Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Следя темата , щото си мисля , че ако и мойта помпа се скапе ше слагам външна ... Обаче :
    Много се изписа тук , но никой не спомена някъде какви са параметрите на ОРИГИНАЛНАТА помпа за двигател C20NE. А от там тръгват нещата при положение че се търси замяна с друга - независимо потопяема или външна. Иначе помпи- бол.
    В манюала на Вектра 2.0i намерих само че ДЕБИТА на помпата е 2литра /мин. Което автоматично изключва замяната с помпа от Опел 1.6. Последната няма да може да храни мотора , ще се мъчи и ще изгори пак.
    Погледнах и на Мерцедеса . За нея знам всичко. Помпата работи на 6 атм. , но от моргите може да се намери регулатор на налягането на горивото и да се присъедини . Работното налягане на дюзите е 3 атм. и мислех че проблема се решава. Да , ама не - оказа се дебита и е по-малък - около 1.2 л./мин. и навярно пак ще прави проблеми.
    Така че ако някой от колегите има информация за параметрите на оригиналната помпа , нека да сподели.
    Иначе за самия монтаж на външна помпа отдолу по шасито проблема е никакъв. То само да се намери подходяща ....
    Дебит не знам. Само знам че е 3 атм. Аз в момента съм със помпа от Пежо 306 1.6 нещо си... карам вече почти 1 година с нея. На брат ми гранда е с мотор 5.2 а е с помпа от сааб 2.0. Така че нещо бъркаш.
    Ако толкова ви е мерак ще разглобя оригиналната ( която след като я извадих и почистих тръгна) и ще я наснимам да видите кво има вътре. Не е центробежна. Демек няма лопатки. Според мен си създава налягане и смуче яко щото беше абсолютно капсулована.
    no signature no problems

    Коментар


    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Дебит не знам. Само знам че е 3 атм. Аз в момента съм със помпа от Пежо 306 1.6 нещо си... карам вече почти 1 година с нея. На брат ми гранда е с мотор 5.2 а е с помпа от сааб 2.0. Така че нещо бъркаш. ...
      Просто умувам как би се отразил дебита , щото на Вектрата ( респективно на Фронтерата ) наистина е по-висок. Но щом го храни помпа от 1.6 , значи ще върви със всякаква . А това че е външна не пречи . Както споменах и аз - смуче яко .
      Между другото , с подобна помпа съм преливал гориво от резервоар , за десетина секунди засмуква и не и трябва никакво обезвъздушаване.
      Последно редактирано от fanatic; 20-02-09, 17:07.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Просто умувам как би се отразил дебита , щото на Вектрата ( респективно на Фронтерата ) наистина е по-висок. Но щом го храни помпа от 1.6 , значи ще върви със всякаква . А това че е външна не пречи . Както споменах и аз - смуче яко .
        Между другото , с подобна помпа съм преливал гориво от резервоар , за десетина секунди засмуква и не и трябва никакво обезвъздушаване.
        Може би съм пропуснал да кажа, че моята е вътрешна. От пежо е но е същата по размер като оригинала и като налягане. Първия опит сложих някаква която беше 1.2 атм, колата палеше но не можеше да се форсира, стигаше до към 3 000 оборота и то с леко подаване на газ. Като сложих тази нещата се оправиха. Само на брат ми помпата е външна като оригинално е вътрешна също като на фронтерата.
        no signature no problems

        Коментар


        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Преди малко си избих и последната илюзия от кратуната-махнах бушона след което прозвъних коя пластина отива до помпата и там захраних директно от акумулатора-ТЦ.
          Ами,остава с ваша помощ да се сетя за конкретна по параметри на потопяемата оригинална помпа какво да сложа.Дебата сигурно няма да е къс,но със сигурност ще е полезен.И пионерчето да играя се ми е в помпата,поне един да прескочи тия перипетии и харчилъци-пак има немалък смисъл.
          Ясене,предния път намерих каучоковия бандаж,уплътняващ м/у гърловината и целия корпус със помпата на петмез.Чаках тъпата 40-левова гума 10 дена-сега като го сваля бъкела хабер нямам какво ще намеря на дъното,независимо дали прилежащи скъпи боклуци или фъшкии от налят бензин.

