Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми и решения при неработеща/изгоряла/ бензинова помпа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Моля, моля .... Ти като не знаеш .... не означава примерно, че и аз не знам ...

    А, ЕЛКОН беше една унгарска фирма, която произвеждаше мотор-тестери ..... и .... не е на пазара от поне 20 години ....

    И на Никой не му се чете, е верния отговор!
    Ще се повторя за ... не знам кой път: Четете си сервизните ръководства.
    Не обичам заяждането , тук сме за а си помагаме с каквото можем.
    Ти като знаеш , що не казваш .
    Следя темата , това което си писал до тук е като приказки на търговец в магазин : Тази нема да стане , сложи тази , тя става и т.н.... не видях да си дал някакви конкретни данни за помпа на ОПЕЛ ФРОНТЕРА . Или си ги пазиш за себе си "като ти паднем в сервиза" .
    И по повод на сервизите : Мисля че в други теми е ставало въпрос за терминологията - ние и на токоразпределителя му казваме "Делко" , на звуковия сигнал "Клаксон" , на елгенератора "Динамо" и т.н. Ама нали понятията са добили някаква гражданственост ....
    И накрая , ако имаш конкретни данни и не ти се иска да ги сподели , просто кажи : "Пич , ела при мене в сервиза , ше ти взема 100 кинта , ама ще ти оправя проблема" , отколкото да си чешеме езиците като дървени философи.

    П.С. Ако пък някъде си виждал сервизно ръководство на Опел Фронтера ( наясно сме за какво точно ръководство става дума - не за това как да си регулираш седалките ) , ще съм ти благодарен ако споделиш как да го намерим - полезно ще е за колегите тук
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

      Владо ....
      Когато на теб ти взема пари за нещо ... тогава ....

      А според теб, аз след като имам сервиз съм се родил научен ...

      Или имам оракулски способности?

      Прочети си сервизното ръководство!
      ТОВА Е!!!
      Извинявай, ама задаваш тъпи въпроси:
      Не заради друго , а поради факта че никой не намери работните параметри на налягането в помпата и след регулатора на налягане на гориото.
      Добре ... на това с червеното ще ти отговоря при това без пари ....
      "Налягането е толкова, колкото е в чашата с кафе пред мен."

      А колко е "в помпата" не казвам.....
      Знам само колко е след помпата.


      Ама наистина последно. Не се заяждам с никого, ама .... те това прочел ли си го: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25178

      Всичката информация???
      Последно редактирано от CarTest™; 24-02-09, 08:15.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

        Във сервизното ръководство единственото което пише за регулатора е че следи за нужното количество бензин и останалото го връща в резервоара. Никъде няма стойности и т.н. данни. Също така единствената информация за помпата е че е потопяема и че е на 3 бара. Което го установихме още преди 3 страници.
        no signature no problems

        Коментар


        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Владо ....
          Когато на теб ти взема пари за нещо ... тогава ....

          А според теб, аз след като имам сервиз съм се родил научен ...

          Или имам оракулски способности?

          Прочети си сервизното ръководство!
          ТОВА Е!!!
          Извинявай, ама задаваш тъпи въпроси:
          Добре ... на това с червеното ще ти отговоря при това без пари ....
          "Налягането е толкова, колкото е в чашата с кафе пред мен."

          А колко е "в помпата" не казвам.....
          Знам само колко е след помпата.
          Оффтопик :
          Това с червеното е издребняване .Нали няма да правим тестове за оценка по български сега Аз когато е трябвало съм учил , не съм бил от слабите ученици. Не обичам да се самоцензурирам , още по-малко пък за правопис . Пък и без цензура тъкмо другите виждат какъв ти е умствения багаж . Това щото съм по-възрастен от теб
          Сега за налягането. Както ти спомена помпи има всякакви. Налягането , което подават не е константно , а зависи от захранващото напрежение . А на дюзите им трябва постоянно работно налягане. Затова след помпата е поставен регулатор на налягането . За Мерцедес например веднага мога да ти кажа колко е , ама за пуста Фронтера в никое сервизно ръководство , дори в хакерските на братята руснаци не пише Предполага се , че е 3 атм. ама ....
          Та не виждам къде е тъпото на въпроса ми
          А иначе : сложи от Газела , сложи от Ситроен , от Рено .... по-умно ли ти звучи ?!

