Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Маххх,аз съм човек,който казва истини и ще ти кажа,че и Марин беше до мен,когато разглобявахме!Много ми помага и много му благодаря за това.Сам човек и на маса да стои,няма да му върви раки........та!Поради тази причина човек трябва да разчита на приятели,а аз разчитам на такива и е истина!...Успех.

    Коментар


    • #47
      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Дано работи дълго време и безпроблемно, и после като тръгне виж дали газта не я изключва, че това е много вероятната причина да е изгоряла.
      А според мен най-вероятно е изгоряла,първо по причина на НЕ сменяне на горивния филтър редовно,второ добавката,която е сложил колегата е разтворила мръсотиите в резервоара,които са дозапушили филтъра и самата помпа се е задръстила от боклуците и....претоварване,прегряване и.....нова помпа.А аз лично карах 3год. Пасат,на който умишлено накарах газаджията да направи монтажа като мине на газ да изключва помпата.И досега/една год. след като съм го продал и човека му навъртя 90 000км -не е грешка/помпата си работи и кахъри няма.Така че..... Поздрави.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #48
        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        И аз мислех като теб, даже спорихме някъде из форума с Дима по този повод но след доста четене по интернет се убедих, че бензина наистина охлажда инжекторите докато караш на газ и си циркулира през бензинопровода за излишно гориво, а помпата от бездействието се скапва повече. Но колкото шофьори толкова мнения по въпроса.
        no signature no problems

        Коментар


        • #49
          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          И аз мислех като теб, даже спорихме някъде из форума с Дима по този повод но след доста четене по интернет се убедих, че бензина наистина охлажда инжекторите докато караш на газ и си циркулира през бензинопровода за излишно гориво, а помпата от бездействието се скапва повече. Но колкото шофьори толкова мнения по въпроса.
          Е даааа....може и да си прав.Пасата беше моноижекция......но все пак и една дюза си е дюза.......абе не знам.Казвам го от опит,а не за да спорим.....може и късмет да съм имал.Поздрави.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #50
            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Колега Маххх,
            Какво стана с Бензиновата помпа?
            Има ли развитие по въпроса?
            Хайде пиши какво е положението с Фронтерката
            Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

            Коментар


            • #51
              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Пуши ми главата!Помпата я сложих,обаче работи само на тихи обороти.Дам ли газ забива и пробва да гасне.Пусна ли педала работи на тихи.Това е само на бензин.Самодиагностиката нищо не посочи за проблемно.Съмнява ме това китайско дърво да не е 3.5 бара както излезе по каталог за моя мотор.Само че манометър ще взема в понеделник и ако няма нужното налягане парите които броих на някой ще му излязат през носа,освен че ще си ги взема.Бъкела го свалях пет пъти да гледам дали аз нещо не съм объркал,филтри,духане по магистралите да няма запушено-голяма романтика беше вчера,ама аз играх булката.Освен помпата за друго не се сещам като причина за тези въртели.Ако вие се сетите-пишете,имам два дена да ровя.

              Коментар


              • #52
                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Маххх
                ми незнам какво да ти кажа братле-за китайчето,евтино ама.....
                Доста се поизмачи ти
                при мен пък смених горивният филтър и колата скочи като ужилена.
                Минах няколко КМ и сега на Газ върви по добре,а преди не бе така.
                Та мисълта ми е:
                ДА ЛИ няма боклуци в резервлара и пак да се е запушил филтъра
                /че и аз сложих добавка преди това/?
                Или трябва да изчистя моторчето за празен ход- А с какво се чисти? бензин или корселин?
                Че ме е страх да не натоваря и аз помпата-Да не чуе дявола
                Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                Коментар


                • #53
                  До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от recaro_7 Преглед на мнение
                  Маххх
                  ми незнам какво да ти кажа братле-за китайчето,евтино ама.....
                  Доста се поизмачи ти
                  при мен пък смених горивният филтър и колата скочи като ужилена.
                  Минах няколко КМ и сега на Газ върви по добре,а преди не бе така.
                  Та мисълта ми е:
                  ДА ЛИ няма боклуци в резервлара и пак да се е запушил филтъра
                  /че и аз сложих добавка преди това/?
                  Или трябва да изчистя моторчето за празен ход- А с какво се чисти? бензин или корселин?
                  Че ме е страх да не натоваря и аз помпата-Да не чуе дявола
                  Горивният филтър по-добре го свали и продухай с уста.Моя новия не даваше никакво съпротивление,стария беше като отливка.Ако искаш го духни с компресор наобратно-видиш ли мизерия сменяй.!10лв. е и не си струва да ми ставаш другарче по проблем.Моторчето няма отношение към проблема с вървежа,то отговаря за тихите обороти и прехода към средни.Коресилин,WD-40 вършат работа.Ако е много затлачено го накисни няколко часа в коресилин-пази само задната пластмаса където е куплунга.
                  Успех.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    WD-то е смазка, а кореселина разяжда използвайте спрей за почистване на карбуратори.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #55
                      До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Благодарско момчета за идеите,
                      сега мисля да проверя първо стария бензинов филтър,че ми е под ръка--да вида дали има боклуци.
                      След което ще видя и мовият който сложих на 29.11.2007,
                      минал съм с него не повече от 100 км.
                      Другият вариант е последният бензин който сложих /15 литра /от Лук Оил да е ментак.
                      Ще проверя и довечера ще пиша
                      Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                      Коментар


                      • #56
                        До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Не бензина е ментак ..... а помпата ти ....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          WD-то е смазка, а кореселина разяжда използвайте спрей за почистване на карбуратори.
                          С карбураторна смазка сигурно е по-добре.Моя го киснах 12 часа в коресилин без куплунга.Там е само желязо-нищо фатално не стана,само издра всички боклуци.WD-е по-слабо но и то работи.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Аз съм с помпа BOSh-оригинална( дано) от сервиза 220лв от 3 год нямо проблеми Пък съм с газ но веднаж месично слагам 20 л бензин и винги паля на него, като купих джипката предня собств ми каза че е с китаика на 3 месеца за 110 лв при мен даде фира след 10 дни а преди това веееше като линеика .

                            Коментар


                            • #59
                              До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Преди 5 мин. се прибрах с джипа на бензин.Помпата даваше 1 бар.Върнах я(твърдяха,че за този мотор това било нормалното налягане по каталог).Няма да се впускам в подробности,но ще ги фалирам.Обещах им го и ще го направя-не тръгвам пръв,но връщам двойно.И хубавото и лошото.С взетата от друго място и съвместно зверене в компа мотора запя от раз.Ако избучи китайката,ще помоля някой колега да ми купи оригинал,защото тука е село.Не беше,но това е друга тема.
                              БЛАГОДАРЯ НА ВСИчКИ КОЛЕГИ,КОИТО БЯХА СЪПРИчАСТНИ НА МОИТЕ ПАТИЛА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              ЛЕКА ВЕчЕР!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                БРАВО ПРИЯТЕЛЮ!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X