно защото ти направо изливаш в цилиндрите и имаш лошо изгаряне или по скоро недоизгаряне, предполагам че си имал и детонации които не са от кабели, свещи или аванс ами от много много гориво... Като са боднали 2.0 дюзите нещата са се успали щото дебита е бил точно за колкото си трябва по ЕКУ, обаче се появавя проблема с забиване на нос при 4000об. казваш че си с няква турбина, тя на колко пали, къде и пика. Странна работа аз мислех че си атмосферка но ок приемаме че имаш турбинка, та ако случайно има още един ред дюзи които да "тръгват" след 3700/3800об. може и оборотомера да подмине червеното. Дали случайно не излизаш извън картата на тия обороти и да "изтаванваш" дюзите и компа на газовата да те резне от страх да не "чупи колата"

      ГИ течна фаза е манията, знам поне дузина Субарота турбо които са над 200 кончета и си кретат с ГИ. Справка в техния форум.

      За противниците на газовите - проблема си е техен доста свят кара на газ, всичко е въпрос на вкус казало кучето и си облизало з...ка. Правил съм няколко колици на газ дошли от Холандия и те имаха резеровари от по 5-6л. за бензин колкото да запалят и объщат веднага на газ. Та тия хора не изпитваха комплекса че карат на газ И добри пари им взеха като ги продаваха явно има търсене а бяха едни А6 и А8 и една S-класичka.


      Ако решиш да правиш нещо по колата драсни някой ред тук във форума и от общите мнения може да излезе нещо читаво което да ти спести някой лев. На мен няма да ми е проблем да ти дам адреси на колеги за които знам че работят добре и няма да усерат нещата. И един съвет винаги когато ти правят интервенция по автомобила искай да ти гарантират рекламация или гаранция и то писменно. В този бранш съм и знам колко е важно клиента да е доволен от ремонта
      Който оцелее ще закусва!

      Коментар


      • #78
        От: Газова уредба на Cayenne

        Да, оценявам поста ти по достойнство и съм съгласен с теб.
        Последно ми предложиха като вариант да махна тази Изи ГАЗ и да се монтира BRC. Цената не е висока, но идва следващия въпрос.
        Какво да правя вече с тази ........ Цената и не е висока, нищо че на мен ми е "скъпа вече".
        Та още 3400лв да "подготвя" за друга газова .....
        Не знам ...., може би трябва да помисля малко.
        А на този ........, който ме насади в тази ситуация какво му мисля ....... Може да е щастлив от факта че е на 400км от мен.

        Коментар


        • #79
          От: Газова уредба на Cayenne

          По скоро се сърди на себе си, караш кола която е доста над средната норма, пътуваш 300км. за монтаж на горивна система и да не се застраховаш с документ за рекламация или по друг начин да ги тормозиш да си опрвят бакията си е изцяло твой проблем. Не ме разбирай погрешно, но това е истината, хората са взели някой лев преди нова година и проблема си остава при теб ФАКТ.
          Фобос се правят в Плевен, там им е централата, пиши им един мейл и обясни точно какво се е случило, вземи информация от представителя на Фобос в Шумен за по точен мейл. Попитай ги за компетентно мнение. Запази си мейла и ако не ти отоговорят им се обади след някой друг ден и си задай въпросите. Търси отговори човече, питай ги дали могат да ти подменят "говната" на колегите и срещу някой лев от твоя страна да минеш на течна фаза или по добър вариант, като изкупят на някви цени сегашната. Или просто да я направят като хората. Ако бяхме в Щатите щеше да ги спукаш от съдене и щеше да имаш още един джип
          Ама тук гаранция- рекламация са чужди неща Ако тези монтирали газовата са представители на Изи отнеси въпроса до вноситела или централата им. Тук в БГ все още има по голяма тежест клиент с Порше от такъв с Лада, може и да им помогнеш да заработят по добре

          Аз съм имал ядове с БРЦ- проблема ми е бил в настройката на смесите, постоянно се меняха и леко ме изнервяше, излизаха извън параметрите и накрая се отказах.

          Събери мнения и тогава сменяй, да не стане от трън та на глог Нали колата няма ядове за сега не я пипай а събирай мнения
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • #80
            От: Газова уредба на Cayenne

            Първоначално публикуван от михаил войнов 2 Преглед на мнение
            Колеги не мога да разбера какви са ви съображенията за газта но искам да ви кажа че лятото при нас имаше един руснак с Cayenne GEMBALA на газ и си вървеше доста прилично на газ , а на човека най-малкия проблем му бяха парите
            Гембала ще се обърне в гроба като го види това.Ако изобщо е вярно.Мани бегай...
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #81
              От: Газова уредба на Cayenne

              Човека е попаднал в беда а Вие му се присмивате и злорадствате. С нищо не може да му помогнете! Типичен български манталитет. Сигурен съм, че ще се намери газаджия, който ще оправи уредбата и за престиж. Но ти не трябва да даваш акъл по сервизите, кое как да направят от четенето тук във форума, защото и там ще ти се подиграват и ще те изръсят подобаващо. Дано да намериш някой с опит, който вече е слагал газов инжекцион на Кайен. На твоята са се учили.
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар


              • #82
                От: Газова уредба на Cayenne

                Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                Човека е попаднал в ...
                Тъпото е, че едва ли има много Кайени с газова. Просто трябва някой, който да е достатъчно в час с ГИ и да има малкко повече от добра обща култура на тема съвременни двигатели. За съжаление, такива хора никак не са много. Иска си търсене и голяма доза късмет.
                Шанса в сервиза да го одерат колегата е съвсем реален, независимо дали ще спомене нещо от форума или не. Това, което пишем тук (поне смислената част), е повече за негова ориентация, за да се намалят шансовете да го "обуят".
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #83
                  Re: Газова уредба на Cayenne