          Коментар


          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Сега, гумата я накисни предварително в един буркан бензин, то ще се чуе, ако за 1 ден стане двойно по-голяма. В самия бензин отдавна не съм намирал едри боклуци (но пък изгарям само около 50л годишно)

            Коментар


            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Сега, гумата я накисни предварително в един буркан бензин, то ще се чуе, ако за 1 ден стане двойно по-голяма. В самия бензин отдавна не съм намирал едри боклуци (но пък изгарям само около 50л годишно)
              Ясене,предната беше петорно по голяма/новата не я тествах,нали на 40 кинта я чаках 10 дена,да я... в специялния.../,гъбясала и като измъкнах общия корпус на реостата и помпата половината говнолин/колкото беше останал/ се изплющя на дъното.Отделно имаше някакви фракции,неприсъщи на каучука и пластмасата,чиито произход в бъкела си ги обясних с горивото.
              За това сега пак си мисля,че смърт без причина няма и ще намеря някоя фъшкия,дето при западно горивозахранване няма как да е в резервоара.
              Ще пиша,гаранция-ако е от бензинджии поне ползвах едни и същи...
              Пълнете ми главата с вашите знания каква да е помпата и от какво евентуално...,тая зима/помпа няма да я бъде тотал.Пък не ми е приклякало като шишо-бакшишо сутрин да си заливам изпарителя с гореща вода,амЪ...
              20-на дена,обратния брояч е включен-после пълен рипорт плюс снимков материал-що да се трови още някой с подобни идиотии.Каквото зависи от мен ще му го спестя!

              Коментар


              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Може би съм пропуснал да кажа, че моята е вътрешна. От пежо е но е същата по размер като оригинала и като налягане. Първия опит сложих някаква която беше 1.2 атм, колата палеше но не можеше да се форсира, стигаше до към 3 000 оборота и то с леко подаване на газ. Като сложих тази нещата се оправиха. Само на брат ми помпата е външна като оригинално е вътрешна също като на фронтерата.
                E то за тази , която е на 1.2 е ясно - тя е за моно инжекция. Все пак остава някой колега да е открил параметрите на оригиналната , за да може да търсим аналог , но външна. Изобщо не съм фен на потопяемите...
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Ако можете да се ориентирате по снимките ето:

                  Това е единствената ми снимка с 2-те помпи. Тази в дясно е новата. Това като торбичка в долния край е цедка, която ако махаш помпата за да слагаш външна трябва да си я оставиш на маркуча. ( Пламене на теб ти го казвам )


                  Това имаше между резервоара и защитния капак даже имаше трева която растеше между дупките



                  Новата помпа ( от някакво Пежо 306 май беша 1.6и ) различава се по това че закачането на клемите не е с кабелни обувки а с винчета.



                  Използвах си стария маркуч а не новия който беше в кутийката на помпата.

                  no signature no problems

                  Коментар


                  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    през стажа ми съм виждал 6 вида помпи .вибрационно буталните и мембранните са за карбуратори те са за карбуратори тяхното налягане е около 0.3-04бара и дебита им е около литър във минута -ако след такава помпа се върже инжекционна ще се опита да я налапа заради клапаните във тези модели, ............. турбино лопаткови -моно инжекциони и някои инжекции със много ниско налягане (има такива японски )те работят на 0.8-1.2 бара и дебита им е 2 до 5 литра във минута ,тези помпи се използват и при дизели като подкачващи към ГНПто ,и като каскадни помпи който захранват външни инжекционни помпи както е при голфа напримерно............силовите помпи се делят на три вида ....енерционни ,някои беше писъл за лопадки не при тях лопатките са заменени със цилиндърчета които са железни и прилепват към външната частна помпата от магнитните сили на статора на ел.мотора които я върти,това е наи масовия модел,исползва се за всичко що е инжекцион - във зависимост от големината на помпената система и мошноста на мотора и , ас съм си играл със бебенце което качва 3 бара и 10 л. във минута а колега от бързи и яросни на една калибра 2.0 -400коня поръчва и монтира такава която е 10 бара и 400л. във минута ....другия често срещан вид е роторно зъпчата като маслена помпа ,използва се за по малки дебити но много лесно качва налягания без да се тормози,.....шестия вид съм срещал еди единствен път на тунингована кола във чужбина помпата я разглеждах ме като рядко животно беше на приципа на архимедовия винт -------------------------------------------------------------------------------------------------------- П.П.имам една кофа със разглобени помпи, Бошко акоискаш мини и ги наснимаи
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      ----- П.П.имам една кофа със разглобени помпи, Бошко акоискаш мини и ги наснимаи
                      Може да, да напишем всичко каквото може за тия помпи ..хем искам да те питам нещо...
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Потопяема помпа от БМВ 318 i , 320 i - и двете работят на 3 атм . налягане . Цена в Пловдив - 120 лв.
                        Като ги сравниш - може да се окажат еднакви ?

