Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    А външната, защо не някъде в коша на двигателя? Май има и такива.
    Какви и от какво возило-това ми е панацеята,без да имам все още ясна визия кое-как?

    Коментар


    • #92
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      Какви и от какво возило-това ми е панацеята,без да имам все още ясна визия кое-как?
      За някакви руски съм го чел. Примерно Волга. Но мисля, че няма значение каква е помпата - щом е външна, можеш да я поставиш където намериш за добре по магистралата.

      Коментар


      • #93
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Но мисля, че няма значение каква е помпата - щом е външна, можеш да я поставиш където намериш за добре по магистралата.
        Цъ. Цъ. .......
        Гадното на въпросните помпи е, че не могат да смучат!!!
        Да на Мерца или на Ауди са отвън, ОБАЧЕ са постоянно захранени с бензин .... тоест от най-ниската точка на резервоара ... маркуч до помпата. А друга бира е, че са на 6 бара.

        Максе ... ако искаш външна трябва да изпълниш горното условие!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #94
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Кажи на какво отстояние от бъкела да я монтирам,засега всичко е събиране на мнения-после всичко което съм вапцал ще го постна тук,някой ако изпищи да не си скубе косите през зимата като мен...
          Пусни някоя снимка покрай монтирането при брат ти-гаранция ще ми е от полза,вертикални височини и т.н.Поне да видя мога ли да я навра в коша,на десния подкалник...
          Лека,30-те дена които съм си дал са достатъчни за мен-изпарителя ако измяца са 30 лева и подмяна на мембрани с бая псуване,ще го направя.Дразни ме неизправността и невъзможността да разчитам на всички агрегати по всяко време.
          Aз и фронтерата оглеждах за външна. Най-доброто място ми се видя след бенз. филтър по посока резервоара. Резервоар, помпа, филтър, мотор.
          no signature no problems

          Коментар


          • #95
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
            всички външни бензинови помпи са захранени от ниската част на ресервоара за да може да се само напълни на принципа на скачените судове или имат малка поткачваща както е при голфа, инжекцион помпата не е пригодена да си качва сама до себеси бензин--може и се получава ,но е за кратко защото дебита на пълнещия маркуч не тговаря и това заедно със вътешния вакум я убиват
            плюс това във резервуара тя е прекрасно защитена от кал и вода ,не е защитена само от три неща -оставане на сухо ,боклук във бензина и боклучива помпа
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #96
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Помпата ми не е прекъсвана при работа на газ-има ток на предпазителя при работа на мотора,а под обензиних имах предвид както я карах на газ я обръщах на бензин и забиваше муцуната.Предния път така тръгна,днес не би.Нямам никакви миризми в машинното,само маркуч не вадих,че бръснеше гадна лапавица-макар че съм наясно какво нищо ще потече.Тази е четвърта за година и нещо ако броя и оригиналната.
              По една зима припалване и капут.
              За това сега въпроса ми е конкретно за местоположението на релето с цел поставаяне на външна помпа ползвайки оригиналната инсталация.
              За да сменяш четвърта помпа - имаш проблем извън помпата или я оставяш на сух резервоар ( така потопяемите помпи умират ).
              Дори да успееш да сложиш външна - ако не отстраниш проблема и тя ще ти изгаря.
              Поогледай инсталацията на помпата( тоците ), провери си проходимостта на бензинопровода , да нямаш някъде клапан задръстен или филтър (втори и задръстен ), виж да не ти остава сух резервоара и др. подобни гъдели . Чак тогава взимай решение !
              Успех и ни дръж в течение !

              Коментар


              • #97
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Цъ. Цъ. .......
                Гадното на въпросните помпи е, че не могат да смучат!!!
                Да на Мерца или на Ауди са отвън, ОБАЧЕ са постоянно захранени с бензин .... тоест от най-ниската точка на резервоара ... маркуч до помпата. А друга бира е, че са на 6 бара.

                Максе ... ако искаш външна трябва да изпълниш горното условие!
                Kaто си почнал...
                1.Всички външни ли са на 6 и повече бара,прочетох и за 8?
                2.Ясно ми е,че като изкормя потопената,ще удължа сондата до дъното или нещо друго имаш предвид?
                3.Като по презумпция не могат да смучат,шасито пак е по-висока точка от резервоара,пък аз се услушвам да я натреса в коша.
                Драсни два реда като ти остане време,да си построя в кратуната кое-как като се стопи снега.
                Върти ми се тая сутрин една сламка-окислени клеми на релето и да кляка на ампераж,пък да отчита напрежение...само че зор си виждам джипа от сняг.
                Гладна патка...здрави помпи сънува...