                  Не би трябвало да е проблем газовата, ако е поставена при кадърен газаджия. Единствената разлика която виждам е в по големия обем на двигателя. Даже сега потърсих, но не видях S ката да има турбина, може би са сгрешили там в в този сайт дето го беше постнал. В каталог.ауто.ру S го дават без турбо. И също и се чудя, не можеш ли да се върнеш в първия сервиз където са ти я слагали и да поискаш да си ти я направят като света, ако не става връщат ти парите и ще отидеш при газаджия дето може.
                  Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                  http://www.facebook.com/JeepBG
                  LZ1GGC

                  Коментар


                  • #84
                    От: Газова уредба на Cayenne

                    Кайен-ес е с атмосферен мотор.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: Газова уредба на Cayenne

                      Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                      И също и се чудя, не можеш ли да се върнеш в първия сервиз където са ти я слагали и да поискаш да си ти я направят като света, ако не става връщат ти парите и ще отидеш при газаджия дето може.
                      Ситуацията е такава. Мой познат и комшия, магазина му за авто части е до адреса ми, сподели ми че на неговата Трибека ще слага ГАЗ. При някакъв в Соф. голям гении слагал на всички таксита в Соф. газови уредби. Говорил с него и за моята кола. По негови думи, можел да настройва каквото пожелае клиента. Да сваля разхода на ГАЗ до 30% от този на бензина. Да настройва колата да върви повече от вървежа на бензин ..., можел това...., можел онова. Можел телепатично да настройва газовата ...., абе какво ли не можел
                      Та ......, двамата с комшията се прекарахме ама яко. Аз започнах първи да се оплаквам. Купих от него кабел за настройка която струвало 250лв, но той е широко скроен и ми го продаде за 100лв. За още 100лв ми продаде 6 филтъра за газ-та, да имам да си сменям за напред. Започнах да му звъня че не се е адаптирала газовата уредба. Да се опита поне да я настрои от Соф. с помощта на тази програма TeamViewer_Setup.exe Човека спя да ми вдига телефона. Вдигнах скандал на комшията, но и той е на същото положение. И на неговите опити да се свърже с него не му отговарял.
                      Та ......, аз ако отида там ще му потроша колената. Аз съм напълно сериозен в това.
                      Та няма никакъв вариант да имам някакви договаряния с това газе.
                      Не ми даде никаква фактура. Дори трябва да ми предложи такава и без да му я искам. Също на тръгване не получих и гаранционна карта за уредбата. Единствено паспорт и преглед.
                      Тези дни след дълги разправии от комшията и приятелката му в Соф. получих гаранционната карта но не попълнена \Да съм си я попълнил АЗ, той не знаел как да попълва. Та в тази връзка да беше поне си сложил печата и подписа и фирмата ......... Както и да е.
                      Буквално тези дни научих, че някой му е изкривил вратата (но не разбрах на колата ли или на сервиза), явно е някой доволен клиент

                      Говорих с колега от форума. От Варна е и ми обясни подробно от къде идват бедите.
                      Изпарителя не става за 410-20 коня. и куп други неща. С две думи от тази уредба само може да се ползва бутилка и медни тръби.
                      Това направо ме обезкуражи за каквото и да било.
                      То по принцип всеки може с нова уредба Карам колата (този път) в представителството на каквото и да било и ще е ОК.

                      Соф. майстор дори не си направил труда да ми сложи някаква джаджа която да смазва газ-та или каквото и да е то.
                      Много ме е яд на него, и дано се оправи колата и след като приключа с това ще се поразходя да го навестя - задължително !!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Re: Газова уредба на Cayenne

                        Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                        ...слагал на всички таксита в Соф. газови уредби.
                        Явно не си се возил на такси в София. На всички им свети чека, 2/3 кихат при потегляне, половината миришат на газ. Ако знаеш кой им е слагал уредбите, кажи да знаем и ние.

                        На историите за смазване на газта не давай много ухо. Това са глупости. Колата да върви нормално, а маслото от картера ще има грижата да смазва триещите се детайли.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Re: Газова уредба на Cayenne

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Явно не си се возил на такси в София. На всички им свети чека, 2/3 кихат при потегляне, половината миришат на газ. Ако знаеш кой им е слагал уредбите, кажи да знаем и ние.
                          Ето адреса на въпросния специалист:
                          Преди бул. Рожен 91 в ляво по ул. Цинерария 25-33
                          http://maps.google.com/
                          42.754427,23.318282
                          Човека се казва Красимир с тел: 0888292888

                          Коментар


                          • #88
                            От: Газова уредба на Cayenne

                            Най вероятно става дума за смазване на дюзите. Има такива машинки и са доста полезни, доста се монтират и много полезни.
                            Който оцелее ще закусва!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Газова уредба на Cayenne

                              Системата се казва Флаш Люб и не е измислица.За автомобили след 2000г където материалите са спестени се ПРЕПОРЪЧВА тази система за омазняване на клапаните.И който не е запознат с системата да не пише глупости.
                              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                              АСК Ален Мак

                              Коментар


                              • #90
                                От: Газова уредба на Cayenne

                                Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                                Системата се казва Флаш Люб и не е измислица.За автомобили след 2000г където материалите са спестени се ПРЕПОРЪЧВА тази система за омазняване на клапаните.И който не е запознат с системата да не пише глупости.
                                Има ли я тази система вградена в Cayenne ?
                                Или трябва да се постави допълнително ? Каква е цената и ?
                                И в кой сервиз се поставя, подобна система ?
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X