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Есента на миналата година имах приключение с помпата на Фронтерата (Дълга база 2.4i двигател '93). След много ходене по магазините реших да не слагам вътрешна помпа (в резервоара). Надеждата ми беше, че ще сложа външна без да се налага да махам старата от резервоара. Братушките от някакъв сайт бяха писали, че рядко вътрешната помпа при повреда спира преминаването на бензина през нея. Да ама не би. Сложих външната и се оказа, че старата в резервоара така се е счупила, че не минаваше нищо през нея. Така се наложи сваляне на резервоара в студа и махането на старата помпа. Свалях го сам и сам го качвах обратно. Няма просто такъв кошмар. Замених старата вътрешна помпа с една тръбичка. Купих една китайска външна помпа за 90 лв. и сега съм с нея. За сега няма забележки и работи добре. Ако нещто стане замяната е за 4-5 мин. максимум. Понеже нямаше как в студа да мисля и за цедка в резервоара, оставих мероприятието за пролетта. Тогава ще сменя отново и горивния филтър.
                          Много важно - не се лъжете по думите на разни спецове по магазините които работят с незнам какви каталози и навсякъде ми съобщаваха, че помпата по каталог трябва да е 0.85 бара. Правилната помпа е около 3.0-3.5 бара. Иначе с 0.85 бара двигателя не може да вдигне повече от 2000-2500 оборота. Трагедия някаква. На рейката от която се захранват инжекционите има регулатор на налягане и той (ако работи разбира се) си поддържа правилното налягане за двигателя. До сега през студовете нямам забележки. Всичко работи нормално. Ако Ви интересува нещо конкретно питайте. Каквото знам ще Ви кажа около помпите и монтажа.

                          П.П. Забравих да кажа, че входа на външните помпи е с по-голям диаметър и директно на маркуча не става. Твябва да се направи преходник от 12мм към 8мм. Прави се много лесно от тръбички които продават по магазините камини, бойлери и метанови инсталации за дома. Там го дават на метър така, че можете да си купите само колкото Ви трябва. Вземате едно парче 8мм и едно 12мм. Ще Ви трябва и едно парче бензиноустойчив маркуч 12мм. Слагате тръбичките една в друга и ги запоявате с обикновен припой. Ако искате ще кача снимки какво се получава. Може да е в помощ на някой.
                          Стягате всичко със скоби и всичко е на 6.
                          Последно редактирано от emob; 23-02-09, 11:13. Причина: Допълнителна информация

