Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

    Аз ще им съдействам с каквото мога. Ще снема параметрите на моя диферециал, който така или иначе е разглобен при Лозан, и ще им ги пратя.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

      Конструктционно не може да има блокаж за диф на А
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

        Ти са еб@ мамата на половината следящи темата + на специалистите от Lokka .... а на Б може ли?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          А според мен ако беше прочел темата, щеше да видиш, че препоръчвания според сайта за фронтера Б (ISU-FO-262), който си е поръчал колегата пуснал темата става само след някакви доработки (абе колега bps - сподели какви са тези доработки, защото явно няма да може да се поръча точния продукт), та явно много не може да се вярва на това което съветва "съветника"! Да не говорим, че самите "специалисти" от сайта ми казват, че за моята фронтера правилния продукт е ISU-FO-107....
          Пиша за трети път и ако и този път ме изхвърли сайта се отказвам.(това е към модераторите)
          Та ,поръчвам през сайта(падащите менюта).Докато пътува ми пращат мейл с молбата да си премеря диаметъра на пина(централния "болт") .Ако е 19мм са объркали кита.
          Свалям моста,разглобявм дифа и мера.17мм.Пиша,те ми пращат друг кит,само вътрешните части.
          Почвам да качвам и опа,външните тракалета не влизат от отворите на дифа(на мястото планетите) а са и по дълги:


          Пак пиша."Не влизат и са по- дълги.Какво да правя?".Два -три дни мълчание.Пак пиша."Да зема да ги престържа на размерите на планетата?".Ортговор"Ми да,направи го"
          Престъргвам и пак почвам да сглобявам.Опа,окъсяха.Размерите между вътрешните локърчета са десети от мм,а при мен са в мм.:

          Пак пиша."Хубаво ги направи с размерите на палнетите ама окъсяха".Отговор"Ще пратим нови"Междувременно правя мостри за да взема точните размери с допълнителни втулки от бронз:

          Пак монтаж,размерите на блокажа са ок нo,подложните шайби са 0.8мм,а разтоянието между външните тръкалета и леглата на дифа са в мм.Правя шайби с дебелина 5мм(мостри):
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140820_143522.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5639902
          Пак сглобявам и разгеле всички размери са ОК.
          После пращам мострите на шайбите в Граф Игнатиево,правят ми шайби от подходяща стомана,закалени и полирани.
          Сглобявам и тествам.Най - накрая всичко е ОК.
          Като за финал им пратих чертежи на модификацията,белким и те го модифицират.
          Това е моята сага.Ако е останало нещо неястно,насреща съм!

          Коментар


          • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

            Първоначално публикуван от bushiDO
            Баце темата е за монтиране на блокаж на фронтера - ти тръгна с изявление колко е лесно да си с паджеро и стигна до ръждата по колите - ми ОК, ма като спамиш нали не очакваш да изпопадаме от възторг от включването ти?!?
            Се ми е тая "Баце" къде попадате,пошегувах се,не Ви хареса -ИЗВИНЯВАЙ ТЕ,дано си монтираш правилния блокаж без проблем и от първия път!peace
            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

            Коментар


            • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
              Се ми е тая "Баце" къде попадате,пошегувах се,не Ви хареса -ИЗВИНЯВАЙ ТЕ,дано си монтираш правилния блокаж без проблем и от първия път!peace
              това "шегуване" по-скоро е като подигравка/заяждане и то на място където се обсъжда нещо важно за хората които се интересуват. Не смяташ ли че е неуместно?
              no signature no problems

              Коментар


              • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                Да така е,прав си,на какъв език и колко пъти да се извинявам........обещавам няма да пиша повече
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  А според мен ако беше прочел темата, щеше да видиш, че препоръчвания според сайта за фронтера Б (ISU-FO-262), който си е поръчал колегата пуснал темата става само след някакви доработки (абе колега bps - сподели какви са тези доработки, защото явно няма да може да се поръча точния продукт), та явно много не може да се вярва на това което съветва "съветника"! Да не говорим, че самите "специалисти" от сайта ми казват, че за моята фронтера правилния продукт е ISU-FO-107....
                  Колега, темата съм я прочел идеята ми беше, че точно описаните от тях модели като "Vauxhall Frontera A/B Sport" отговрят на нашите машини като години и модификации. А това, че колегата bps е поръчал точно такъв и се разминават някакви размери с десети, вече е друга тема, която май ще се окаже, че тези от Lokka на са виждал на живо такива като нашите машини и не им знаят точните размери, но въпреки това с малките доработки, които колеата bps е направил нещата са станали.

                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    А според мен ако беше прочел темата, щеше да видиш, че препоръчвания според сайта за фронтера Б (ISU-FO-262), който си е поръчал колегата пуснал темата става само след някакви доработки (абе колега bps - сподели какви са тези доработки, защото явно няма да може да се поръча точния продукт), та явно много не може да се вярва на това което съветва "съветника"! Да не говорим, че самите "специалисти" от сайта ми казват, че за моята фронтера правилния продукт е ISU-FO-107....
                    Колеги,всички сме "леко" подведени от сайта и номерата на блокажите.Преди 6месеца когато съм поръчвал (при същия избор както го направих преди наколко дни в сайта)
                    ми е цъфнал модел 195.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lokka order.jpg
Прегледи:2
Размер:74.9 КБ
ID:5639987
                    Днес си проверих пощата и намерих какво точно съм поръчал.Сега при същия избор излиза 262.В същото време в отговор на колегата малко по назад за Фронтера Б му препоръчват отново 195.Нещо са си омазали сайта май.За да направим избора по недвусмислен ще побликувам размери на външните части на блокажа.(по късно тази вечер)

