Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Първоначално публикуван от kuruna Преглед на мнение
    Благодаря! И няма смисъл когато изключа 4х4 да връщам назад ?
    Не, не трябва!!!!
    Други въпроси?
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Ами за сега нямам колеги благодаря за отговора

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Днес си закупих долен шарнир и 2 бр. предни амове БОГЕ, че се разскърцах яко, а левия ам го пребих след един скок. Така че в събота или неделя ще оперирам фронта, да ми е жив и здрав!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
          Днес си закупих долен шарнир и 2 бр. предни амове БОГЕ, че се разскърцах яко, а левия ам го пребих след един скок. Така че в събота или неделя ще оперирам фронта, да ми е жив и здрав!
          Хайде да ти е подходящо времето! И предполагам си знаеш, как излизат старите шарнири...
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
            Хайде да ти е подходящо времето! И предполагам си знаеш, как излизат старите шарнири...
            Ами намерих във форума как става, надявам се да се получи, ако не стане, ще се намеси майстора ми!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
              Ами намерих във форума как става, надявам се да се получи, ако не стане, ще се намеси майстора ми!
              Ако нямаш специален инструмент за вадене на шарнири, или скоба се приготви за здрав бой по стария шарнир! При мен след сефтето с първия, втория го изкарах по-лесно, като си млатих с добра сила Напръскай между шарнира и шенкела с WD40, или нещо от този тип. Там е бая плътно, но според мен пак върши работа и помага.
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Здравейте колеги, излязох от бокса с два нови предни ама Боге и два нови долни шарнира. Смяна на шарнира така: гумата долу, хъба долу, отвиване на четирите болта на долния шарнир, откачане на горния шарнир - сваляме шплента и само болта, висва главината, само един чук на долния шарнир и изхвърча като тапа. После хващаме долния шарнир, повдигане и хващане на горния шарнир, хъба и гумата. Всичко това за час и половина. Дано съм бил полезен. много безаварийни на всички!

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, излязох от бокса с два нови предни ама Боге и два нови долни шарнира. Смяна на шарнира така: гумата долу, хъба долу, отвиване на четирите болта на долния шарнир, откачане на горния шарнир - сваляме шплента и само болта, висва главината, само един чук на долния шарнир и изхвърча като тапа. После хващаме долния шарнир, повдигане и хващане на горния шарнир, хъба и гумата. Всичко това за час и половина. Дано съм бил полезен. много безаварийни на всички!
                  Сваляш гумата ,хъба, гайката на шарнира,вкарваш крик под носача, биеш- излиза,развиваш 4 те болта,отвиваш гайката на накрайника,вадиш карето от главината, вадиш шарнира, монтираш нов,преглеждаш лагерите на главината,гресираш, натикваш карето, шарнира, накрайника,хъба,гумата, караш.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Вчера лека заигравка - смяна на дебитомера с такъв от калибра и сега пеем......

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
                      Вчера лека заигравка - смяна на дебитомера с такъв от калибра и сега пеем......

                      А какво е наложило смяната му ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Ами започна да държи много ниски обороти на бензин, мотора започна да работи на вълни, не можеше да се изфорсира хубаво, отзад миришеше на суров бензин. На другия ден почна да гасне по инерция и на гас. Диагностика и хоп - дебитомер. 30 лв. втора употреба от C20NE от калибра. Резултата е перфектна работа на бензин и газ. Дано съм бил полезен!

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Имам ОФА КБ от три месеца.Историята по придобиването и е същата като на автора на темата.
                          Първия тунинг беше преместване напред на задната седалка.Ще кача снимки утре.
                          Друго което направих преди месец е смяна на масла в скорости и диференцияли с правилните/благодарение на форума/.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Ще чакам снимките бих искал да ги видя.

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Днес смених паразитен хебел и маншон на преден спирачен апарат. Вложените части са със следните каталожни номера-
                              хебел - Евро-07-ID-901 и рем к-т за пр спирачки-SEINSA-D4283. За качеството не гарантирам,но всичко това бе извършено
                              на ОФА ДБ-2.3TD-ляв волан. Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013421.jpg
Прегледи:2
Размер:152.9 КБ
ID:5460127Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013422.jpg
Прегледи:2
Размер:149.2 КБ
ID:5460128Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23022013429.jpg
Прегледи:2
Размер:152.5 КБ
ID:5460129От пред почти без преправяне.В задната част малко рязане и заваряване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X