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от emob Преглед на мнение
                            Есента на миналата година имах приключение с помпата на Фронтерата (Дълга база 2.4i двигател '93). След много ходене по магазините реших да не слагам вътрешна помпа (в резервоара). Надеждата ми беше, че ще сложа външна без да се налага да махам старата от резервоара. Братушките от някакъв сайт бяха писали, че рядко вътрешната помпа при повреда спира преминаването на бензина през нея. Да ама не би. Сложих външната и се оказа, че старата в резервоара така се е счупила, че не минаваше нищо през нея. Така се наложи сваляне на резервоара в студа и махането на старата помпа. Свалях го сам и сам го качвах обратно. Няма просто такъв кошмар. Замених старата вътрешна помпа с една тръбичка. Купих една китайска външна помпа за 90 лв. и сега съм с нея. За сега няма забележки и работи добре. Ако нещто стане замяната е за 4-5 мин. максимум. Понеже нямаше как в студа да мисля и за цедка в резервоара, оставих мероприятието за пролетта. Тогава ще сменя отново и горивния филтър.
                            Много важно - не се лъжете по думите на разни спецове по магазините които работят с незнам какви каталози и навсякъде ми съобщаваха, че помпата по каталог трябва да е 0.85 бара. Правилната помпа е около 3.0-3.5 бара. Иначе с 0.85 бара двигателя не може да вдигне повече от 2000-2500 оборота. Трагедия някаква. На рейката от която се захранват инжекционите има регулатор на налягане и той (ако работи разбира се) си поддържа правилното налягане за двигателя. До сега през студовете нямам забележки. Всичко работи нормално. Ако Ви интересува нещо конкретно питайте. Каквото знам ще Ви кажа около помпите и монтажа.
                            Здрасти,къде фиксира помпата?Би трябвало да си правил редукция на засмукващия щуцер или тая която си намерил е с по-тесен такъв от повечето?Пусни някоя снимка на самата помпа да се огледам тук-като е външна,а всичките са ментаци се тая-колкото изкара,поне ще се сменя лесно.Фокуса с махането на бъкела голям смях,а?Ама аз съм три обиколки напред.
                            Благодаря ти предварително!

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Значи помпата е менте отвсякъде. Имаше и един вариант с външна помпа на MAPCO. Сложил съм я отпред при двигателя и временно съм я вързал със "свинска опашка". Бях премръзнал и не ми се мислеше за друг вариант. Като се затопли времето ще я закрепя като хората. Плюса в момента е, че понеже виси на маркучите и те поемат вибрациите й. Затова сигурно е съвсем тиха.
                              За преходника добавих инфо в предишния ми пост.
                              Ще кача снимки. Само, че не са в мен сега. Ще снимам и помпата на външен вид. Номера и май започваше с EP...и после някакъв четирицифрен номер. Мисля, че е за Вектра и сигурно за още нещо. Засмуква бензин от резервоара без проблем. Никакво обезвъздушаване не е необходимо. Понеже старата помпа беше запушила бензинопровода и като пуснах новата направи такъв вакуум в бензинопровода, че като го откачвах изпляка здраво Ако не се лъжа дебита на новата външна помпа беше около 140-150 литра на час. Това както се оказа е повече от достатъчно за 2.4 двигател

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Първоначално публикуван от emob Преглед на мнение
                                Значи помпата е менте отвсякъде. Имаше и един вариант с външна помпа на MAPCO. Сложил съм я отпред при двигателя и временно съм я вързал със "свинска опашка". Бях премръзнал и не ми се мислеше за друг вариант. Като се затопли времето ще я закрепя като хората. Плюса в момента е, че понеже виси на маркучите и те поемат вибрациите й. Затова сигурно е съвсем тиха.
                                За преходника добавих инфо в предишния ми пост.
                                Ще кача снимки. Само, че не са в мен сега. Ще снимам и помпата на външен вид. Номера и май започваше с EP...и после някакъв четирицифрен номер. Мисля, че е за Вектра и сигурно за още нещо. Засмуква бензин от резервоара без проблем. Никакво обезвъздушаване не е необходимо. Понеже старата помпа беше запушила бензинопровода и като пуснах новата направи такъв вакуум в бензинопровода, че като го откачвах изпляка здраво Ако не се лъжа дебита на новата външна помпа беше около 140-150 литра на час. Това както се оказа е повече от достатъчно за 2.4 двигател
                                Разбирам,че си засмуква без проблеми както се намира след горивния филтър?То в твоя случай/и в най-скоро време моя/ и цедка не ти трябва като помпата я пази филтъра-да не си чупиш ръцете още един път.Постни ако обичаш снимка на редукцията и самия ментак.Изорялата ми помпа дето сега я возя в бъкела е MAPCO...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X