                    Коментар


                    • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                      Ето и размерите:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-320984bb7c02674b76f7b223169eb0a5886de826687cfb4486af1e053e264306-V.jpg
Прегледи:2
Размер:105.7 КБ
ID:5640048
                      Това са крайни размери на външните части.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140820_114818.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5640044
                      Размера м/у леглата на палнетите 70мм.На един етап ме питаха от Лока(т.е. дължината на събран блокаж - приблизителна)

                      ?? това последното без бронзовите втулки ,не знам как да го махна от поста
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от bps; 04-02-15, 18:39. Причина: грешна снимка

                      Коментар


                      • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                        Ами не знам,ама то май с всички стругарски и други доработки + нерви + джипка на трупчета за някакво време + майстор който да те търпи известно време,май е = на китайско АРБ ?
                        M.P.

                        Коментар


                        • Re: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                          А, ако има напишете на пичовете от Локка, точният модел на диференциала, двигател, година и комплектовка на джипа, какво казват ? Не могат ли по тази информация да намерят правилния блокаж?
                          Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                          0886/872-646

                          Коментар


                          • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                            Ами не знам,ама то май с всички стругарски и други доработки + нерви + джипка на трупчета за някакво време + майстор който да те търпи известно време,май е = на китайско АРБ ?
                            То и аз чета, чета... кефя се на ентусиазма на колегите да купуват, монтират и доработват, ама... наистина не е ли по-добре да се купи едно китайско ARB за повечко пари и да се приключи с драмата? Всички тези доработки и преработки няма ли да доведат до бързо скапване на дифа? То верно, че се намират втора употреба за не много пари, ама все пак цялата занимавка и нерви струва ли си? Иначе адмирации за ентусиазма на колегата bps!
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Ето факти (без падащи менюта, а директно отLokka):
                              "HeyGeorgi,

                              Thankyou for your interest in a LOKKA differential product.

                              Wecan supply and ship a LOKKA to suit the front differential forUS$410.89.
                              If you would like to place an order please headto the home page and enter your vehicle details and select yourregion. This will display a list of applicable products and a 'BuyNow' feature next to each one.
                              The part number you requireis
                              ISU-FO-107

                              Ifyou require further assistance or would like to know more, pleasecontact us.

                              Regards,
                              Jack
                              LOKKA

                              Lokka is an excellent Australian manufactured product, tens of thousands of units have been sold world wide over the last 13 years.
                              In the last 2 years alone they have been shipped and used in USA, Australia, Kenya, France, Ireland, England, Russia, Canada, Singapore, Indonesia, South Africa, New Zealand, Germany, Kazakhstan, Japan, Scotland, Trinidad, Romania, Netherlands, Cyprus, Latvia, Bulgaria, Israel, UAE, Saudi Arabia, Turkey, Sri Lanka, Philippines, Iceland, Finland, Portugal, India and Sweden.
                              Detailed Fitting Instructions are included for DIY installation.
                              LOKKA users report very positive reviews, as seen in the Testimonials.On01/20/15 21:13, Georgi Georgiev wrote:
                              Contact- LOKKA
                              ENQUIRY
                              2015-01-20T10:43:47+00:00

                              CustomerDetails
                              Name: Georgi Georgiev
                              Email: jore75@abv.bg
                              Country: Bulgaria
                              Newsletter: on

                              VehicleDetails
                              Make: Opel
                              Model: Frontera
                              Model Code: XL
                              Specification Level:
                              Fuel Type: Gasoline / Petrol only
                              Engine Type: Electronic Fuel Injection
                              Engine Designation: 6VD1
                              Engine Size: 6 cyl
                              Year of Manufacture: 2003
                              Month of Manufacture:
                              Transmission Type: Automatic
                              4X4 Type: Part Time 4x4
                              Body Type: Car - 4 Door
                              Suspension (Front : Rear): Torsion Bar : Coil
                              Wheelbase: Long
                              Front / Rear Axle (or both): Front
                              Differential Type (Open / LSD): Open
                              VIN: W0L06BG764V500555

                              ExtraInfo
                              Notes: Dear ,

                              would you give me information about the price and delivery of differential locker for this vehicle (Opel Frontera).
                              Thank you in advance!

                              BR,
                              Georgi"
                              И най-важното,да не забравяме, че и твоя (ISU-FO-262)не е станал от раз, и този на Алекс (ISU-FO-107,койтого дават и за моята)нестават на Б, така че за съжаление не си разкрил нищо
                              Първоначално публикуван от Svetlozar Stankov Преглед на мнение
                              А, ако има напишете на пичовете от Локка, точният модел на диференциала, двигател, година и комплектовка на джипа, какво казват ? Не могат ли по тази информация да намерят правилния блокаж?
                              Тоя пост видя ли го? Дал съм им всичко, с което разполагам и аз - VIN, код на двигателя, модел, година на производство и те ми дават грешен! После ми казват да съм си ползвал формата за поръчка от сайта!?!

                              М/у другото дифовете на късата и дългата Б еднакви ли са?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Монтирах блокаж на преден диференциал Фронтера Б

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Тоя пост видя ли го? Дал съм им всичко, с което разполагам и аз - VIN, код на двигателя, модел, година на производство и те ми дават грешен! После ми казват да съм си ползвал формата за поръчка от сайта!?!

                                М/у другото дифовете на късата и дългата Б еднакви ли са?
                                На ОФА са различни.Мисля ,че и на Б-то.
                                ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
                                Grand Cherokee 2.7
                                GSM 0888148630

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X