          П.С. Имам оригинално сервизно ръководство , изчетено от край до край многократно . Затова знам как да си регурилирам седалките , налягането в гумите и коя капачка да отвия за да си налея масло и охладителна течност . То друго там и не пише ....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

            Вместо да се дърлите, защо не намерите една изправна Фруктиера, да измерите налягането и да решите въпроса?

            Коментар


            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

              Пичове,недейте се дърпа-големи мъже сме.Въпроса който повдигнах не беше КОЛКО е налягането,а КАК да го проверя,щото верно не знам.
              Ако предположим че е 3 бара,може ли регулатора да се разбъзика сам и падайки на 2 бара дали помпата може да измяца от това спрямо технологията по която е правена.
              Тя старата вече в моя случай не ме интересува-да не стане и с новата същия чест проблем заради регулатора/ако имам потенциален проблем там/,защото само това не съм бърникал по системата.

              Коментар


              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                Пичове,недейте се дърпа-големи мъже сме.Въпроса който повдигнах не беше КОЛКО е налягането,а КАК да го проверя,щото верно не знам.
                Ако предположим че е 3 бара,може ли регулатора да се разбъзика сам и падайки на 2 бара дали помпата може да измяца от това спрямо технологията по която е правена.
                Тя старата вече в моя случай не ме интересува-да не стане и с новата същия чест проблем заради регулатора/ако имам потенциален проблем там/,защото само това не съм бърникал по системата.

                Сега - говориш за налягане и неговото поддържане .
                Значи захранване и консумация - разликата м/у двете трябва да се покрива от новата помпа така, че да поддържа налягането колкото е в клапана !
                Няма да намериш данни за различните помпи - на колко налягане работят , защото за помпа това не е важно . За помпата е важен дебита който храни , и в зависимост от консумацията се поддържа различното налягане !
                Помпата ако храни 1 литър на минута , ако имаш консумация 1 литър на минута - няма да имаш никакво налягане( много малко ) . Дано си ме разбрал .
                И за да се получи уравнението - има клапан и преливник ( за излишното гориво - да се връща в резервоара .
                В грешна посока търсиш данните .
                Търси помпа от автомобил с близка кубатура и мощност , като твоята.
                Тя ще храни твоя двигател , а цифрите - остави на конструкторите - много са сложни формулите ( с много неизвестни - празен ход , високи обороти , темпертура , сечение на преливника , налягане на инжекторите и клапана ) - глупости колкото щеш , но за теб е важно да си пригодиш подходящя помпа !
                Затова - стига търси данни на помпите !
                Търси кои помпи се монтират на двигатели като твоя - мощност и кубатура ?
                И понеже всяка помпа е с по-голям дебит , от колкото иска двигателя - значи ще отговаря на твоите изисквания .
                Последно редактирано от fanatic; 24-02-09, 13:20.

                Коментар


                • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                  Първоначално публикуван от bgbul
                  Търси кои помпи се монтират на двигатели като твоя - мощност и кубатура ?
                  И понеже всяка помпа е с по-голям дебит , от колкото иска двигателя - значи ще отговаря на твоите изисквания .
                  Е да - и в този смисъл най-добре да търси от същия . Вектра 2000i.
                  Другарите му обаждат цена 400 лв. и пак в изходна позиция .
                  Абе изобщо стана една ....
                  Последно редактирано от fanatic; 24-02-09, 13:21.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                    bgbul, това са несъществени съображения.

                    Един инжекционен двигател обикновено не употребява повече от 20% от дебита на помпата, колкото и да си го настъпал. Останалото минава през регулатора за налягане. Обичайно е да се използва една помпа в даден автомобил с широк спектър от двигатели.

                    Помпата трябва да е способна да създаде значително по-високо налягане на изхода си, отколкото регулаторът определя. Това пък се нарича преосигуряване.

                    maxxx: налягането в рампата се измерва някъде по самата рампа (обикновено има отвор за това, завинтен с тапа). Навсякъде от изхода на помпата до регулатора на налягане, налягането е еднакво и можеш да го измерваш там, където ти харесва, стига да не прекъсваш потока от помпата до регулатора. Т.е. трябва ти тройник. Обикновено манометър за гуми е достатъчен, ако се осигуриш срещу фонтани от бензин.