                Коментар


                • #98
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  За да сменяш четвърта помпа - имаш проблем извън помпата или я оставяш на сух резервоар ( така потопяемите помпи умират ).
                  Дори да успееш да сложиш външна - ако не отстраниш проблема и тя ще ти изгаря.
                  Поогледай инсталацията на помпата( тоците ), провери си проходимостта на бензинопровода , да нямаш някъде клапан задръстен или филтър (втори и задръстен ), виж да не ти остава сух резервоара и др. подобни гъдели . Чак тогава взимай решение !
                  Успех и ни дръж в течение !
                  Бъкела с по-малко от 25-30литра не остава.Магистралите/и двете/са продухвани при смяна на помпа,филтъра/един/ е нов.Гъдели вярно има много,но помпите си вървят.При грешки в тока няма как да изкара 3-4 месеца и тогава да фиряса,без да гъкне предпазителя.При слаб контакт по-скоро би спряла да работи и да затопи някой кабел,отколкото да изгори помпата.
                  Естествено,че като спретна бензиновата уредба ще напиша всичко да се знае и ползва при подобен зор.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    ...Гадното на въпросните помпи е, че не могат да смучат!!!
                    Да на Мерца или на Ауди са отвън, ОБАЧЕ са постоянно захранени с бензин .... тоест от най-ниската точка на резервоара ... маркуч до помпата. А друга бира е, че са на 6 бара.
                    ...
                    Като не могат да смучат, се добавя една помпа от карбураторна машина (те смучат безгрижно), преди истинската

                    Това, че е на 6 или даже 8 бара, май не те бърка много - даже ще се товари по-малко. Регулаторът все едно ще ги направи колкото трябва.

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Бъкела с по-малко от 25-30литра не остава.Магистралите/и двете/са продухвани при смяна на помпа,филтъра/един/ е нов.Гъдели вярно има много,но помпите си вървят.При грешки в тока няма как да изкара 3-4 месеца и тогава да фиряса,без да гъкне предпазителя.При слаб контакт по-скоро би спряла да работи и да затопи някой кабел,отколкото да изгори помпата.
                      Естествено,че като спретна бензиновата уредба ще напиша всичко да се знае и ползва при подобен зор.
                      Ти ме хвърли в размисъл.
                      И аз бях на такъв зор ( на една хижа си замина бенз. помпа - ама я смених и край !
                      Пробвай дали е изгоряла - подай и захранване директно от акомулатора ( би трябвало или да я чуеш как "бъженика"- много тихи вибрациики ,или да си запалиш така. Ако не стане - изгоряла е ! Кофти .
                      Аз 10 години карах на газ и зимата си палих на газ . Иди при твоя майстор да ти я настрои да ти пали на газ ( по твоя прценка) , ако е изгорала помпата !

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Като не могат да смучат, се добавя една помпа от карбураторна машина (те смучат безгрижно), преди истинската

                        Това, че е на 6 или даже 8 бара, май не те бърка много - даже ще се товари по-малко. Регулаторът все едно ще ги направи колкото трябва.
                        ...примерно от зазка/кво пък/
                        Налягането ме касае дотолкова да не издъни някой маркуч,Ако и да ги смених лятото навсякъде.
                        Ще я изумуваме,лечка полечка ще родя.

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          ...примерно от зазка/кво пък/
                          Налягането ме касае дотолкова да не издъни някой маркуч,Ако и да ги смених лятото навсякъде.
                          Ще я изумуваме,лечка полечка ще родя.
                          Освен от зазка, има карбураторни японци, които могат да ти вършат работа.

                          Налягането не те бърка - то е толкова, колкото го допусне регулаторът, по цялата магистрала. Че помпата може повече е хубаво, но няма да го направи, ако регулаторът е в ред.

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Ти ме хвърли в размисъл.
                            И аз бях на такъв зор ( на една хижа си замина бенз. помпа - ама я смених и край !
                            Пробвай дали е изгоряла - подай и захранване директно от акомулатора ( би трябвало или да я чуеш как "бъженика"- много тихи вибрациики ,или да си запалиш така. Ако не стане - изгоряла е ! Кофти .
                            Аз 10 години карах на газ и зимата си палих на газ . Иди при твоя майстор да ти я настрои да ти пали на газ ( по твоя прценка) , ако е изгорала помпата !
                            Тя на газ си пали без забележки в големия студ,ама мембраните-я да,а не.Там до късмет,на който аз определено не мога да разчитам.
                            Като си изровя джипката точно мисля да пусна паралелно захранване след предпазителя и да я пробвам на бензин.

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Тя на газ си пали без забележки в големия студ,ама мембраните-я да,а не...
                              Хич да ти не пука за мембраните. Стареят малко по-бързо на студено, но за да се скъсат и да останеш там, трябва да си карал с вода и тя да замръзне в изпарителя. Което е трудна комбинация, освен вода трябва и въздух в охладителната уредба и студено време (но не толкова, че и двигателят да замръзне)

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Хич да ти не пука за мембраните. Стареят малко по-бързо на студено, но за да се скъсат и да останеш там, трябва да си карал с вода и тя да замръзне в изпарителя. Което е трудна комбинация, освен вода трябва и въздух в охладителната уредба и студено време (но не толкова, че и двигателят да замръзне)
                                Че аз какво се коркам да я правя...
                                Майтап,гадно ми е нещо като не е в ред-пък и си е алтернатива като си забравил да заредиш газ догоре преди да се намухаш в гората.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X