Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Разбирам,че си засмуква без проблеми както се намира след горивния филтър?...
    Точно така. Сложил съм я след горивния филтър. Той я пази от буклуци, но вероятно ще трябва да се сменя по-често понеже няма него кой да го пази от едрите буклуци от резервоара.
    Това едва ли ще е голям проблем (честата смяна) понеже цената на филтъра е около 12 лв.
    Като се затопли времето обаче ще свалям пак всичко (понеже при качването на резервоара забравих да закача кабелите и сега на таблото не ми показва бензина който имам). Ще използвам новия чанч по свалянето и качването да сложа и някаква цедка на тръбичката в резервоара.

    Коментар


    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Първоначално публикуван от emob Преглед на мнение
      Точно така. Сложил съм я след горивния филтър. Той я пази от буклуци, но вероятно ще трябва да се сменя по-често понеже няма него кой да го пази от едрите буклуци от резервоара.
      Това едва ли ще е голям проблем (честата смяна) понеже цената на филтъра е около 12 лв.
      Като се затопли времето обаче ще свалям пак всичко (понеже при качването на резервоара забравих да закача кабелите и сега на таблото не ми показва бензина който имам). Ще използвам новия чанч по свалянето и качването да сложа и някаква цедка на тръбичката в резервоара.
      Ами ползвай си старата от потопяемата-един ултразвук и някакво закрепване-варианти бол.А филтър и на 10к. да сменяш пак е нищо и половина.
      Снимки...?

      Коментар


      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Ще пусна снимки като се прибера в къщи. Сега не са в мен. А ще снимам и помпата, че нея я нямам документирана

        Коментар


        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Еми аз ви казах , че със смученето от външна помпа проблем няма
          Но за цедката : Ако наистина има толкова едри боклуци , които да я запушат значи резервоара си е за промиване. Второ , понеже съм патил с цедка на дизел , по-добре без цедка . Защото ако се запуши трябва да се сваля цялата бака. Все пак по-лесно е да се сменя филтъра макар и по-често . Закрепването на помпата с филтъра е най-добре някъде под шасито (място бол) плюс един защитен екран от ламарина да ги пази донякъде от калта. В двигателния обсег и без друго е претъпкано с дудуци , защо трябва да се завира там .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Еми аз ви казах , че със смученето от външна помпа проблем няма
            Но за цедката : Ако наистина има толкова едри боклуци , които да я запушат значи резервоара си е за промиване. Второ , понеже съм патил с цедка на дизел , по-добре без цедка . Защото ако се запуши трябва да се сваля цялата бака. Все пак по-лесно е да се сменя филтъра макар и по-често . Закрепването на помпата с филтъра е най-добре някъде под шасито (място бол) плюс един защитен екран от ламарина да ги пази донякъде от калта. В двигателния обсег и без друго е претъпкано с дудуци , защо трябва да се завира там .
            Съгласен, но я слагах в един кучи студ и след няколко часа лежане под колата да вдигам резервоара, не ми се лежеше още за да и търся място. Иначе при двигателя сега заради нея е съвсем гъчканица.
            На топло време щи и търся ново място отдолу.

            Коментар


            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Еми аз ви казах , че със смученето от външна помпа проблем няма
              Но за цедката : Ако наистина има толкова едри боклуци , които да я запушат значи резервоара си е за промиване. Второ , понеже съм патил с цедка на дизел , по-добре без цедка . Защото ако се запуши трябва да се сваля цялата бака. Все пак по-лесно е да се сменя филтъра макар и по-често . Закрепването на помпата с филтъра е най-добре някъде под шасито (място бол) плюс един защитен екран от ламарина да ги пази донякъде от калта. В двигателния обсег и без друго е претъпкано с дудуци , защо трябва да се завира там .
              Владо,край изпарителя в коша край бушонния блок за една помпичка винаги има място-ей сега оглеждах.Максимално къси проводници-6-ти предпазотел и маса от къде ти е кеф,там и без екранировка е добро мястото.А за цедката май си прав-сменяй горивния заедно с масления и маслото и шапка на тояга.

              Коментар


              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Здравейте всички четящи и пишещи в този форум. Искам да допълня нещо , което според мен е важно. За колите, които са на газ е удачно да се сложи реле на бензиновата помпа , за да не върти напразно , когато колата работи на газ. Повечето газаджии, като монтират газова уредба прекъсват само дюзите.