                    Коментар


                    • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                      [quote=bgbul;649546]
                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Пичове,недейте се дърпа-големи мъже сме.Въпроса който повдигнах не беше КОЛКО е налягането,а КАК да го проверя,щото верно не знам.
                      Ако предположим че е 3 бара,може ли регулатора да се разбъзика сам и падайки на 2 бара дали помпата може да измяца от това спрямо технологията по която е правена.
                      Тя старата вече в моя случай не ме интересува-да не стане и с новата същия чест проблем заради регулатора/ако имам потенциален проблем там/,защото само това не съм бърникал по системата.[/q
                      ***********************************************************************************************************************
                      *********************************************************************************************************************


                      Сега - говориш за налягане и неговото поддържане .
                      Значи захранване и консумация - разликата м/у двете трябва да се покрива от новата помпа така, че да поддържа налягането колкото е в клапана !
                      Няма да намериш данни за различните помпи - на колко налягане работят , защото за помпа това не е важно . За помпата е важен дебита който храни , и в зависимост от консумацията се поддържа различното налягане !
                      Помпата ако храни 1 литър на минута , ако имаш консумация 1 литър на минута - няма да имаш никакво налягане( много малко ) . Дано си ме разбрал .
                      И за да се получи уравнението - има клапан и преливник ( за излишното гориво - да се връща в резервоара .
                      В грешна посока търсиш данните .
                      Търси помпа от автомобил с близка кубатура и мощност , като твоята.
                      Тя ще храни твоя двигател , а цифрите - остави на конструкторите - много са сложни формулите ( с много неизвестни - празен ход , високи обороти , темпертура , сечение на преливника , налягане на инжекторите и клапана ) - глупости колкото щеш , но за теб е важно да си пригодиш подходящя помпа !
                      Затова - стига търси данни на помпите !
                      Търси кои помпи се монтират на двигатели като твоя - мощност и кубатура ?
                      И понеже всяка помпа е с по-голям дебит , от колкото иска двигателя - значи ще отговаря на твоите изисквания .
                      Не съм се изразил правилно,може би.
                      В момента уговарям доставка на външна помпа от Омега 2.0,3 бара,без нужда от каскадна в резервоара на човешка парА.
                      Въпроса ми е/и беше/ може ли клапана/регулатора/ да се разбута в минус и следствие на това където и да е помпата да се товари и гори.

                      Коментар


                      • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Въпроса ми е/и беше/ може ли клапана/регулатора/ да се разбута в минус и следствие на това където и да е помпата да се товари и гори.
                        Помпата ще гори, ако регулаторът се разбута към повишено налягане. Иначе не.

                        Коментар


                        • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                          maxxx: налягането в рампата се измерва някъде по самата рампа (обикновено има отвор за това, завинтен с тапа). Навсякъде от изхода на помпата до регулатора на налягане, налягането е еднакво и можеш да го измерваш там, където ти харесва, стига да не прекъсваш потока от помпата до регулатора. Т.е. трябва ти тройник. Обикновено манометър за гуми е достатъчен, ако се осигуриш срещу фонтани от бензин.
                          Ти си ме разбрал.
                          Хипотеза-регулатора е настроен на 3бара.Пада щот му е кеф на 1бар.Двигателя спира да се храни нормално/при мен не е така/-помпата в такъв режим на работа гори или не?Вече мисля,че не,но държа на мнението ти.
                          Писали сме заедно-при повишено налягане дюзите би трябвало да подпикават,което при мен го няма.

                          Коментар


                          • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Ти си ме разбрал.
                            Хипотеза-регулатора е настроен на 3бара.Пада щот му е кеф на 1бар.Двигателя спира да се храни нормално/при мен не е така/-помпата в такъв режим на работа гори или не?Вече мисля,че не,но държа на мнението ти.
                            Писали сме заедно-при повишено налягане дюзите би трябвало да подпикават,което при мен го няма.
                            Не, няма да изгори в такъв режим, ще работи с по-малко натоварване.

                            Не, няма да пропускат дюзите при умерено повишаване на налягането. Просто ще работи с по-богата смес на бензин. В някои режими.

                            Коментар


                            • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                              И при напълно затапена помпа не би трябвало да гори.
                              Тя си има вътрешен байпас
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • До: Бенз.помпа или ...Помагайте.

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                И при напълно затапена помпа не би трябвало да гори.
                                Тя си има вътрешен байпас
                                Ама не и вътрешен охладител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X