Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Колко е това много дебели

    Щото 1000 ампера е ... )))
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Колко е това много дебели

      Щото 1000 ампера е ... )))
      Китайските кабели например на които пише 1000 А, само изолацията им е много дебела, но вътре самите проводници са по-тънки и само външно са помеднени но не са и медни, а и са много по-леки, все едно проводниците са алуминиеви а не медни.

      п.с. Спомняш ли си едно време касетофончетата на Илиенци, дето пишеха на тонколонките им с мощност на големи лепенки 350 Wata, а реално са 5 вата....

      Ето виж разликата на тази снимка:


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kabeli.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5730762
      Последно редактирано от Еделвайс; 09-10-16, 15:57.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Те са си толкова вата, просто pmpo е нещо друго

        Затова и питам колко точно са дебели щото тия 1000А са една голяма глупост
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Това с амперите е много относително понятие а иначе китайските кабели за кола масово наистина не стават. Всяка зима гледам пред блока, как хората се мъчат да запалят... то не е опити за въртене, наместване на клеми и не знам си още какво, докато не се появи някой с читави кабели
          В този ред на мисли и аз съм си направил свестни кабели, на които може да се разчита. Използвах масивни щипки от стари кабели за, който с голям поялник запоих дебели захранващи кабели за аудиоусилвател Най-хубавото при тях е, че са доста по-меки от обикновените кабели с голямо сечение.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Павка каква е цената на кабелите ?

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Опитно съм установил че 16мм^2 е минимума при 3м дължина на кабела.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                Павка каква е цената на кабелите ?
                45 лева, дължината им е почти 4 метра, не е малко но си струва да си имаш истински кабели.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Много интересна тема сте подхванали !

                  Истински кабели ми бяха отдавнашна мечта.
                  Само че хубавите кабели са бая "дебели".
                  Стандартни, що годе истински са 50-60лв, а в една фирма, предлагаща професионално оборудване, 3.5m на 16mm2 са 170лв.

                  Та, преди десетина години ми изпаднаха измислени кабели със страхотни, изолирани отвсякъде, щипки, които ми отлежаваха в гаража.
                  Мислех си за кабел в порядъка на 25mm2, но след некви сметки прецених, че
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  ...
                  16мм^2
                  ...
                  е точното сечение и за 12, и за 24V.

                  Преди 2-3 години си купих 2х3m червен и черен цвят, запоихме ги за щипките, и воала (както, може би, би казал цитираният франкофон),
                  станах горд собственик на перфектни 3 метрови кабели.

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  45 лева, дължината им е почти 4 метра, не е малко но си струва да си имаш истински кабели.
                  Не знам защо си дал толкова, Колега, аз дадох точно 12.99лв. (не знам как го сметнаха!) за 6m 16mm2 кабел.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Моите си ги направих сам - кабели от магазина и за щипки използвам такива от маса за електрожен ...

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Аз пък преди (доста) години си купих някакви "евтинджос" кабели от ОМВ. Май са 3 метра... Сечение вътрешно/медно не знам, ама до сега винаги са вършели работа - последно: преди около 3 седмици.

                      П.П. Само се чудя дали това може да се класифицира като нещо "направено по Фронтерата"...
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Аз пък смених съединител на Фронтерата.За 18 месеца от както я карам съм навъртял 32 000 км и му дойде ред.
                        Щях да забравя,купих си и калъВ за резервната гума,защото 32-ката не става в оригиналната кутия.(нали и това се води направено по Фронтерата или се бъркам?)
                        Сега имам за подаряване една кутия,ако някой я иска на лични....
                        Последно редактирано от krisskriss; 10-10-16, 22:07. Причина: ...

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          При мен: Пълна ревизия на заден мост.
                          Двата лагера на полуоските са заминали. Нови задни накладки. Нови бутала на задни спирачки. Капакът на диференциала май за нищо не става и ще служи за мостра да се направи нов.
                          От по-малките дертове е, че изкъртих десен калник на един камък. Воланът ми заби дясната китка в коляното. Боли като на пукната кост, ама малко. Тъкмо има време да ми мине докато оправят трактора.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160923_182452_s.jpg
Прегледи:1
Размер:139.1 КБ
ID:5730874
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Абе някой с нелифтната Б дълга база, би ли бил така добър да премери рзастоянието м/у задната ос и калника?
                            Последно редактирано от bushiDO; 12-10-16, 14:16.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Абе някой с нелифтната Б дълга база, би ли бил така добър да премери рзастоянието м/у задната ос и калника?
                              Разстоянието което съм посочил в червено ли те интересува?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1214.JPG
Прегледи:1
Размер:195.7 КБ
ID:5731035

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Разстоянието което съм посочил в червено ли те интересува?

                                [ATTACH=CONFIG]886446[/ATTACH]
                                Точно това ме интересува Павка - благодаря предварително!
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X