                Коментар


                • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Владо,край изпарителя в коша край бушонния блок за една помпичка винаги има място-ей сега оглеждах.Максимално къси проводници-6-ти предпазотел и маса от къде ти е кеф,там и без екранировка е добро мястото.А за цедката май си прав-сменяй горивния заедно с масления и маслото и шапка на тояга.
                  Е то един просвет има в коша , ти вземи та и него запуши ! Аз като съм натъпкал и изпарител и адаптори за ксенона , празно място не виждам . Ама щом ти се гъзури покрай двигателя - твоя воля . Впрочем , виждам накъде биеш - не ти се ляга под джипката .
                  По-важното е че по принцип се намира добро решение за помпата ....
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Е то един просвет има в коша , ти вземи та и него запуши ! Аз като съм натъпкал и изпарител и адаптори за ксенона , празно място не виждам . Ама щом ти се гъзури покрай двигателя - твоя воля . Впрочем , виждам накъде биеш - не ти се ляга под джипката .
                    По-важното е че по принцип се намира добро решение за помпата ....
                    Бравас,Владе-след четири гъзурченета под джипа да махам бъкела заедно с онуй мънъчкото/щерката/-верно не ми се лежи там,по-добре да лежа под некое млекопитаещо...
                    Па си немам ксенони и си заплюх едно местенце...ноо фешън,ще снимам като свърша трапанацията да видиш колко е гот.
                    Само да каже колегата за какво конкретно е търсил помпа и е барнал китайчето.
                    Я ме светни/или други колеги/ как да си проверя регулатора-само него не съм бърникал в цялата система-да не би Шаро там да е закОпан...

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      Първоначално публикуван от gunchev7 Преглед на мнение
                      Здравейте всички четящи и пишещи в този форум. Искам да допълня нещо , което според мен е важно. За колите, които са на газ е удачно да се сложи реле на бензиновата помпа , за да не върти напразно , когато колата работи на газ. Повечето газаджии, като монтират газова уредба прекъсват само дюзите.

                      Правилно пич, нека помпата да клеяса, нека дюзите ептем да не се охлаждат и прочие благинки..... А когато ще ти се прииска да минеш на бензин се оказва че стойноста на ремонта съпоставим със стойноста на самата кола....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Първоначално публикуван от gunchev7 Преглед на мнение
                        Здравейте всички четящи и пишещи в този форум. Искам да допълня нещо , което според мен е важно. За колите, които са на газ е удачно да се сложи реле на бензиновата помпа , за да не върти напразно , когато колата работи на газ. Повечето газаджии, като монтират газова уредба прекъсват само дюзите.
                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Правилно пич, нека помпата да клеяса, нека дюзите ептем да не се охлаждат и прочие благинки..... А когато ще ти се прииска да минеш на бензин се оказва че стойноста на ремонта съпоставим със стойноста на самата кола....
                        Въпросът е обсъждан многократно и еднозначно решение няма. Лично аз съм за непрекъснатата работа на помпата, но има и аргументи против.

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          Правилно пич, нека помпата да клеяса, нека дюзите ептем да не се охлаждат и прочие благинки..... А когато ще ти се прииска да минеш на бензин се оказва че стойноста на ремонта съпоставим със стойноста на самата кола....
                          Ъ,тя помпата не беше ли вързана с електромера-значи колегата е прав.
                          Пък и Фронтерите са евтини.

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от gunchev7 Преглед на мнение
                            Здравейте всички четящи и пишещи в този форум. Искам да допълня нещо , което според мен е важно. За колите, които са на газ е удачно да се сложи реле на бензиновата помпа , за да не върти напразно , когато колата работи на газ. Повечето газаджии, като монтират газова уредба прекъсват само дюзите.
                            Колега това е най-неправилното нещо което можеш да направиш на инжекционен двигател. Съвета ти ще бъде изтрит защото някой няма да прочете този коментар и ще плати едни 400 лв. заради него.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              ....
                              Я ме светни/или други колеги/ как да си проверя регулатора-само него не съм бърникал в цялата система-да не би Шаро там да е закОпан...
                              Е тук не мога да ти помогна , предполагам и присъстващите . Не заради друго , а поради факта че никой не намери работните параметри на налягането в помпата и след регулатора на налягане на гориото. Нещата опират да Елкон - и то при положение че са на "ТИ" с Вектрите...абе гадна работа...
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Е тук не мога да ти помогна , предполагам и присъстващите . .
                                Моля, моля .... Ти като не знаеш .... не означава примерно, че и аз не знам ...

                                А, ЕЛКОН беше една унгарска фирма, която произвеждаше мотор-тестери ..... и .... не е на пазара от поне 20 години ....

                                И на Никой не му се чете, е верния отговор!
                                Ще се повторя за ... не знам кой път: Четете си сервизните ръководства.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X